Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Rusi otestovali novú stíhačku - chelemendik.sk

 

Rusi otestovali novú stíhačku

2020-05-27  (22:35)

 - Rusi otestovali novú stíhačku

Má súperiť s 13-ročným 'Američanom'

Ruská stíhačka piatej generácie sa prvýkrát vzniesla do vzduchu. Let bol podľa výrobcu Suchoj úspešný. Ruské ministerstvo obrany plánuje nový stroj nakupovať od roku 2015.

Nová ruská stíhačka má byť odpoveďou na americké lietadlo F-22 Raptor, ktoré je však už zaradený do americkej výzbroje. Prvý let Raptor absolvoval pred viac ako desiatimi rokmi, v roku 1997.

"Dnes sa v Komsomoľsku uskutočnil prvý let lietadla piatej generácie. Trval približne 45 minút a prebehol normálne. Lietadlo si viedlo veľmi dobre. Všetky naše očakávania od prvého letu sa splnili. Premiéra bola úspešná," povedala televízii Rossija 24 hovorkyňa spoločnosti Suchoj Olga Kajukovová.

Prvý skúšobný let stroja sa plánoval na štvrtok, ale pre nepriaznivé poveternostné podmienky na Ďalekom východe ho o 24 hodín odložili.

V Komsomoľsku sa má nová stíhačka Suchoj, zatiaľ známa pod ruskou skratkou PAK FA, vyrábať. Ďalšie letové skúšky majú nasledovať na základniach v okolí Moskvy a Astrachanu.

Hlavným zadaním stíhačky piatej generácie má byť vybojovanie vzdušnej nadvlády, ale stroj má byť viacúčelový a schopný útočiť na vzdušné i pozemné ciele v akomkoľvek počasí a čase. Vyznačovať sa má mimoriadnou obratnosťou, zložitou odhaliteľnosťou radarmi a infračervenými snímačmi a schopnosťou odlietať a pristávať na dráhach s dĺžkou len 300-400 metrov.

Ministerstvo obrany plánuje nakupovať nové stroje už od roku 2015. Podľa skeptickejších analytikov bude Rusku trvať od premiérového testovacieho letu najmenej desať rokov, než sa začne nová stíhačka sériovo vyrábať.

Do tej doby má byť do ruskej výzbroje zaradená stíhačka Suchoj Su-35, označovaná za stroj generácie 4++. Ruské letectvo si zatiaľ objednalo 48 týchto strojov, ktoré podľa rôznych zdrojov majú byť do výzbroje zaradené tento rok alebo budúci rok.

Zdroj: ČTK


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |