Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Rozloženie kresiel v parlamente a možné kombinácie vlády - chelemendik.sk

 

Rozloženie kresiel v parlamente a možné kombinácie vlády

2020-08-02  (16:27)

 - Rozloženie kresiel v parlamente a možné kombinácie vlády

6.3.2016

Bratislava 6. marca 2016 (HSP/Foto: HSP)

 Rozloženie kresiel v parlamente si môžete pozrieť na grafe. Smer získal 49 kresiel, SaS 21, OĽANO – NOVA 19, SNS 15, ĽSNS 14, Kollár – Sme rodina 11, Most – Híd 11, Sieť 10.

kresla 6

 

1. Smer bude poverený zostavením vlády

Smer bude mať v parlamente 49 kresiel, čo je takmer tretina. Je víťazom volieb a podľa zvyklostí by ho mal prezident poveriť zostavením vlády. Pre zostavenie vlády musí získať strany s minimálne 27 kreslami.

Smer a národné sily

Smer, v prípade, že by šiel do vlády so SNS a ĽSNS mal by spolu 78 kresiel. Takáto vláda však nie je pravdepodobná. Smer asi nebude chcieť ísť do vlády s Kotlebom a takmer iste ani Kotleba so Smerom. Medzi lídrami oboch strán Ficom a Kotlebom vládne po voľbách do Banskobystrického vyššieho územného celku značná antipatia.

Do úvahy by pripadala aj vláda Smer – SNS s tichou podporou Kotlebu, takýto scenár je však tiež veľmi málo pravdepodobný.

Smer a malé strany

Ak by šiel Smer do vlády s malými stranami Most – Híd, Sme rodina a Sieť, mala by vláda v parlamente 81 hlasov. Takéto spojenie je však tiež nepravdepodobné, lebo Kollár – Sme rodina vyhlásil, že bude podporovať pravicovú vládu.

SaS a OĽaNO vylúčili spoluprácu so Smerom.

Smer + SNS + Most – Híd

Takáto vláda by disponovala 75 hlasmi. Teda nemala by potrebnú väčšinu v parlamente a musela by vládnuť s tichou podporou niektorej ďalšej strany. Vláda v ktorej by boli národniari zo SNS a Maďari z Most – Híd je však takmer úplne vylúčená. Smeru so SNS a Sieťou by na zostavenie vlády chýbali tri hlasy.

Smer + SNS + Sme Rodina

Ideovo by si tieto strany rozumeli asi najlepšie a takáto vláda by bola najstabilnejšie. Medzi lídrami neexistujú antipatie. Ale počet kresiel by nepostačoval. Bolo by ich spolu iba 75.

 

 

2. SaS bude poverená zostavením vlády

Ak sa Smeru nepodarí zostaviť vládu, môže prezident poveriť jej zostavením SaS. Richard Sulík však tiež nebude mať ľahkú úlohu.

SaS a všetky ostatné strany okrem Kotlebu

Podľa vyjadrení SaS a i iných pravicových strán, spolupráca s Kotlebovou ĽSNS je pre ne vylúčená. Aby však mohli zostaviť vládu, museli by sa spojiť všetky strany vrátane SNS. Potom by vláda disponovala 87 hlasmi. Bez SNS však iba 72 kreslami v parlamente, čo na vládu nestačí.

Naopak takáto vláda by sa zaobišla bez podpory strany Sieť. Bez Siete, ale so SNS by Sulíkova vláda mala 77 hlasov, čo by na vládnutie postačovalo. Takýto model je najpravdepodobnejší, pretože dve postavy našej politiky Matovič a Procházka, ktorí sa od aféry s odpočúvaním neznášajú, nebudú musieť spolu komunikovať.

Ak by SNS predsa len vylúčila zo spolupráce Most – Híd, a koalícia by vyzerala SaS + OĽANO + SNS + Sme rodina + Sieť bolo by to spolu 76 hlasov. Tento variant je najpravdepodobnejší a pravdepodobne takto bude vyzerať nová vláda.

Takáto veľká koalícia by bola zlepená minimálne z 5-tich strán, čo je pre vládnutie mimoriadne nepohodlné.

Zdá sa preto, že práve rozhodnutie SNS bude pre zostavenie novej vlády kľúčové.

Výsledky volieb možno hodnotiť ako patové. Zostavenie vlády bude veľmi náročne a vláda málo stabilná.

Zdroj: http://www.hlavnespravy.sk/rozlozenie-kresiel-v-parlamente-a-mozne-kombinacie-vlady/752585


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |