Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Rusi odmietajú používanie kreditných kariet - preložila dobrovoľná pomocníčka hnutia Dobrá sila - chelemendik.sk

 

Rusi odmietajú používanie kreditných kariet - preložila dobrovoľná pomocníčka hnutia Dobrá sila

2020-07-31  (20:49)

 - Rusi odmietajú používanie kreditných kariet - preložila dobrovoľná pomocníčka hnutia Dobrá sila

3.6.2015


Zložitá ekonomická situácia vedie k tomu,  že stále viac občanov Ruska odmieta používanie kreditných kariet vzhľadom nato, že to vychádza príliš draho. Dlžníci používajú iba  6,7 mil. kariet z 31,1 mil. kreditných kariet vydaných ruskými bankami oznámila Zjednotená úverová kancelária (OKB).

OKB berie do úvahy iba platné kreditné karty, u ktorých veľkosť zadlženia a minimálna platba  je vyššia ako 50 rubľov. Nízke percento používania kreditných kariet je vyvolané niekoľkými príčinami. Ako prvá príčina je to, že sa často tieto karty vydávajú klientom, ktorí si nemajú potrebu úverových prostriedkov. Druhá príčina spočíva v tom, že kreditná karta je omnoho zložitejší prostriedok ako úver v hotovostí a karta vyžaduje od dlžníka vyššiu finančnú gramotnosť. Tretia príčina je nedostatočné množstvo obchodných stredísk s POS (bankomatovými) terminálmi najmä mimo väčších  (miliónových) miest.

Množstvo bankami vydaných kreditných kariet sa znížili v roku 2014 a úplne na "dno" kleslo v januári roku 2015, keď banky takmer zastavili úverovanie - píše sa v novinách Vesti Ekonomika.

K máju tohto roka trh kreditných kariet trocha sa oživil, avšak tempo jeho rastu zaostáva za ukazovateľmi minulého roka. Tak v apríli bolo vydaných 181,8 tisíc kreditných kariet s celkovým limitom 7,277 miliárd rubľov, čo je 4,5-5,2 krát menej ako v zodpovedajúcom období apríla roku 2014. Avšak pri porovnaní s marcom sa množstvo vydaných kreditných kariet v apríli zvýšil o 30%. Priemerný limit novo vydaných kreditných kariet sa znížil na 40 tisíc rubľov oproti 47 tisíc rubľov v roku 2014.

 Podiel počtu kreditných kariet v portfóliu vzrástol v máji na 44% oproti 41% v apríli 2014 avšak v peňažnom vyjadrení podiel týchto kart v portfóliu je 16% oproti 14% v apríli roku 2014.
Kreditné karty sa stali najriskantnejším bankovým produktom z hľadiska rastu omeškanej zadlžeností. Objem omeškanej zadlžeností z používaných kariet predstavuje 22,4%  a 11% ( 195 mld. rubľov) zo všetkých vydaných kariet. Z tejto sumy sú 21,6% dlhy s omeškanou platbou viac ako 90 dní ( 188 mld. rubľov) .

OKB je jednou y troch najväčších úverových kancelárií Ruska. Jej zakladatelia sú Sberbank, prevádzkovateľ úverových kancelárií  Experian a ZAO Interfax. Podľa údajov z mája 2015 je v databáze OKB uložených 173 miliónov úverových histórií.

Zdroj: http://rusvesna.su/economy/1433322055

 

Za preklad článku pekne ďakujeme našej dobrovoľnej pomocníčke Márii Shipke


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |