Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Rozmiestnenie Tu-22M3 na Kryme – Putinov najťažší úder systému PRO v Európe - chelemendik.sk

 

Rozmiestnenie Tu-22M3 na Kryme – Putinov najťažší úder systému PRO v Európe

2019-12-09  (18:53)

 - Rozmiestnenie Tu-22M3 na Kryme – Putinov najťažší úder systému PRO v Európe

9.5.2014

Po pripojení Krymu k Rusku a čiastočnej stabilizácii vzájomných vzťahov so Západom (je už jasné, že pravdepodobnosť reálnej izolácie Ruska je veľmi nízka), čoraz viac sa objavujú informácie o význame budúceho nového subjektu Federácie.

Veľmi zaujímavou sa ukázala správa o rozmiestnení raketových nosičov Tu-22M3 na leteckej základni v Gvardejsku na Kryme.  Ostatné letectvo na polostrove prejde obnovu a  modernizáciou, vrátane stíhačiek Su-27, proti ponorkových a pozorovacích lietadiel Тu-142 a tiež vrtuľníky Ka-27 a Ka-29. To všetko má byť hotové v roku 2016. Ale konkrétne rozmiestnenie diaľkových bombardérov Tu-22M3 má kľúčový význam, preto je nutné analyzovať zmenu vojenskej rovnováhy v oblasti a v celej Európe, ku ktorej dôjde po dislokácii lietadiel na leteckej základni v Gvardejsku.

TU-22M3 (podľa NATO Backfire) je modifikácia bombardéra sa využíva od roku 1983. TU-22M3 vznikla v rámci koncepcie viacrežimového lietadla a je vybavený krídlom s meniacim sa dostrelom – pri nízkych rýchlostiach a pri štarte je krídlo prakticky vzpriamené  a pri nadzvukovej rýchlosti dostrel dosahuje 65 stupňov. To umožňuje využiť lietadlo vo veľmi širokom diapazóne rýchlostí a výšok.

Akčný rádius Tu-22M3 dosahuje 2400 km. Bombardér je vybavený silným rádioelektronickým a navigačným systémom. Jeho hlavnou bojovou výbavou sú okrídlené rakety X-22 s dosahom do 500 km a rýchlosťou do 4000 km/hod. (môžu niesť aj atómové hlavice a likvidovať aj lode) a X-15 s dosahom do 250 km a s rýchlosťou do 6000 km/hod. Momentálne sa pre Tu-22M3 konštruuje raketa X-32, ktorá by mala byť schopná ničiť ciele na vzdialenosť do 1000 km s obrovskou presnosťou. K roku 2020 bude 30 bombardérov Tu-22M3 zmodernizovaných na verziu Tu-22M3M a vyzbrojené práve týmito raketami. Dá sa predpokladať, že na kryme budú rozmiestnené práve tieto rakety.

Z uvedeného vyplýva, že akčný bojový rádius Tu-22M3 plus dosah jeho krídlatých rakiet postačuje na pokrytie územia západnej Európy, vrátane aj Veľkej Británie. Do krajín východnej Európy tieto bombardéry doletia dokonca aj na neustálej nadzvukovej rýchlosti. A práve toto je najťažším úderom pre americkú PRO v Európe. Pripomeňme, že ako odpoveď na PRO v Európe Rusko sľubuje rozmiestniť raketový komplex Iskander-M s doletom, v závislosti od použitej rakety, od 500 do 2000 kilometrov. Rakety vypustená z takéhoto komplexu letí a využíva rôzne manévre, preto je prakticky nezraniteľná pre systémy protivzdušnej a protiraketovej obrany.

Spojenie Tu-M3 a Iskander-M  úplne znehodnocuje prvky americkej PRO, ktoré v rokoch 2018-2020 sa začnú rozmiestňovať v Poľsku a Rumunsku. Vedenie týchto dvoch štátov by si malo zamyslieť nad tým, či má význam stať sa terčom pre antiruské nálady? Mali by zvážiť, či by radšej nemali nasledovať príklad Česka a odmietnuť účasť na programe?

Ďalšími smermi, kde sa posilňujú možnosti Ruska je Čiernomorská oblasť, Balkán a Blízky východ. Čierne more sa bude nachádzať pod kontrolou silných bombardérov. V prípade väčšej potreby potenciál ruského Krymu môže byť použitý v možných „horúcich miestach“ Blízkeho výhodu – vrátane Sýrie a Iránu. 

V závere môžeme skonštatovať,  že rozhodnutie ruského vedenia o rozmiestnení Tu-22M3  na Kryme výrazne posilňuje možnosti ozbrojených síl Ruska v danom okamihu  kľúčových regiónoch. V tomto zmysle  je idea Ruska vlastného „nepotopiteľného“ raketonosného letectva veľmi dôležitá. Tento krok Vladimira Putina, ktorý zatiaľ západné médiá nejako nehodnotia, predstavuje oveľa dôležitejšiu sankciu než blokovanie účtov niekoľkých ruských podnikateľov alebo politikov.

 

Zdroj: regnum.ru

 


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |