Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Ruská flotila sa vracia do Stredomoria - chelemendik.sk

 

Ruská flotila sa vracia do Stredomoria

2020-06-06  (16:17)

 - Ruská flotila sa vracia do Stredomoria
Ruská flotila sa po dvadsaťročnej prestávke vracia do Stredomoria. Túto novú informáciu oznámil 11. marca 2013 ruský minister obrany Sergej Šojgu.
Námorné lode budú v tejto strategickej oblasti hliadkovať nie z času na čas, tak, ako to bolo doteraz, ale pravidelne. V rezorte obrany sa poukazuje na to, že práve v Stredomorí sú hlavné nebezpečenstvá ohrozujúce národnú bezpečnosť Ruska. Aby sa týmto hrozbám úspešne čelilo, bude ruská flotila podstatne obnovená.
Rozšírená porada, ktoré viedol minister obrany Sergej Šojgu prostredníctvom videokonferencie, spojila situačné centrum Ministerstva obrany so štábmi všetkých okruhov a flotíl. Hovorilo sa o stave námorných lodí a ich schopnosti plniť bojové misie podľa ich určenia. Táto otázka sa prerokovávala s predstaviteľmi strojárenského priemyslu.  Geografia stálej prítomnosti ruskej vojenskej námornej flotily sa v najbližšom čase rozšíri.
„Bolo prijaté rozhodnutie o formovaní riadenia vojenskej a námornej flotily v Stredomorí, kde námorné sily budú mať stály základ.. Myslím si, že máme všetky možnosti vytvoriť a zabezpečiť fungovanie takéhoto spojenia. Celkovo je skupina námornej flotily schopná plniť úlohy v ďalekej morskej oblasti,“ povedal Šojgu.
Ruské bojové lode neraz uskutočňovali transatlantické prechody a striedali sa pri hliadkovaní západnej časti Indického oceána a čoraz častejšie sú prítomné v Stredomorí. Intenzita týchto manévrov sa iba zvyšuje. Najväčšie cvičenia ruského námorníctva v postsovietskej ére sa skončili v akvatóriách  Stredozemného a Čierneho mora. Počas nich dve veľké obojživelné lode sa dostali do sýrskeho prístavu Tartus. Na cvičeniach sa zúčastnili naraz všetky štyri ruské flotily.
Stredomorské ruské námorné zoskupenie bude približne na dve tretiny pozostávať z lodí Severnej flotily, na tretinu  z Čiernomorskej. Štáb bude mať sídlo v budove hlavného velenia v Petrohrade. Operatívne velenie sa bude uskutočňovať z vlajkovej lode.

Zdroj: Fondsk.ru


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |