Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Reaganov duch - chelemendik.sk

 

Reaganov duch

2020-08-12  (20:28)

 - Reaganov duch

17.10.2014


Alexej Ostaľcev, bloger 


V Pax Americana, kam sa tak túži dostať Ukrajina, je jej znovu súdené stať sa perifériou  – tým, čím vlastne vždy aj bola. Ako loď pomenujete, tak aj bude plávať.


Ak sa označíte za „perifériu“ – budete poslední vo všetkých situáciách. Ruský svet sa im protiví, nie je pre nich dosť dobrý, tak prebehli do sveta amerického. Ale aj tam ich čaká úbohé živorenie periférie so všetkými z toho vyplývajúcimi následkami.

Na hraniciach Pax Americany je tradične nepokoj. Vojna -  to je bežná vec pre periférne kolónie Ameriky. Tak aj Ukrajina bojuje. Ako sa aj patrí na perifériu veľkej a egoistickej  arcidiecézy, Ukrajina dostáva nosené šaty z pánskych ramien  a zbytky jedla z pánskeho stola. To, čo Poľsko nedojedlo (zostarnuté americké bezpilotové lietadlá, suché potraviny po dátume spotreby) –  putuje rovno na Ukrajinu.

Dokopy takáto pomoc tvorí približne 20–30 dolárov za kvartál. Pre krajinu s dlhom  120 miliárd je to kvapka v mori, ale robí to dobrý dojem.  Ukrajinské médiá  napíšu o „materiálnej pomoci“ USA svojmu ukrajinskému vazalovi.

„Pán ma nazval milovanou ženou!“ –  s nadšením odcituje ukrajinský Forbes nejakého Dešicu po stretnutí posledného s mladším zástupcom staršieho pomocníka sekretárky amerického veľvyslanectva. Ak sa niekto nepamätá, Dešica  - to je talentovaný klaun, ktorý donedávna stál na čele ukrajinského Ministerstva zahraničných vecí a teraz odišiel na post veľvyslanca v Poľsku.

Okrem hmotných opotrebovaných vecí Amerika taktiež zásobuje Ukrajinu smradľavou už  za Reagana antikomunistickú propagandu. Prečo si myslíte, že náckovia sa vrhli  rúcať neškodné Leninove sochy, pod ktorými v Charkove behom posledných 20 rokov akurát tak sa stretávali zaľúbené  dvojice?

Reganov duch otrávil mozgy. McCain, ktorý beznádejne uviazol hlavou kdesi vo vietnamskom zajatí, dolieva horkastý olej antisovietskej hystérie do vatry z kyjevských pneumatík. Ktovie, či vôbec je informovaný o tom, že Sovietsky zväz už neexistuje? Po komunikácii s ním dokonca aj Porošenko uveril, že Rusko znovu buduje ZSSR.

Medvede na uliciach Moskvy, tancujúce za zvukov balalajky medzi zasneženými barakmi a zrubmi, –  tento obraz z hlavý michiganského farmára už úspešne sa premiestnil do  mozgu ukrajinského patriota (ktorý zvyčajne jednoducho nemá peniaze, aby odcestoval do Moskvy a overil si mýty v praxi). Dokonca aj zmienený kyjevský Forbes ilustruje svoje materiály o Rusku fotografiami dedín za Uralom zo začiatku 90-tých rokov.  Aby nevybočili  z kontextu propagandy.

Pravda, nie je jasné ako sa týrané Rusko stalo šiestou ekonomikou planéty, ale má hádam zmysel si všímať také maličkosti, ak hlavné je ukázať podstatu: Rusko –  to je barbarstvo, bieda, rozpad  a vojna.

А Ukrajina si zase vyberá civilizáciu, bohatstvo, ekonomiku a mier. Pax Americana  jej to všetko poskytne. Ako to poskytol Iraku, Afganistanu, Líbyi, Juhoslávii a ďalším šťastlivcom. Nie je jasné, prečo sa Sýria bráni rukami-nohami svojmu šťastiu. Ale tam sa predsa zamiešali Rusi, oni len všetkým prekážajú. Ako čosi prekáža tanečníkovi medzi nohami.  

Ale Ukrajinci – to nie sú Sýrijčania. Nie sú takí hlúpi a nevďační. Odrežú sú všetko, čo im prekáža, a budú tancovať. Pretože v Pax Americana všetci tancujú a skáču.

A kto  neskáče – ten je smradľavý Moskovčan!


Zdroj: vz.ru


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |