Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Rozhovor s francúzskym vlastencom ON-LINE - Teraz mám silný pocit, že nežijem vo vlastnej krajine, ale v Afrike - chelemendik.sk

 

Rozhovor s francúzskym vlastencom ON-LINE - Teraz mám silný pocit, že nežijem vo vlastnej krajine, ale v Afrike

2020-09-19  (23:13)

 - Rozhovor s francúzskym vlastencom ON-LINE  - Teraz mám silný pocit, že nežijem vo vlastnej krajine, ale v AfrikeMoja prvá otázka bude moja. Kto ste, obyčajný francúzsky občan? Porozprávajte trochu o sebe.


Som dôchodca. Na penziu som odišiel nedávno a poberám normálny dôchodok. Bývam tridsať kilometrov od Paríža, v štvrti, kde v minulosti prakticky žili iba Francúzi. Teraz tu žije veľa černochov, ktorí sem prišli z Afriky. Pretože ceny na bývanie sú veľmi vysoké, proti svojej vôli som nútený zostať tu a bývať spolu s nimi. Teraz mám silný pocit, že nežijem vo vlastnej krajine, ale v Afrike. Mnohí Francúzi žijú v podobných podmienkach. Protestovať proti takýmto podmienkam nemáme právo, a tí, ktorí protestujú, sú prísne potrestaní. Nie sme slobodnejší než pred päťdesiatimi rokmi.
Ešte nedávno sme neboli mnohonárodnostná spoločnosť. Vnímame to veľmi zle, pretože sme sa stali občanmi druhej triedy. K cudzincom-islamistom sa správajú lepšie než k nám. A tí sú veľmi nároční.


Povedali ste, že sú veľmi nároční. Ako sa prejavuje ich náročnosť?


Islamisti chcú vnútiť svoje tradície, svoje spôsoby Francúzom v štvrtiach, kde je ich málo a vláda vôbec nereaguje na toto správanie. Naopak, keď Francúzi začínajú protestovať, sú obviňovaní z rasizmu a sú prísne potrestaní. Moslimovia môžu žiadať  čo len chcú a miestni komunálni politici im vždy vychádzajú v ústrety.


Jean, náš návštevník sa  pýta, čo vy, ako francúzsky vlastenec a ľudia podobne zmýšľajúci si myslia o Putinovi, o Rusku?


Vlastenecky naladení Francúzi sú veľmi priaznivo naklonení k Putinovi a k Rusku a Obamu a USA nenávidia. Uvítali by, ak by ochrancom Európy bolo namiesto USA Rusko. Problém je v tom, že nevedia ako sa oslobodiť od americkej kontroly. Možno pán Aymeric  Chauprade vysokopostavený vojenský činiteľ by mohol zorganizovať sprisahanie s cieľom vytvoriť novú vládu, ale musel by byť veľmi v strehu. (Chopard – francúzsky vlastenec, ktorý vedie blog, kde je zapísaný po francúzsky a po rusky). V západnej Európe priatelia USA kontrolujú všetko.


Náš návštevník sa pýta, čo si vy, Francúzi myslíte o USA?


Ide o to, že nás nútia (Američania), aby sme sa zúčastňovali v ich vojnách a pritom nás posielajú na najnebezpečnejšie miesta. Nútia nás prijímať imigrantov z tretieho sveta, ktorí patria do kriminálneho sveta. Skupujú a deštruujú náš priemysel, čím šíria nezamestnanosť v krajine. Nakoniec, vnucujú nám svoju primitívnu kultúru a nemáme právo vyjadriť svoju nespokojnosť.
Proti Američanom však nemôžeme nič, pretože vláda sa im podriaďuje. Nesympatie k Američanom sa prejavujú napríklad tým, že odmietame hovoriť po anglicky, takže zahraniční turisti k nám prichádzajú a ak sa niečo pýtajú po anglicky, nedostávajú nijakú odpoveď. Jednoducho musia hovoriť pofrancúzsky, aj keď hovoria zle.


Existujú mierové metódy oslobodenia od amerického vplyvu? Alebo iba násilné?


Dá sa to iba násilnými metódami. Teda pučom, organizovaným priateľmi Ruska. Rusko je naša jediná nádej.
Uvedomujete si však, že tento puč bude sprevádzaný krviprelievaním, zrážkami a smrťou, atď.? Francúzi sotva budú chcieť prísť o tie sociálne výdobytky, ktoré teraz vláda garantuje,
Sociálne dávky sa stále znižujú. Dostávajú ich predovšetkým imigranti.
Žijem v štvrti, kde je veľa imigrantov. Mnohí z nich nezarábajú, žijú vďaka sociálnemu zabezpečeniu a my musíme toto sociálne zabezpečenie platiť.


Aký je váš postoj k tomu, že Francúzsko fakticky zaliala vlna homosexuálnych lások, presnejšie homosexualizmus a sodomia? Ako sa k tomu všeobecne Francúzi stavajú?


Francúzi sú tolerantní k sexuálnym menšinám, ale musia sa správať skromnejšie. Homosexuálne manželstvá neberieme. Súčasná vláda koná (v tejto otázke) proti vôli Francúzom, ktorí nechcú ani otvorenú homosexuálnu lásku, ani homosexuálne rodiny. Z tohto dôvodu Francúzi vnímajú novú vládu ako vládu cudzincov, ktorej cieľom je deštruovať francúzsky národ. Mimochodom, mnohí poslanci a členovia parlamentu nemajú francúzsky pôvod. Ozajstných Francúzov je tam málo.


Dotknime sa najostrejšej témy – Sýrie... Veria Francúzi vy sám americkej vláde, keď hovorí o chemickom útoku, ktorého sa údajne dopustila sýrska armáda? Podporia francúzski vlastenci predpokladaný útok na Sýriu silami Francúzska a USA?


Nie, vôbec tomu neveríme, čo hovoria Američania a francúzska vláda. Prakticky nikto z Francúzov nechce bojovať v Sýrii a takmer všetci hovoria, že nesmieme, nemáme právo ísť tam (do Sýrie). Nie je to naša vec a nechceme mať s tým nič spoločné. Francúzska vláda koná proti vôli väčšiny francúzskeho národa.


K útoku však pravdepodobne dôjde... Ako budú reagovať Francúzi v tomto prípade?


Budú nahnevaní. Ako konať? Už teraz sa konajú demonštrácie proti vojne, ale vláda dala zákaz na ich osvetlenie v médiách.
Vo Francúzsku vláda nemilosrdne potláča akúkoľvek opozíciu. Jacques Chirac bol posledný francúzsky prezident, Po ňom prišli iba americké bábky.


Náš návštevník píše, že existuje výborný spôsob ako čeliť Amerike – zjednotiť do ekonomického zväzku Rusko, Francúzsko a Nemecko. Myslíte, že by Francúzi tento zväzok podporili?


Mnohí Francúzi by tento zväzok podporili, tak ako podporujú Rusko. No tento zväzok sa musí začať od Francúzska, pretože Nemci sú ešte menej slobodní od vplyvu Američanov než my, pre ich nacistickú minulosť. Ale ja, ako mnohí Francúzi, by som dal prednosť práve takejto Európe, než terajšej, ktorá je pod americkou kontrolou.

 

TELEGRAFIST.ORG


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |