Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Rusi naďalej budujú atómové elektrárne v Európe - chelemendik.sk

 

Rusi naďalej budujú atómové elektrárne v Európe

2020-01-14  (23:13)

 - Rusi naďalej budujú atómové elektrárne v Európe

13.12.2014


S označením „Súrne“ informačné agentúry informujú o tom, že štátna spoločnosť Rosatom podpísala kontrakt na dostavbu atómovej elektrárne Pakš v Maďarsku.

Pripomeniem, že ešte začiatkom roka podpísali Rusko a Maďarsko dohodu o poskytnutí úveru na dostavbu Pakša. Ide o 10 miliárd Eur na výstavbu a uvedenie do prevádzky piateho a šiesteho energetického bloku tejto elektrárne. Úver poskytli na 21 rokov. Rusko-maďarská dohoda o spolupráci o mierovom atóme predpokladá výstavbu 2 blokov s kapacitou 1000-1200 MVt a takisto palivový kontrakt a kontrakt na servisnú obsluhu.

Maďarsko prevádzkuje ako aj Česko so Slovenskom atómové elektrárne vybudované podľa sovietskeho projektu. Ale s Čechmi napríklad spolupráca veľmi nejde: tender na dostavbu atómovej elektrárne Temelín, ktorý vyhralo rusko-české konzorcium Mier, zrušili. Sú finančné problémy aj v spolupráci so Slovákmi. Ale s Maďarskom, čo dnes nie je zriedkavé, u Ruska idú veci dobre. O niektorých podrobnostiach podpísaného dokumentu nám porozprával predstaviteľ Združenej spoločnosti AO NIAEP –ZAO Atomstrojexport. Táto firma bude reálne pracovať nad dostavbou Pakša. Ako sa zistilo, kontrakt predpokladá výstavbu elektrárne do stavu úplnej pripravenosti na exploatáciu. Postavia dva energetické bloky s najmodernejšími na dnes jadrovými reaktormi tretej generácie, v ktorých sú všetky potrebné bezpečnostné systémy vrátane počítajúce s požiadavkami, ktoré sa zjavili po katastrofe na atómovej elektrárni Fukušima. Maďarsko získa veľmi efektívnu a absolútne spoľahlivú atómovú elektráreň, ktorá zaistí jeho energetickú bezpečnosť na mnohé desaťročia a bude spoľahlivo dodávať elektrickú energiu spotrebiteľom.

Ako hovorí predstaviteľ ruskej stavebnej spoločnosti, podpísaný kontrakt charakterizuje vzťahy Ruska a Maďarska ako konštruktívne.

Zdroj: http://slovak.ruvr.ru/2014_12_09/Rusi-nadalej-buduju-atomove-elektrarne-v-Europe-5572/


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |