Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Rusi očakávajú inváziu Turecka do severnej Sýrie. Konflikt by následne prudko eskaloval - chelemendik.sk

 

Rusi očakávajú inváziu Turecka do severnej Sýrie. Konflikt by následne prudko eskaloval

2020-08-01  (04:06)

 - Rusi očakávajú inváziu Turecka do severnej Sýrie. Konflikt by následne prudko eskaloval

20.1.2016

Ruskí stratégovia očakávajú inváziu Turecka do severnej Sýrie. V tomto prípade Rusko použije svoje rakety S-400. Takýto vývoj by však výrazne podporil vojenskú konfrontáciu medzi Moskvou a štátom NATO – Tureckom.

Alexej Fenenko z Ruskej akadémie vied hovorí v rozhovore s Inter Polit, že Turecko je rozhodnuté vytvoriť bezpečnostnú zónu v severnej Sýrii. Preto sa očakáva vojenská eskalácia konfliktu medzi Ruskom a Tureckom. “Myslím si, že protilietadlové raketové systémy S-400, ktoré Rusko používa ako opatrenie na ochranu sýrskej leteckej základne Hmeymim, sa budú hodiť. Vojenská konfrontácia medzi Ruskom a Tureckom je úplne zrejmá,” povedal Fenenko.

Ruský stratég Stanislaw Tarasov povedal v rozhovore s Inter Polit, že Turecko chcelo v prípadnej bezpečnostnej zóne v severnej Sýrii držať utečencov. To však nie je všetko, bezpečnostná zóna mala slúžiť aj ako riadiace centrum pre opozíciu proti vláde v Damasku. Tento plán však zlyhal.

Po nasadení ruských lietadiel zabránili Spojené štáty ďalšiemu zásahu Turecka v Sýrii. “Turci teraz na oplátku nechcú žiadnemu inému štátu povoliť vytvorenie bezpečnostných zón v severnej Sýrii. Myslím si, že Turci už nebudú patriť medzi podstatnú vojenskú silu v Sýrii. Preto je potrebné posilniť sýrsku armádu a ruské letectvo. Problémom je skutočnosť, že Ankara sa zameriava predovšetkým na politický pád Sýrie, no keď sa udalosti pohybovali v inom smere, pozorovali sme, že Turci sa so situáciou nemôžu vyrovnať.”

Turecko tiež chcelo zabrániť leteckým dodávkam zbraní kurdským milíciám v severnej Sýrii. USA však boli proti tomuto plánu a začali s Kurdmi spolupracovať. Po zostrelení lietadla začali masívne podporovať Kurdov aj Rusi.

Tarasov naznačuje ďalšiu možnú hrozbu pre Turecko: “Rozdelenie Sýrie s najväčšou pravdepodobnosťou zároveň nedovolí zachovanie územnej celistvosti Turecka. Pre Ankaru niet cesty späť.”

V analýze Russian Direct sa hovorí, že Turecko sa aktívne podieľa na tvorbe Národnej koalície síl revolúcie a sýrskej opozície (NCSROF) a jej ozbrojeného krídla – Slobodnej sýrskej armády (FSA). “Je potrebné poznamenať, že tieto aktivity boli veľmi úspešné a turecké vedenie si obstaralo autoritu. Avšak plán bol zameraný na čo najrýchlejšie riešenie krízy v Sýrii, čo sa nepodarilo” uvádza Russian Direct.

Existuje päť dôvodov, prečo Turecko zlyhalo v Sýrii. Turecko sa od roku 2013/14 nachádza v ťažkostiach. Nikto totiž nečakal, že Assad sa udrží pri moci tak dlho. Po druhé, došlo ku kolapsu pro-tureckých vlád počas arabskej jari. Ako príklady môžu byť uvedené vlády Egypta, Líbye a Tuniska. Tretí problém je spolupráca medzi Tureckom a Saudskou Arábiou. Po štvrté, došlo k zhoršeniu diplomatických vzťahov Turecka s Ruskom a Iránom. A po piate, došlo k radikalizácii umiernenej sýrskej opozície, ktorá bola predtým podporovaná Tureckom.

Zdroj: http://www.hlavnespravy.sk/rusi-ocakavaju-invaziu-turecka-do-severnej-syrie-konflikt-by-nasledne-prudko-eskaloval/733481


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |