Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Rímske prázdniny bilderbergovcov 2. časť - dokončenie - chelemendik.sk

 

Rímske prázdniny bilderbergovcov 2. časť - dokončenie

2019-12-14  (14:27)

 - Rímske prázdniny bilderbergovcov 2. časť - dokončenieZasadnutie „malej rady“ sa konalo v luxusnom hoteli De Russie, ktorý patrí známej hotelovej siete Rocco Forte Hotels. Jeho pýchou sú nádherné záhrady s terasami, predstavujúce tichú oázu v centre rušného večného mesta. Hotel, ktorého názov bol spájaný s častými návštevami členov ruského cárskeho paláca, vybudovali v roku 1816 a charakterizuje ho vybrúsená elegancia a atmosféra harmónie a útulnosti.
Hotel leží v centre Ríma, na prestížnej ulici Via del Babuino, ktorá spája Španielske námestie s Piazzou del Popolo. Tento prepychový hotel nielen podčiarkol úroveň osôb, ktoré sa stretnutia zúčastnili, ale jeho zámerom bol odviesť pozornosť dotieravých novinárov. Ide o to, že stretnutie bilderbergovcov sa prelínalo s konaním  rímskeho filmového festivalu, na ktorom sa vždy zíde mnoho slávnych a bohatých ľudí, ktorí sú ubytovaní v hoteli De Russie. Ako sa hovorí, pod lampou býva najväčšia tma.
Napriek veľkej obozretnosti, talianskym novinárom sa podarilo zistiť, že na rímske stretnutie Klubu bolo pozvaných najmenej jeho 80 členov, prevažne tých, ktorí patria do organizačného výboru. Hlavnou aktuálnou otázkou bola nie práve najružovejšia budúcnosť Talianska, Španielska a Grécka, na ktoré zaútočila svetová finančná kríza a boli tu nastolené veľmi prísne ekonomické opatrenia.
Podľa informácií DagoSpia.com na stretnutí sa zúčastnil celý taliansky ministerský kabinet. Konkrétne súčasný premiér a minister financií Mario Monti, bývalý ministerský premiér Giuliano Amato, ministri pre ekonomický rozvoj, infraštruktúru a dopravy, školstva a vzdelávania, dopravu, justície a práce. Okrem toho boli pozvaní osobnosti z oblasti médií, odborov a priemyselných holdingov. Napríklad šéf Telecom Italia Franco Bernabe, šéfredaktor denníka Corriere de la Sierra Feruccio del Bortoli. Talianskych bankárov zastupoval predseda Centrálnej banky Ignazio Visco a nadnárodnú bankovú sféru tiež Talian, predseda Európskej centrálnej banky Mario Dragi.
Takáto reprezentatívnosť v zastúpení svedčí o mimoriadne vážnej situácii, do ktorej sa dostala veľká európska ekonomika. Väčšina ekonómov si myslí, že ak aj zjednotená Európa dokáže prežiť bankrot  Grécka a Španielska, kolaps Talianska bude znamenať koniec únie. Podľa prognózy Eurokomisie,  v roku 2013 eurozónu opäť čaká recesia, ktorá zachváti Grécko, Španielsko, Taliansko, Cyprus, Portugalsko a Slovinsko. Hlavný európsky finančník Olli Rehn si myslí, že pred nami sa črtajú ťažké časy. Úroveň štátneho dlhu v eurozóne sa zvýši z 88,8 na 94,3% HDP v roku 2014. rekordérom zostane Grécko (176,7% HDP v roku 2012 a 188% HDP v roku 2013-2014). Na druhom mieste je Taliansko  (126,5% HDP v roku 2012).
Odborníci Fondu Nouriela Roubiniho držiteľa Nobelovej ceny za ekonomiku, ktorý predpovedal krízu v roku 2008, sú toho názoru, že eurozóna sa začne rozpadať už budúci rok... Šance Grécka a Portugalska zostať v eurozóne sa znížili na 10% (predtým – 15%). Tieto dva štáty môžu zostať v eurozóne iba v prípade, ak tvorcovia osudu Starého sveta budú súhlasiť  so vznikom nadnárodného rozpočtového orgánu, ktorý vyhradzuje pomoc „problémovým štátom“.
Hlavný scenár vývoja udalostí v Európe, ktorého pravdepodobnosť realizácie odborníci odhadli na 60% vychádza z toho, že Grécko vystúpi z eurozóny koncom roku 2013 a Portugalsko do konca roku 2014.  Pritom antikrízový fond ESM bude plne vyčerpaný už koncom roku 2014. Pravdepodobnosť nekontrolovateľného rozpadu eurozóny  analytici odhadujú na 10%. Tento scenár berie do úvahy, že Grécko vyhlási bankrot a opustí eurozónu. Za ním sa začína séria bankrotov. Výsledkom toho euro opustí Portugalsko, Írsko, Španielsko, Taliansko a možno dokonca aj Francúzsko.
A hoci väčšina médií, ktoré uverejnili svoje dohady  o obsahu stretnutia vybraných členov Bilderberského klubu v novembri tohto roku, predpokladá, že témou diskusií bolo zvolenie nového komisára pre Španielsko, Grécko a Taliansko a iných štátov EÚ, ktoré zachvátila kríza, očividné je, že nijaké zvolenie nemôže situáciu zmeniť. Tu treba celkom iné spôsoby.
A niečo mi našepkáva, že „iné“ spôsoby sa už našli.  Ako poznamenal jeden zo zakladateľov klubu Denis Winston Healey, „zasadnutia Bilderberského klubu sú najproduktívnejšie spomedzi všetkých medzinárodných stretnutí, ktoré som navštevoval. Utajenosť dáva ľuďom možnosť hovoriť to, čo si myslia a neboja sa následkov“.
Následky „rímskych prázdnin“ bilderbergovcov by sa mali prejaviť v najbližších mesiacoch.

Autor: Elena Ponomariová
Zdroj: Fondsk.ru


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |