Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Rast cien potravín o desatinu - chelemendik.sk

 

Rast cien potravín o desatinu

2020-06-02  (18:37)

 - Rast  cien potravín o desatinu

Štát počíta s rastom cien potravín o desatinu. Stabilným cenám v obchodoch je o pár týždňov koniec. Štát počas nadchádzajúcej jesene počíta so skokovým nárastom cien.

Napríklad potraviny by podľa Inštitútu finančnej politiky ministerstva financií mali v závere tohto roka výrazne zdražieť, a to v porovnaní s vlaňajškom až o desať percent. Napriek tomu inštitút očakáva za celý tento rok infláciu len na úrovni jedného percenta. V roku 2011 a ďalších dvoch rokoch však má už inflácia dosahovať okolo 3,5 percenta. Okrem drahších potravín to bude aj pre očakávané zdražovanie energií a tiež z dôvodu vplyvov vládneho balíčka.

"K výraznejšiemu rastu inflácie by malo prísť na jeseň 2010 z titulu drahších komodít, ropy a najmä potravín, spôsobených zlou úrodou poľnohospodárskych plodín v Rusku, na Ukrajine a v Kazachstane, ale aj na Slovensku v dôsledku povodní," informoval inštitút v aktuálnej makroprognóze. V roku 2011 sa k tomu pridá vplyv vyššej DPH, spotrebných daní a rastu ďalších poplatkov, pre ktoré si ľudia priplatia pri úhrade tovarov a služieb asi o jedno percento.

Vládny balíček podľa inštitútu zníži aj ekonomický rast, aj keď minister financií Ivan Mikloš takéto názory ešte minulý týždeň odmietal. "Prognózy sa menia a aktuálna predikcia inštitútu vychádza z najčerstvejších údajov," reagoval na to hovorca ministra Martin Jaroš.

Inštitút predpokladá, že ekonomika Slovenska bude na budúci rok rásť o 3,3 percenta, pritom ak by vláda neprijala balíček, rast by dosiahol 3,8 percenta. Bez balíčka by sa však podľa inštitútu výrazne zhoršili podmienky na stabilný rast na ďalšie roky.

 

Zdroj: pravda.sk


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...


Mg   |   2010-09-18  (09:05)
55%  
mínus plus
  Pre nízkopríjmové skupiny obyvateľstva nastáva jedno veľmi ťažké obdobie, tomu sa hovorí sociálna solidarita na slovenský spôsob - bohatí sú solidárni s chudobnými, tvária sa, že tŕpia rovnako ako tí, ktorých príjmy sú niekoľkokrát nižšie. Iróniou je to, že správy o zdražovaní prinášajú obyvateľstvu vždy členovia skupiny "horných 10 000"- politici, ktorí sú súčasne aj podnikateľmi, redaktori a moderátori televízneho spravodajstva a svoje kladné stanovisko vyjadria aj "nezávislí" politológovia, ktorých nezávislosť je zabezpečená tučným honorárom. Svoje príspevky nezabudnú dopĺniť zúfalým a skormúteným výrazom, aby všetci mali dojem, že ťarchu tohto bremena nesú ešte ťažšie než my ostatní... Toto je tá vláda ľudu, ktorou je demokracia, ľud si dobrovoľne v "slobodných" voľbách zvolí svojich trýzniteľov a tí ho na oplátok vyžmýkajú ako mokrú handru, pričom sa ho ešte aj snažia presvedčiť, že je to pre jeho dobro... Kedy sa už ľudia dozvedia pravdu? Väčšina podnikateľov sa bojí vykázania zisku ako čert kríža a snaží sa na konci svojho zdaňovacieho obdobia zvýšiť svoje náklady, aby nedajbože nemuseli platiť daň z príjmu, toto sa deje vo väčšine spoločností a slepo sa to toleruje, lebo na tomto a ďalších zvrátených princípoch stojí celý kapitalizmus. Ja ako zamestnanec nemôžem dosahovať stratu vo svojom súkromnom rozpočte, inak by to malo katastrofálne následky, ale konateľ spoločnosti môže byť v strate aj niekoľko rokov, pričom to nikoho z kompetentných nezaujíma, lebo oni sami stoja na opačnej strane bariéry. A takýchto príkladov by sme našli stonásobne viac. Médiá sa nás pritom snažia presvedčiť, že všetko, čo sa deje je v úplnom poriadu. Tento spoločenský systém raz určite vojde do histórie, nie však ako "Demos Kratos", ale skôr ako "Tyrannía"...


vladimir tyrol   |   2010-09-18  (12:06)
50%  
mínus plus
   Napísal si to úplne presne Mg, niet k tomu čo dodať. Len na okraj, tento spoločenský systém je v skutočnosti "Parto Kratos", má na svojej strane médiá, ktoré tento systém klamlivo nazývajú "Demos Kratos".


apius2770   |   2010-09-18  (16:26)
50%  
mínus plus
  človek môže prepadať hnevu až zúfalstvu. Iba počúvame zlé správy, ale nemôžeme z našej pozície nič ovplyvniť. Bezmocnosť.Akékoľvek rozhodnutie tích, na tej druhej strane nám však každému jednému viac či menej zasiahne do života.Bohužiaľ častejšie je to negatívne ,ako pozitívne.
Dobrá správa je, že rabaty znižujú obchodníci.Aj keď zase chudobnejú oni. Ja som sa rozhodla začať šetriťa uskromňovať.Kupujem veci nie tie ktoré potrebujem, ale iba tie bez ktorých sa nezaobídem. V tom je rozdiel. A napodiv nemám pocit nedostatku.Akurát môj mozok už nereaguje na masírovanie reklám a módy.Nie preto, že nemôžem, ale uvedomelo nechcem. Zatiaľ som spokojná. Keby sme všetci znížili spotrebu iba na potrebné veci čo by sa dialo z hospodárstvom? No, ekológii to rozhodne pomáha.


Ján Molnár   |   2010-09-23  (09:12)
50%  
mínus plus
  Mg
a ďalších zvrátených princípoch stojí celý kapitalizmus

ďalší...banky požičajú 10mld euro (túto sumu si musíme požičať pre rok 2011 inak by sme okamžite zbankrotovali) vláde za podmienky rozdelenia:
25% na úrok zo 70mld dlžoby, 25% na 70% chudákov - aby zostali chudáci, 25% na 30% boháčov - aby zostali boháči a 25% politikom - aby dobre slúžili bankám

takto to krútia okolo 40 rokov a potom to upracú (1. a 2. svetová vojna, pád komunizmu a o 10-20 rokov bude 3.svetová, tzv. Velké upratovanie)

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |