Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Rómovia budú rabovať, ak nezačnú riešiť ich problémy, varujú lídri - chelemendik.sk

 

Rómovia budú rabovať, ak nezačnú riešiť ich problémy, varujú lídri

2020-08-04  (10:32)

 - Rómovia budú rabovať, ak nezačnú riešiť ich problémy, varujú lídri

TASR  - Osem rómskych občianskych združení na čele s Úniou Rómov na Slovensku podrobilo kritike kabinet Ivety Radičovej, že riešenie rómskej otázky naďalej odsúva na vedľajšikoľaj.

 

Podľa slov predsedu ÚRS Františka Tanka situácia sa zhoršuje a môže prerásť do obrovského problému, ktorého výsledkom budú nielen krádeže, ale dokonca rabovanie či emigrácia slovenských Rómov do iných štátov EÚ, napríklad Francúzska.

Združenie, ktoré vraj zastrešuje okolo sto organizácií, zvažuje aj vyjadrenie svojho postoja voči súčasným praktikám formou demonštrácií, na ktorých očakávajú veľkú účasť Rómov. Tanko v Bratislave zatiaľ nekonkretizoval termín, iba povedal, že protestné zhromaždenia plánujú v najbližšom čase, pravdepodobne v Košiciach.

Vládu kritizujú najmä z dôvodu, že nemá pripravené systémové opatrenia na riešenie rómskej problematiky. Rómovia sa obávajú aj zavedenia tzv. E-pay kariet s denným limitom, prostredníctvom ktorých by sociálne znevýhodnené skupiny dostávali sociálne dávky.

Nevyhovuje im ani nový vládny splnomocnenec pre túto oblasť Miroslav Pollák, ktorého odvolanie z postu žiadali už viackrát. Zdôvodňujú to najmä tým, že nemá jasnú predstavu o tom, ako pohnúť veci dopredu. ÚRS má predstavu o tom, kto by ho mohol nahradiť, ale meno zatiaľ prezradiť nechceli.

Podľa predsedu ÚRS komunikácia medzi vedením štátu a rómskymi organizáciami je takmer nulová, keď na ponuku o stretnutie reagoval doteraz iba rezort zdravotníctva. "Každý od toho dáva ruky preč, nikto to nechce riešiť," tvrdí Tanko. Poďakoval sa však poslancovi SaS Igorovi Matovičovi, ktorý sa rozhodol prispieť na pohreb Róma z košického sídliska Luník IX.

Situácii podľa predstaviteľov rómskych združení určite nepomáha stavanie múrov, odčleňovanie rómskych detí od majoritnej časti či iná forma segregácie rómskeho etnika. Skôr sa tým stupňuje napätie v tejto komunite, tvrdia.


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...


mjmr   |   2010-09-18  (06:58)
50%  
mínus plus
  Štát najviac vyrabovali všetci čo tu po roku 89 vládli.Boli to bieli cigáni.V porovnaní s nimi nie sú títo čierni ani len amatéri.


Mg   |   2010-09-18  (09:22)
50%  
mínus plus
  Hlavne, aby sme pri riešení nevyriešiteľného rómskeho problému nezasiahli do ich práv a slobôd alebo ich inak nediskriminovali, lebo by sme sa tak mohli stať hnusnými rasistami. Majoritné obyvateľstvo predsa nemôže rozhodovať o jeho minoritnej časti, to by bolo hrubým porušením princípov tzv. nikým nespochybniteľnej "demokratickej spoločnosti", v ktorej rovní doplácajú na tých ešte rovnejších...


vladimir tyrol   |   2010-09-18  (12:20)
50%  
mínus plus
   Predsedu URS Františka Tanka treba všemožne podporovať aby túto emigráciu do štátov EU, napríklad Francúzska pomáhal realizovať.

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |