Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Radičová si prevzala cenu Žena roka - chelemendik.sk

 

Radičová si prevzala cenu Žena roka

2020-09-24  (23:39)

 - Radičová si prevzala cenu Žena roka

Radičová si prevzala cenu Žena roka magazínu Glamour


9.11.2010


Slovenská premiérka Iveta Radičová si v New Yorku prevzala tohtoročné ocenenie Žena roka, ktoré už tradične udeľuje americký ženský časopis Glamour. Spolu s ňou prestížnu cenu na slávnostnom galavečere v Carnegie Hall udelili ďalším ženským osobnostiam vrátane prezidentiek Litvy a Libérie, ako aj premiérke Trinidadu a Tobaga.

Informácie potvrdil hovorca slovenskej premiérky Rado Baťo. Dodal, že ocenená šéfka chorvátskej vlády Jadranka Kosorová si cenu neprišla osobne prevziať do New Yorku pre povinnosti vo vlasti. Galavečera sa však spolu s Ivetou Radičovou zúčastnila ocenená litovská prezidentka Dalia Grybauskaitéová, libérijská prezidentka Ellen Johnsonová-Sirleafová a premiérka Trinidadu a Tobaga Kamla Persad-Bissessarová.

Šéfka slovenskej vlády krátko pred podujatím priznala, že ocenenie si váži a potešilo ju. "Zároveň je to moment a fakt, ako to komentujú zahraničné médiá, ktorý opäť raz vyzdvihuje a výrazne zviditeľňuje Slovenskú republiku," uviedla.

Iveta Radičová pripustila, že zastúpenie žien na najvyšších pozíciách na Slovensku oproti západným krajinám zvyklo bývať výrazne nižšie. K zmene dochádza podľa nej v ostatnom období, dôkazom toho je okrem jej postu aj predsedníčka Ústavného súdu SR Ivetta Macejková. "Sledujeme pohyb a zmenu. Podstatné je, že ak sa táto zmena po vyhodnotení o štyri roky ukáže ako pozitívna, tak to určite bude povzbudením aj pre iné ženy, aby sa s väčším odhodlaním pokúšali zaujať významné miesta vo vrcholových pozíciách," povedala šéfka kabinetu.

Časopis Glamour zaradil spomenuté političky medzi najvplyvnejšie ženy sveta. "Každá z nich ukázala skvelé vodcovské schopnosti, a ich práca je inšpiráciou pre dievčatá a ženy na celom svete," uviedla šéfredaktorka časopisu Glamour Cindi Leiveová.

Ocenenie Žena roka udelil časopis Glamour tento rok už dvadsiatykrát. Medzi tohtoročnými ocenenými sú aj jordánska kráľovná Rania, herečka Julia Roberts, speváčky Fergie a Cher, módna návrhárka Donatella Versace či lyžiarka Lindsey Vonnová.

V minulosti sa Ženami roka stali napríklad aj Condoleezza Riceová a Hillary Clintonová, či prvá dáma USA Michelle Obamová.

Po oficiálnom vyhlásení v Carnegie Hall nasledovala slávnostná večera všetkých ocenených.

Zdroj: TASR


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...


strelec   |   2010-11-09  (11:23)
62%  
mínus plus
  velebnosti jdu blejt


Sheelagh   |   2010-11-09  (12:08)
55%  
mínus plus
  kamarát Soros zaloboval? ;-)


filip911   |   2010-11-09  (12:38)
50%  
mínus plus
  Je to absolútne v poriadku a v súlade zo všetkým ostatným.Čierne je biele a biele čierne.Ľudia pozerajú , ale nevidia ,počúvajú , ale nerozumejú.


nika   |   2010-11-09  (14:38)
55%  
mínus plus
  No v tých čiernych šatách, v ktorých pózovala pred kamerami vyzerala skôr ako batman.


Mg   |   2010-11-09  (19:06)
55%  
mínus plus
  Iveta Radičová v slobodomurárskom odeve a s jej typickým falošným úsmevom, čo viac dodať... Zaujímalo by ma koľko z tých, ktorí za ňu hlasovali vie kde je Slovensko a kto to je Iveta Radičová...


Ján Molnár   |   2010-11-11  (14:38)
58%  
mínus plus
  Boháči svojich verných odmeňujú, ešte mohli ukázať to kladivo na chudobu, čo má za pásom.
Inak dobrá fotka...


Mikojan   |   2010-11-11  (15:31)
58%  
mínus plus
  Je škaredá a zároveň vypatlaná.Typická jarmulkárka.Jediné čo má je dobrá intonácia hlasu.Jej hlas je dosť podobný Dzurindovmu.Obidvaja hovoria pomalšie ako trebárs Fico alebo Mečiar.

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |