Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Ruská špiónka ulovila lorda - chelemendik.sk

 

Ruská špiónka ulovila lorda

2020-07-02  (16:41)

 - Ruská špiónka ulovila lorda

Ruská špiónka lovila aj v Snemovni lordov

5. júla 2010  22:39


Británia háda meno člena hornej komory parlamentu. Neznámy vysokopostavený poslanec sa údajne priatelil s Annou Chapmanovou. Sympatická Ruska je momentálne v americkej väzbe ako podozrivá ruská špiónka.

Britská kontrarozviedka teraz pátra po jej aktivitách v čase, keď žila v Londýne so svojím už bývalým manželom. Naozaj by som chcel vedieť, kto to je," povedal pre Daily Mail kolega Chapmanovej neznámeho vysokopostaveného priateľa, lord Lester. "A nech už je to ktokoľvek, je to šťastný muž. Ona je veľmi atraktívna žena, pripomína mi Christine Keelerovú," pripomenul známy britský škandál zo 60. rokov.

Vtedajší minister vojny John Profumo sa schádzal so svojou milenkou, prostitútkou Keelerovou bez toho, aby vedel, že ona udržiava milenecký pomer aj so špiónom KGB. Aféra stála Profuma miesto vo vláde a nepriamo viedla i k neskoršej rezignácii vtedajšieho premiéra Harolda Macmillana.

Chapmanová, za slobodna Kuščenková, je jednou z 10 ľudí zatknutých prednedávnom v USA. Američania ich podozrievajú, že boli spiacimi bunkami ruskej tajnej služby. Štyri páry a dvaja jednotlivci mali úplne splynúť s americkým prostredím, aby mohli byť v prípade potreby k dispozícii ruskej rozviedke. Pretože im USA zrejme nedokážu získanie žiadnych citlivých informácií, budú asi obvinení len zo zanedbania povinnosti registrovať sa ako zahraniční agenti. Aj za to im hrozí trest až päť rokov. Väčšina z nich už priznala, že sú naozaj ruskí občania a ich "americké" mená sú falošné.

Spojené štáty teraz riešia problém, čo s ich deťmi. Skúma sa, ktorí z ôsmich potomkov špiónskych párov sa narodili v USA a sú teda americkými občanmi. Dvaja zadržaní, Michael Zottoli a Patricia Millsová, vlastnými menami Michail Kucik a Natalia Pereverzevová, sa už rozhodli, že ich deti vo veku jeden a tri roky treba previezť do Ruska, kde sa o ne postará rodina.

Najväčšiu pozornosť zo zadržaných však stále vyvoláva Chapmanová. Príťažlivá Ruska je vďačnou témou nielen pre svoj vzhľad, ale aj preto, že zo všetkých zadržaných vyvíjala najväčšie aktivity. Dcére bývalého vysokého dôstojníka KGB sa však mediálna pozornosť nepozdáva a spoza mreží odkázala, že sa cíti trápne.

"Zahanbili ju najmä niektoré fotografie, ktoré boli očividné prevzaté z jej profilu na facebooku," povedal Chapmanovej právnik Robert Baum. "V skutočnosti nie je iná ako ostatné typické 28-ročné slobodné Newyorčanky. Má úspešnú firmu a chodí večer do spoločnosti. Stretáva sa s mužmi a užíva si život," povedal Baum s tým, že jeho klientka sa obáva vyhostenia do Ruska, keďže chce naďalej zostať v New Yorku.

Trápny pocit pre mladú ženu môže ešte zosilnieť, keď sa dozvie, že jej bývalý manžel zverejnil ďalšie fotografie. Na tých pózuje polonahá.

Na stopu siete ruských špiónov zrejme americkú kontrarozviedku priviedol ďalší ruský agent, ktorý prešiel na druhú stranu. Tvrdí to americká televízia ABC s odvolaním sa na odborníkov pre oblasť tajných služieb. Prebehlíkom by mohol podľa nich byť Sergej Tretiakov, bývalý prvý tajomník ruskej misie pri OSN. Američania začali skupinu jedenástich údajných špiónov sledovať práve v čase, keď sa FBI podarilo Rusa naverbovať do svojich služieb.

Jedenásty člen skupiny, jej pokladník Christopher Metsos, je po jeho zmiznutí na Cypre stále na úteku.

Zdroj: ČTK


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |