Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Rozhovory s Vitalijom Zacharčenkom 3. časť Vzťah k veľkému Víťazstvu je lakmusový papier, ukazovateľ úrovne zrady - pokračovanie - chelemendik.sk

 

Rozhovory s Vitalijom Zacharčenkom 3. časť Vzťah k veľkému Víťazstvu je lakmusový papier, ukazovateľ úrovne zrady - pokračovanie

2020-02-23  (03:45)

 - Rozhovory s Vitalijom Zacharčenkom  3. časť  Vzťah k veľkému Víťazstvu je lakmusový papier, ukazovateľ úrovne zrady -  pokračovanie

19.5.2015

 

S. Ch.

Nepochybujem o tom, že Ukrajinci toto všetko začnú chápať ako absolútne zlo, tak, ako pochopili nemecký fašizmus, hoci spočiatku nie hneď.  Na začiatku vojny časť ukrajinských obyvateľov očakávala od príchodu hitlerovcov zmeny k lepšiemu a neprecitla hneď.

Teraz je situácia ešte zložitejšia, lebo majdan bol maskovaný ušľachtilými úmyslami – eurointegrácia, blahobyt, nezávislosť. Teda zdanlivo nikto nič zlé neponúkal. Nemecké  Sonderkommandá  pálili dediny, popravovali rukojemníkov a čo bolo hlavné,  boli to najmä Nemci, okupanti, nepriatelia. Teraz to ale celé vyšlo tak, že okupantmi sa stali akoby  vlastní ľudia. Vyšlo to tak, že pripravili  svojich vykonávateľov trestu, príprava trvala roky a, bohužiaľ, bola úspešná.

Na Ukrajine teraz prebieha definitívny obrat k totalitnému teroristickému režimu, pri ktorom ľudí, ktorí nesúhlasia posielajú do väzenia, a jednoducho ich likvidujú bez súdu a bez stôp. Trestné oddiely a nielen oni, ale čiastočne aj armáda a polícia sa môžu zmeniť na podobné oddiely smrti ako v Latinskej Amerike. Najdôležitejšou otázkou je, aká časť Ukrajincov bude súhlasiť s existenciou tohto nového, zjavne teroristického režimu moci v krajine.


S.Ch.

Na Ukrajine boli urýchlene prijaté zákony, ktoré zakazujú a kriminalizujú komunistickú ideológiu, symboliku a samotnú Komunistickú stranu. Teda  pokúšajú sa jedným šmahom  ruky vymazať z pamäti celé sovietske obdobie. Ako to vnímate?


V.Z.

 

Ako kŕčovité  pokusy junty zaplniť vákuum vlastných ideí a úplný krach celej euromajdanovskej mytológie.

Teda, my sami  už nedokážeme ponúknuť nič, všetko, čo sme hovorili a sľubovali, bola lož, a preto, zakážme a kriminalizujme celé sovietske obdobie. A zo všetkého opäť obviníme Rusko.


Musím súhlasiť s tým, čo už veľa rokov verejne a trpezlivo vysvetľuje líder komunistickej strany Ruska Gennadij Ziuganov – asntisovietizmus a rusofóbia vždy idú ruka v ruke a sú ideovou zbraňou nepriateľov, snažiacich sa oslabiť nás a zničiť. Poviem to ešte tvrdšie a v mene mnohých miliónov ľudí, ktorí o tom premýšľajú a hovoria celé tie roky po perestrojke. Vlastná minulosť sa nesmie očierňovať, opľúvať a poškvrňovať!

Akokoľvek krutá a surová bola epocha Petra I., nikto si nedovoľoval ju opľuvať, pokým v Rusku neprišla revolúcia, ktorá zničila starý spôsob života a žiadala popieranie minulosti, ako to vyžadujú všetky revolúcie.

Popierať, odmietať svoju minulosť je samovražedná tradícia. Je to ako keď si vezmeme jednotlivca, ktorý sa dožije  povedzme päťdesiatich rokov a odrazu začne rozmýšľať o tom, že posledných tridsať rokov žil ako podliak a začne to šíriť okolo seba. Pritom sa nedopúšťal nijakých zločinov, jednoducho žil a  život nebol práve medový.

Vtĺkli mu však do hlavy, že všetko bolo nesprávne a že si treba sypať popol na hlavu.

Podotýkam, že Anglosasi nikdy nič podobné so svojím národom nerobili, ale veľakrát vštepovali, implantovali popieranie a odmietanie minulosti do duší iných, nimi porobených národov a robia tak doteraz.

Sovietska éra je náš život, naša minulosť, z ktorej sme všetci bezprostredne vzišli a očierňovať ju, znamená zrádzať svoju minulosť. Sovietska éra je nerozlučne spojená s komunistickou ideológiou, s marxizmom a leninizmom, ktoré ľudia mojej generácie študovali na školách. Treba to jednoducho pochopiť a prijať. Porovnávať však komunistickú ideu s fašistickou je hrubá a nebezpečná manipulácia s vedomím národa, ktorá v Rusku neprešla, nevyšla ani vo východnej Európe, ale na Ukrajine z nejakých dôvodov tieto pokus pokračujú.

S.Ch. 

K zrade dochádza aj vo vzťahu k veľkému Víťazstvu, bez ktorého by nebolo ani Ruska, tým viac Ukrajiny. Hoci sa revolúcia na Ukrajine zatiaľ naozaj neuskutočnila, celý obraz jej histórie  bol obrátený  postavený z nôh na hlavu. Čo podľa vás znamená fakt, že junta, ktorá vládne odmietla sláviť  Deň víťazstva? Koľko ľudí na Ukrajine súhlasí s odmietnutím sviatku Víťazstva?


V.Z.

Myslím, že práve tu prechádza akási hranica v umoch a dušiach ľudí. Vzťah k Víťazstvu je reálny lakmusový papier, indikátor úrovne zrady.

Je to strašné, hovorím o tom s bolesťou a smútkom v duši, ale na Ukrajine je dnes veľa ľudí, ktorí s penou na ústach odmietajú Víťazstvo a snažia sa dokazovať svoje paškvilné verzie udalostí Veľkej vlasteneckej vojny.

Nájde sa veľa smiešneho, anekdotického, napríklad, ako ukrajinské fronty oslobodzovali  Európu, ale takýto vzťah k Víťazstvu znamená v prvom rade zradu.

Ak ľudia dokážu popierať tisícky bratských hrobov  otcov  a dedov zabitých fašistami, ktorými je pokryté prakticky celé územie Ukrajiny, ak popierajú to, že nepriatelia likvidovali ich bratov, čo si pamätajú ešte ich otcovia a dedovia, potom zrada v ich dušiach sa uskutočnila definitívne a nezvratne. Sú to ivanovia, ktorí si nepamätajú príbuznosť, sú to vyhnanci národa. 

Ak je to víťazstvo deda – potom to nie je tvoje víťazstvo, to znamená, že ani dedova zem nie je tvoja, tvoj nie je ani dedov jazyk, jeho kultúra a viera. Aké právo máš potom nasledovať to všetko, čo vybojoval a chránil dvoj dedo? Nijaké.

Zrada  je strašný zločin,  je vždy úmyselná, vedomá a deje sa v mene vlastnej výhody.

Počas volynského masakru bolo veľa prípadov, keď banderovci zo zmiešaných rodín s hrdosťou a zversky zabíjali svojich príbuzných, ženy, otcov, matky. Lebo rodní boli Poliaci a bolo výhodné ich zradiť a zabiť.

Myslím, že v konečnom dôsledku nebude zradcov na Ukrajine až tak veľa, ako sa dnes mnohým zdá. Myslím, že  šialených, oklamaných  a zmätených ľudí tu bude oveľa viac, než ozajstných zradcov, ale budú musieť precitnúť a času do precitnutia nezostáva veľa. A zradcov, tých  nikto nebude šetriť. Taká je logika vývoja každého národa a každej civilizácie, zradcovia sú horší než nepriatelia a každý  životaschopný národ sa ich nemilosrdne zbaví.

 


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |