Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Rozdupané vlajky Európskej únie - chelemendik.sk

 

Rozdupané vlajky Európskej únie

2020-01-13  (01:59)

 - Rozdupané vlajky Európskej únie

23.6.2015

Bezprecedentné čo do intenzity vášní udalosti sa odohrali 20. júna v centrálnych uliciach slovenského hlavného mesta Bratislava. Obyvatelia krajiny, ktorá je považovaná za jednu z najpokojnejších v nepokojných vodách európskej únie, vyšli od ulíc na protestnú demonštráciu proti diktátu tejto nadnárodnej štruktúry. Demonštranti trhali a rozdupávali vlajky EÚ, púšťali sa do stretov s políciou.

Podľa slov očitých svedkov, na demonštrácii, organizovanej okrem iného Slovenským hnutím obrody, sa zúčastnilo prinajmenšom 10 tisíc osôb, vrátane občanov susednej Českej republiky. Nad davom viali plagáty s nádpismi: Svoju vlasť si nedáme! Budeme bojovať!, Slovensko je naša krajina, našich predkov a potomkov!, Multikulturalizmus rovná sa genocída!, Slovensko nie je Afrika!


Jeden z aktivistov protestnej akcie Robert Švec obvinil Európsku úniu z podkopania národných záujmov Slovenska a miestnych politikov, lavírujúcich medzi Bruselom a Bratislavou z politickej schizofrénie.

Analogické demonštrácie sa konali behom uplynulého víkendu aj v iných európskych hlavných mestách – v Berlíne, Paríži, Ríme.

Príčinou nespokojnosti sa stalo to, že teraz Brusel dáva národným vládam nariadenia v takej citlivej oblasti ako je národnostné zloženie jednotlivých krajín. Keďže eurobyrokracia nie je schopná vyriešiť na celoeurópskej úrovni problém imigrácie, vlna ktorej zaplavuje Európu prevažne z Afriky a Arabského sveta, vypracoval kvóty na množstvo migrantov, ktorých musí prijať každá konkrétna členská krajina EÚ. Konkrétne pre Slovensko počiatočná kvóta bola určená na 700-800 ľudí, ale to je iba začiatok. Veď do 28 krajín Európskej únie každý deň prichádzajú tisícky migrantov. A bruselské kvóty, ktoré robia prijatie migrantov povinným dokážu len vyhrotiť vnútorné protirečenia tam, kam prichádzajú za účelom trvalého pobytu stále nové skupiny prisťahovalcov. Neposlednú rolu tu zohráva aj stúpajúci nátlak na pracovný trh. Na Slovensku napríklad nezamestnanosť už prevyšuje priemerný ukazovateľ pre EÚ a tvorí 11,6% práceschopného obyvateľstva.

Podstata problému však vychádza za rámec toho, čo robiť s zosilnením prílivu migrantov do Európy.

Stúpajú protirečenia medzi nadnárodnou korporáciou, ktorou sú vládnuce štruktúry Európskej únie a národným cítením Nemcov, Francúzov, Talianov, Holanďanov, Slovákov a ďalších obyvateľov Starého sveta. Spoločné európske záujmy sa behom desaťročia európskej integrácie nesformovali. Na úrovni dohôd medzi zástupcami vládnucich špičiek takéto záujmy existujú, ale masy pôvodného obyvateľstva jednotlivých krajín to tak nepociťujú.

V podstate, samotný problém imigrácie sa vyhrotil v dôsledku toho, že behom posledných rokov po obvode hraníc Európskej únie vznikol pás konfliktov: „arabská jar“ v krajinách južného pobrežia Stredozemného mora; „veľké sťahovanie“ Albáncov, ktoré náhle začalo na Balkáne; vystúpenia maďarskej menšiny v Zakarpatskej Ukrajine; hnutie sebaurčenia Gagauzov, ktorí sa nechcú integrovať do EÚ spolu s Moldavskom. Do Európy prúdia Turci, Kurdi Afganci. A keď tento prúd dosiahol istú takmer kritickú intenzitu, absencia jednoty v radoch EÚ sa hneď prejavila.

Francúzsko začalo jednoducho deportovať nevítaných hostí. Taliansko s prefíkanosťou, na ktorú poukazoval už spisovateľ Gianni Rodari zdanlivo otvorilo pred utečencami a imigrantmi svoje hranice, ale pritom ich nabáda, aby pokračovali v ceste hlbšie do Európskej únie, kvôli čomu trpia susedia Talianov. A vláda Maďarska sa rozhodla ohradiť pred utečencami ozajstným múrom. Možností je veľa, ale jednotná stratégia EÚ v otázke toho, do akého bodu môžu európske krajiny bezbolestne do seba púšťať vlnu emigrantov ako nebola, tak aj nie je.

Zrejme takáto stratégia ani nemôže byť, kým nebola vygumovaná národno-kultúrna špecifikácia národov obývajúcich Európu. A čo sa týka Slovenska, nebolo to predsa ono, kto vtrhával do Afaganistanu a Iraku, zvrhával Muammara Kaddáfiho a bojoval v Sýrii.

Mnohí utečenci z tej istej Severnej Afriky utekajú pred biedou a konfliktami, korene ktorých siahajú ešte do epochy európskej kolonizácie. Nie náhodou v slovenských médiách sa širokému ohlasu teší mapa bývalých koloniálnych krajín v Afrike s výzvou voči Európskej únii rozdeliť kvóty na prijatie imigrantov v súlade s touto mapou. Konkrétny návrh znie: každá krajina 30% imigrantov z afrických krajín musia prijať Veľká Británia a Francúzsko, každá krajina 10% — Taliansko, Nemecko, Portugalsko a Belgicko. V každom prípade, Rakúsko-Uhorské impérium, poddanými ktorých pred sto rokmi boli obyvatelia súčasného Slovenska sa nevenovalo koloniálnemu dobýjaniu Afriky.

Ostatne, protestujúci v Bratislave a iných európskych hlavných mestách by mali adresovať svoje výhrady nielen Bruselu, ale aj vlastným vládam: v rade otázok už dávno stratili samostatnosť a premenili sa na prívesky Eurokomisie. V slovnej podobe, počas dôverných besied politici tých-ktorých krajín Európy môžu tvrdo sa vyjadrovať ohľadne „bandy eurokomisárov“, ale keď príde na hlasovanie na ďalšom v poradí summite EÚ, všetci poslúchajú Brusel a nadnárodná byrokracia víťazí.

Piotr Iskenderov


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |