Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Rozsah elektronickej špionáže je nesmierny - americké tajné služby odpočuli vyše 70 miliónov telefonátov Francúzov - chelemendik.sk

 

Rozsah elektronickej špionáže je nesmierny - americké tajné služby odpočuli vyše 70 miliónov telefonátov Francúzov

2019-11-23  (14:37)

 - Rozsah elektronickej špionáže je nesmierny - americké tajné služby  odpočuli  vyše 70 miliónov telefonátov Francúzov

Špiónsky škandál je výhodný americkým bankárom  

 
       

 

 0

Škandál vôkol špiónskej činnosti ANB USA neutícha. Po zverejnení článku vo francúzskom denníku Le Monde údajov o odpočúvaní telefonátov svojich občanov, vyzvalo Ministerstvo zahraničných vecí Francúzsko vysvetliť to amerického veľvyslanca.

Rozsah elektronickej špionáže je nesmierny- na základe údajov denníku od 10. decembra 2012 do 8. januára tohto roka odpočuli americké tajné služby s odvolaním sa na materiály bývalého agenta ANB Edwarda Snowdena, vyše 70 miliónov telefonátov Francúzov. Sledovali nielen potenciálnych teroristov, ale aj zástupcov mocenských a obchodných kruhov Francúzska. Ako podotkol v rozhovore s Hlasom Ruska expert na konkurenčnú rozviedku Jevgenij Juščuk, ANB mohlo jednoducho odovzdať časť získaných údajov zástupcom amerického biznisu:

- V USA si tajné služby vymieňajú informáciu s predstaviteľmi biznisu od čias, kedy výzvedné družice informovali o tom, aká je úroda obilia na celom svete vrátane ZSSR. V získanej informácii je veľmi veľa komerčne cenných údajov, ktoré môžu zvýšiť konkurencieschopnosť USA v ekonomike a politike.

Nasledovné odhalenie špiónskej činnosti amerických tajných služieb nesporne vyhrotí dialóg Paríža a Washingtonu, avšak dlhodobé ochladenie v ich vzťahoch čakať netreba. Prevaha v politickom aspekte aj tento raz dovolí Amerike vystúpiť z vody suchou, domnieva sa predseda Ústavu rozvoja slobody informácie Ivan Pavlov:

- Spojené štáty sú krajinou, ktorá sa môže sama zabezpečiť a ktorá prevádza pomerne tvrdo politiku zameranú na zaistenie vlastnej bezpečnosti. Nikto by nemal čakať od nich nejaké ústupky.

Nastoľuje sa ale medzitým pomerne zaujímavá verzia príčin zverejnenia tajnej informácie: „nepriateľ amerického národa č. 1 Edward Snowden mohol byť bábkou v špinavej hre bankových klanov Ameriky, povedal Jevgenij Juščuk:

- Únik informácie o tejto špionáži zasiahol silové štruktúry a banky v dôsledku toho vyhrali. USA ako štát a ako účastník medzinárodného procesu stratí, ale CIA, ANB a FBI bude ťažšie pracovať. No bankári snažiaci sa obmedziť moc silových štruktúr v dôsledku toho vyhrajú, pretože čím sú silové štruktúry slabšie a viac sa zaoberajú riešením svojich problémov, tým je to pre biznis výhodnejšie.

Avšak ak je tomu skutočne tak, globálny ohlas sa veľmi bolestivo dotkol sebavedomia amerických tajných služieb. Nikdy sa nevyznačovali dobrým vzťahom ku svojim a cudzím občanom a preto sa určite pomstia.


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |