Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Ruskí komunisti chcú odškodné - chelemendik.sk

 

Ruskí komunisti chcú odškodné

2020-07-10  (19:05)

 - Ruskí komunisti chcú odškodné

Mladí ruskí komunisti chcú od Európy odškodnenie 27 biliónov eur


Sumu 27 biliónov eur požadujú mladí ruskí komunisti od Parlamentného zhromaždenia Organizácie pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe (OBSE). Má ísť o odškodnenie za letnú rezolúciu, ktorá vinu za druhú svetovú vojnu kladie rovnakým dielom na nacistické Nemecko a Sovietsky zväz a na oboch vládnucich diktátorov Stalina a Hitlera.

Ruské médiá informujú, že žalobu už odoslali do Štrasburgu, kde sídli Európsky súdny dvor pre ľudské práva. K astronomickej sume, ktorá viac ako stonásobne presahuje príjmy ruského štátneho rozpočtu, ktorý je približne 217 miliárd eur, dospeli mladí komunisti z hnutia Pokolenie tým, že žiadajú milión eur za poškvrnenie pamiatky každého z 27 miliónov sovietskych mŕtvych v druhej svetovej vojne.

"Experti nedávajú žalobe veľké šance ani na posúdenie," napísal denník Kommersant. "Žaloba bude odmietnutá. Nie je jasné, či právo bolo porušené, ani nebola označená krajina, ktorá nesie zodpovednosť," myslí si advokátka karina Moskalenková, ktorá sa špecializuje na žaloby k Európskemu súdu pre ľudské práva. Podľa advokáta komunistov Dmitrija Agranovského však neuškodí, pokiaľ bude otázka na súde vôbec nastolená.

"Noví vlastenci", ako tlač ironicky mládežníkov nazvala, usporiadali svoj zakladajúci zväz v Moskve v pondelok, kedy do čela zvolili komunistického poslanca Alexeja Kornijenka. Vedenie najsilnejšej ruskej opozičnej strany však zdôrazňuje, že organizácia vznikla "zdola", nie z jej iniciatívy. Počas troch mesiacov majú vzniknúť pobočky Pokolenia víťazstva v 57 ruských regiónoch.

Rezolúcia Parlamentného zhromaždenia OBSE rozhorčila aj ruské vedenie. Prezident Dmitrij Medvedev ju označil za "otvorené klamstvo", Sovietsky zväz predsa zachránil Európu pred fašizmom, povedal. Rusko sa v predvečer výročia vypuknutia druhej svetovej vojny snažilo obhajovať pakt Molotov-Ribbentrop, ktorým si pred sedemdesiatimi rokmi Nemecko a Sovietsky zväz rozdelili Európu. Moskva anektovala značnú časť Poľska, Estónsko, Litvu, Lotyšsko a časť Rumunska. Stalin chápal toto územie ako nárazníkové pásmo Sovietskeho zväzu.

Kremeľ argumentuje, že Stalin nemal po Mníchovskej dohode inú možnosť, ako uzavrieť pakt s Hitlerom, lebo Francúzsko a Británia učinili mníchovskou dohodou vojnu nevyhnutnou. Tiež zdôraznili, že Poľsko sa v roku 1938 podieľalo spolu s hitlerovským Nemeckom na rozčlenení Československa. Prokremeľské médiá vysvetľujú potrebu čeliť prekrucovaniu histórie obavami, že prehodnocovanie sovietskej úlohy v druhej svetovej vojne by mohlo viesť k zmenám v povojnovom usporiadaní sveta a k územným nárokom na úkor Ruska.

Zdroj: ČTK


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |