Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Rozvoj vzťahov medzi Indiou a Ruskom poburuje USA a Ukrajinu - chelemendik.sk

 

Rozvoj vzťahov medzi Indiou a Ruskom poburuje USA a Ukrajinu

2020-08-05  (21:50)

 - Rozvoj vzťahov medzi Indiou a Ruskom poburuje USA a Ukrajinu

15.12.2014


Neoficiálna návšteva hlavy Krymu Sergeja Axionova do Indie vyvolala škandál. Washington požiadal Dillí o vysvetlenie a prezident Ukrajiny Petro Porošenko obvinil Indiu z lásky k peniazom.

USA sú veľmi nespokojné so správaním Indie. Málo toho, že počas návštevy prezidenta Ruska Vladimíra Putina do Dillí sa podpísali vážne dohody v sfére obrany, energetiky a iných, tak tam ešte aj prijali hlavu ruskej republiky Krym Sergeja Axjonova. A nielen prijali: medzi Krymom a organizáciou Indicko-krymské partnerstvo bolo podpísané memorandum o vzájomnom porozumení. Washington nezdržal pobúrenie. Môže to zhoršiť atmosféru pred schôdzkou predsedu vlády Narendru Modiho a prezidenta USA Baracka Obamu v januári, kedy priletí americký líder do Indie na slávnosti venované Dňu republiky, upozornili v Štátnom departemente USA.

Ale India od počiatku nepodporila protiruské sankcie Západu a nechce sa orientovať na jeho názor, kedy a s kým mať do činenia, podotýka člen výboru pre medzinárodné záležitosti Rady Federácie Ruska Igor Morozov:

- Premiér Modi je veľmi vážnym medzinárodným politikom, ktorý je na čele krajiny s obrovským ľudským a výrobným kapitálom. Je to jedna z najväčších ekonomík sveta. A pravdaže, keď je partnerkou Ruska v BRICS, tak rozvíja s nim svoje vzťahy nezávisle od pozície Západu vrátane USA. Čo sa týka návštevy hlavy Krymu Sergeja Axjonova, Krym je subjektom federácie v rámci spoločného ekonomického a politického priestoru Ruska. To, že gubernátor subjektu Ruskej Federácie odletel do Indie, je obyčajná prax. S prezidentom a s predsedom vlády vždy cestujú gubernátori. Táto prax je v rámci súčasného civilizačného právneho sveta. India vystupuje spolu s Čínou a Ruskom za vznik mnohopolárneho sveta. Ale to je to, čo Američania doposiaľ nechápu.

Hlava Krymu Sergej Axionov sa nezúčastnil na oficiálnom programe návštevy ruského prezidenta. Mal vlastný program. Na schôdzke s indickými obchodnými kruhmi určil hlavné smery, v ktorých sa môže rozvíjať spolupráca Indie a Republiky Krym. Je to cestovný ruch, oblasť poľnohospodárskeho spracovania, výroba liekov, export potravín a oblasť vysokých technológií.

Užitočná návšteva Axjonova vyvolala pobúrenie aj u prezidenta Ukrajiny. Petro Porošenko dokonca obvinil Indiu zo zbytočnej pozornosti k peniazom. Podľa všetkého sľubuje rusko-indická a medziiným aj krymsko-indická spolupráca natoľko značné zisky obom stranám, že miliardárovi Petro Porošenkovi sa nepodarilo dôstojne prijať túto informáciu.

Zdroj: http://slovak.ruvr.ru/2014_12_12/Rozvoj-vztahov-medzi-Indiou-a-Ruskom-poburuje-USA-a-Ukrajinu-7182/


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |