Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Rakúsko zaplavili žobráci zo Slovenska - chelemendik.sk

 

Rakúsko zaplavili žobráci zo Slovenska

2020-05-25  (13:19)

 - Rakúsko zaplavili  žobráci zo Slovenska

30.9.2010

Rakúska polícia zadržala v okolí Linzu v poslednom čase najmenej osem slovenských občanov za organizované žobranie. Napísala to agentúra APA. Podľa polície nejde o individuálne žiadosti o pomoc v núdzi, ale o starostlivo organizovanú akciu, ktorá podľa hornorakúskych zákonov musí ako organizovanie zbierky vopred povoliť príslušná obec. Polícia vyzýva občanov, aby takýmto ľuďom nič nedávali.

Podľa rakúskej agentúry účastníkov takýchto akcií privážajú autobusy, šéfovia im pridelia príslušné úseky obcí a školia ich, čo majú hovoriť a ako sa tváriť. Denník Oberösterreichische Nachrichten priniesol svedectvo istého podnikateľa, ktorý sledoval v diaľničnej reštaurácii v Ansfeldene podobné "rozdelenie úloh" skupine asi 25 ľudí privezených autobusom.

Dvaja veľmi dobre oblečení šéfovia údajne rozdali chudobe vyzerajúcim mužom, ženám i deťom rôzne kartičky a fotografie a udelili im pokyny, kam ísť žobrať. Žobrajúci ľudia sa potom rozptýlili po okolí.

Hornorakúsky policajný riaditeľ Alois Lissl agentúre APA povedal, že tento konkrétny prípad je vraj typický. "Agresívne žobranie", ako mu policajti hovoria, je v súčasnosti veľmi rozšírené najmä v Linzi a okolí. Ľudí privezú autobusy prevažne zo Slovenska, tiahnu od domu k domu, historkami o svojej núdzi lákajú peniaze, a večer ich zas autobus odvezie domov. Nie je to ale masový jav, uviedol Lissl. V Linzi je situácia ešte stále výrazne lepšie než napríklad v Grazi, dodal.

V Hornom Rakúsku je podľa zákona potrebné pre každú zbierku vopred získať povolenie príslušnej obce. "Ročne máme v tejto veci asi 200 udaní. Tento rok sme museli zadržať už 40 osôb, pretože za porušenie tohto nariadenia nezaplatili príslušnú pokutu," uviedol námestník policajného riaditeľa mesta Linz Erwin Fuchs. Niektorí žobráci podľa neho v noci neodchádzali, ale prespávali v opustených továrenských halách "v strašných hygienických podmienkach".

"Keď sa takýmto ľuďom pozriete do očí, prevládne vo vás súcit. Sú to úbožiaci, ktorí prakticky všetko musia odovzdať svojim šéfom," uviedol Fuchs. Napriek tomu odporúčal žobrákom nič nedávať, pretože "zločinecké organizácie, ktoré za nimi stoja, naverbujú potom ešte viac chudákov zo Slovenska, z Rumunska a Bulharska.

Zdroj:
ČTK


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |