Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Radičovej vláda rýchlo sklamala a hrá sa s ohňom, píše Der Standard - chelemendik.sk

 

Radičovej vláda rýchlo sklamala a hrá sa s ohňom, píše Der Standard

2020-05-26  (18:57)

 - Radičovej vláda rýchlo sklamala a hrá sa s ohňom, píše Der Standard
19. augusta 2010  13:00

Nová slovenská vláda premiérky Ivety Radičovej podľa rakúskeho denníka Der Standard "prekvapivo rýchlo sklamala nádeje" s ňou spájané.

Svojím odmietnutím finančného balíka na pomoc zadĺženému Grécku poškodila nielen dôveru Bruselu, ale aj "priateľov" a susedov, napísal denník. Svoj komentár nazval titulkom "Slovensko v súmraku".

Všetci vraj čakali kroky proti korupcii

"Nová pravicovo-liberálna alebo umiernene konzervatívna slovenská vláda Ivety Radičovej prekvapivo rýchlo sklamala nádeje s ňou spájané. Po odchode nacionalistickej a populistickej Ficovej vlády sa nielen v susedstve, ale aj v Bruseli očakával spojenecký a ekonomicky predvídateľný kurz, spojený s konkrétnymi opatreniami proti rastúcej korupcii," napísal denník.

Slovenskú koalíciu tvoria štyri strany - SDKÚ premierky Radičovej, KDH, Most-Hid a nová strana Sloboda a solidarita. Podľa denníka bolo od začiatku jasné, že tento kabinet stojí na vratkých nohách. Der Standard uviedol, že zásadné zmeny môže vláda s podporou 79 zo 150 poslancov v parlamente uskutočniť len v niektorých oblastiach - napríklad v zlepšení vzťahov s Maďarskom.

Slovensko kedysi z EÚ iba bralo

Slovenský podiel na gréckom balíku mal predstavovať asi percento z 80 miliárd, teda asi 800 miliónov. Zo spoločnej únijnej pokladnice ale Slovensko peniaze pred svojím pristúpením k EÚ aj po ňom čerpalo a ako čistý príjemca v roku 2008 dostalo 725 miliónov eur, uviedol denník. Podľa neho vzhľadom "na dedičstvo škandalóznej Mečiarovej vlády" slovenská cesta do únie nebola vôbec nesporná.

Teraz sa nedá vylúčiť, že by sa krajina nemohla dostať "v prípade vnútropolitických turbulencií" prípadne sama do núdze. Podľa denníka sa Slovensko zahráva s ohňom. Po jeho odmietnutí finančného balíka "každý pozorovateľ vie, ako krehká je solidarita s Gréckom" a ako rýchlo môžu slovenský príklad nasledovať z vnútropolitických dôvodov ďalšie štáty.

"Celá záležitosť sa javí ako búrka v pohári vody. V medzinárodnej politike sa počíta každopádne princíp vzájomného slova. Vláda Radičovej sa môže krátkodobo tešiť z populistickej obľuby; svojím správaním ale poškodila dôveru u priateľov, nielen v Bruseli," uzavrel Der Standard.

Virtuálny svet fandí Slovensku

Denník zverejnil svoj komentár aj na internete. V diskusii pod ním sa ale väčšina čitateľov prikláňa na stranu Slovenska a jeho odmietnutie pomoci Grécku obhajuje. Pýtajú sa, prečo by chudobnejšie krajiny mali podporovať bohatší štát. "Čo by sme povedali my Rakúšania, keby sme museli naraz Nemecku previesť 800 miliónov eur, pretože sú neschopní riadiť vlastnú krajinu? Solidarita sem, solidarita tam ...," napísal jeden z diskutujúcich.

Zdroj: ČTK


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...


Oracle 911   |   2010-08-20  (13:56)
50%  
mínus plus
  Neprekvapil ma že Der Standard zaútočil na našu vládu. Čakali podliezavého "pravičiara" typu Dzurinda a dostali kvázi-socialistu.
Priznajme si pravdu, podľa toho čo a ako hovorí je Radičová socialista, ale otázne či ním aj je, čo bude z toho a aký to bude mať dopad na obyčajných ľudí.


filip911   |   2010-08-22  (11:38)
50%  
mínus plus
  Aj keď nám propaganda predostiera hru na demokraciu , kde malý štát môže odoprieť poslušnosť , netreba sa nechať oklamať.Nikto , ani Radičová nepôjde proti svojim pánom. Je to len súčasť plánu a hra s nami. Euro aj dolár sa musia ukázať ako prežité a ukážu tak cestu k tomu , čo nás ochráni pred ďalšími krízami - jedna celosvetová mena a jedna vláda. Tieto maškarády s pomocou zadlženým a eurovalmi sú len divadlo.


Oracle 911   |   2010-08-22  (12:42)
50%  
mínus plus
  Nepovedal som že verím Radičovej.

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |