Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Ruské lietadlo Fregat Ecojet budú montovať možno na Slovensku. Bratislava patrí medzi troch finalistov - chelemendik.sk

 

Ruské lietadlo Fregat Ecojet budú montovať možno na Slovensku. Bratislava patrí medzi troch finalistov

2020-02-23  (03:08)

 - Ruské lietadlo Fregat Ecojet budú montovať možno na Slovensku. Bratislava patrí medzi troch finalistov

24.3.2016

Nové ruské širokotrupé dopravné lietadlo Fregat Ecojet na základe konkurzu budú montovať v Českej republike, na Slovensku alebo v Nemecku. Ide o začatie absolútne novej výroby pre finálnu montáž, povedal Sputniku vedúci projektu Alexander Klimov.

“Hľadáme pozemok o rozmere 250 tisíc štvorcových metrov, kde sa bude nachádzať komplektovacia linka, logistická zóna, sklady, centrum vydávania produkcie, štartovacia dráha. Máme celý rad požiadaviek, veď montovať lietadlá budú zo súčiastok a agregátov, vyrobených v iných miestach. Hlavná požiadavka sa týka logistiky, tj. aby bolo pozemok blízko letiska, cesty – aby sa nezužovali. Je dôležitý aj ľudský faktor – odborníci vysokotechnologickej výroby,” povedal Klimov.

“Celkom sme si prezreli 150 pozemkov v rôznych európskych krajinách. V júni zanalyzujeme návrhy troch finalistov – Drážďan, Bratislavy a Prahy a potom sa rozhodneme o partnerstve,” dodal Klimov.

Podľa jeho slov Česi a Slováci majú skúsenosti so zostavovaním ešte sovietskych IL – 14 a Nemecko stavia Airbus A321 pre 200 ľudí.

Podľa Klimova nebudú sankcie brániť európskej montáži Fregat Ecojet. Ani sama spoločnosť, ani jej personál nie sú uvedení v “čiernych zoznamoch” EÚ, a na spoluprácu v civilnom letectve zákaz neplatí.

V prvej etape montážnej výroby v Česku, na Slovensku alebo v Nemecku sa bude vyrábať každoročne 15, a potom 45 strojov. Lietadlo je projektované podľa nového aerodynamickej schémy s nosným trupom oválneho tvaru. Prvý let je plánovaný na rok 2019. Objem – maximálne 352 cestujúcich, dĺžka letu – až 4500 km.

“Takú “novinku” veľmi potrebujeme. Tuzemské diaľkové letectvo tvoria z 90 % zahraničné lietadlá Airbus a Boeing. Úloha náhrady importu sa rieši plánovito. Spoločnosť Dopravné lietadlá Suchoj už vytvorila regionálne lietadlo Superjet 100. Potom ako náhrada starých sovietskych strojov, v prvom rade Tú -154, sa plánuje zapojenie lietadla stredného doletu MS – 21. Nasledujúca etapa – stavba širokotrupého lietadla v kooperácii s čínskymi partnermi. Fregat Ecojet našlo svoje miesto na trhu. Je to širokotrupé lietadlo, určené pre stredné vzdialenosti, založené na nových technických riešeniach, ktoré neponúka ani Airbus, ani Boeing. Prekvapivé je to, že projekt je súkromný, bez štátneho financovania,” uvádza hlavný redaktor časopisu Vzljot ​​(Vzlet) Andrej Fomin.

Zdroj: http://www.hlavnespravy.sk/ruske-lietadlo-fregat-ecojet-budu-montovat-mozno-na-slovensku/759474


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |