Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Radičová?… pripravte sa na najhoršie! - chelemendik.sk

 

Radičová?… pripravte sa na najhoršie!

2020-06-05  (19:10)

 - Radičová?… pripravte sa na najhoršie!

Z vývoja udalostí posledných dní usudzujem viacero faktov. Hlavným faktom, ktorým je skutočnosť, že vládnuť nebude SMER-SD – teda strana ktorá vo voľbách rozbila svojich súperov štýlom nevídaným. Sklamanie voličov sociálno demokratickej strany je veľké. SMER ako strana vyhralo vo všetkých, podotýkam vo všetkých volebných obvodoch na Slovensku, okrem vždy modrej Bratislavy, a to je fakt, ktorý hovorí za všetko.

Mapky, ktoré vznikajú v týchto dňoch a delia Slovenskú republiku na červenú a modrú, sú prejavom pravicovej manipulácie väčšiny denníkov u nás. To, že je aspoň aká- taká časť Slovenska modrá, je dôsledkom jednoduchého spočítavania hlasov budúceho pravicového, hodnotového, programového zlepenca. Ale, nech svedomie hryzie samotných „mapotvorcov“, mňa máta niečo iné. O nebezpečenstve pravicového výmyslu som písal už jeden blog, ktorý si našiel medzi čitateľmi celkom dobrú odozvu, a až na jeden odkaz, ktorý mi prišiel na môj e mail (s textom : ….bratuuuu toľko pi….ín a klamstiev čo ty si popísal som už dlho nevidel, si debil..) sa čitatelia a blogeri s opísaným nebezpečenstvom stotožnili. Poďme ale ďalej a pozrime sa pod kapotu.

Druhou vecou, ktorá mi v mojom malom mozgu zarezonovala je, že strana SaS (Sulík a Spol.) sa v poslednom čase nechala počuť, že téma registrovaných partnerstiev a dekriminalizácia marihuany sa do programového vyhlásenie vlády pravdepodobne ani nedostane, nakoľko to bolo ospravedlňované konzervativizmom, tak prítomným na Slovensku. Prepáčte páni, týmto ste to prepískli a ukázali ste Slovensku svoju pravú tvár. Témy na ktorých ste si vytvorili voličskú základňu, témy, ktoré vás dostali do parlamentu na teplé poslanecké miesto, témy ktoré boli pre vás čislom 1 vo volebnej kamapani nezaradiť do programového vyhlásenia vlády je farizejstvo a zneváženie hlasu homosexuálov a “mariškárov” – teda vašich voličov, najväčšieho zrna.

Treťou vecou je fakt, že KDH mohlo byť víťazom volieb. To, čo im ponúkol Robert Fico sa v modernej parlamentnej demokracii nevidí tak často. To, že strana, ktorá vo voľbách získa 35% hlasov ponúkne premiérske kreslo a polovicu ministerstiev inej strane, je výnimka potvrdzujúca pravidlo, ktorá nemá obdobu. Obávam sa (nie som si si istý či to je obava alebo skôr radosť), že medzi voličmi KDH je momentálne väčšia polovica sklamaná z odmietnutia tejto ponuky, ako zo zachovania si morálnej tváre. Ale, proti gustu žiaden dišputát.

Štvrtou vecou ktorá ma trápi, je rozdelenie moci. Populistické vyjadrenie pani R., že táto koalícia si moc nedelí, je výkrikom, ktorý hovorí o absolútnej zapredanosti strany SDKÚ-DS, ako politického subjektu. Prepáčte mi za výraz, toto by ani samotný pán Fico ( podľa hore spomenutej pani populista) z úst nevypustil, lebo vie, že to je samovražda. No ale čo, volebná líderka spáchala samovraždu už viackrát, začalo sa to kandidatúrou na prezidenta a pokračuje to dodnes. Smelo dodávam, len tak ďalej.

Prítomnosť členov OKS je piatou vecou, ktorá je zaujímava. Práve títo 4 ľudia sú achilovou pätou zlepenca, ktorý nezaručuje nič dobré. Spolu s menami občianskeho združenia Obyčajní ľudia na kandidátke SaS ma uisťujú v tom, že vláda Slovenskej republiky v najbližších rokoch môže dostať rôzne prívlastky, len nie stabilná. Aj keď, moc zbližuje, ale o tom, že táto koalícia si moc nedelí, ma už pani na oko príjemná uistila.

Daniel Lipšic ako naslovo vzatý odborník a právnik v jednej osobe, pani Žitňanská (tu radšej nebudem charakterizovať) / pani Dubovcová ( moralistka slovenského súdnictva, o ktorej každý vie, že s ochotou papieriky od predsedu svojeho súdu prijímala vždy a všade…) sú mená, pri ktorých mi z vrecka vyskakuje nožík. Nedá sa nespomenúť, sú to kandidáti na post ministra spravodlivosti, a zainteresovaní vedia, že pípadné pridelenie tohto rezortu hocktorému zo spomenutých pravičiarov bude koniec pokojných vôd v súdnictve. Práve oni stáli za „ zpolitizovaním“ súdneho systému SR, a nebude tomu inak ani po ich ustanovení do funkcie. Tejto kombinácie sa bojím snáď najviac.

K týmto pochybnostiach sa pripojil fakt vnútornej rozvrátenosti strany SDKÚ-DS, prítomnosť novej a nevyprofilovanej strany maďarskej menšiny MOST, a v neposlednom rade spoplatnenie vysokého školstva ma robí nepokojnejším ako nikdy predtým. Dámi a páni, Slovensko hlasovalo, daň bude splácať najbližšie roky. Chcem Vás len upozorniť, že si doma ruským plynom už nemôžete byť istí ako doteraz, že by ste si mali odložiť nejaké eurá na kúpu vlajky Spojených štátov amerických, ku ktorým budeme doliezať tak, ako nikdy predtým. Pripravte si aj kúsok necitlivosti, pri každodennom pohľade na premiérku, ktorá nemá osobnosť na to, aby viedla krajinu, pripravte si na to, že v zahraničí nás bude reprezentovať bežec a výpravca, pripravte sa na to že pán Mikloš sa stane najbohatším Slovákom s ešte väčším náskokom ako doteraz, pripravte sa na zvýšenie úrovne parlamentu pánom Hrušovským, za ktorého sa v minulosti v spomenutej sále kupovali hlasy poslancov. Skrátka, pripravte sa na najhoršie.

S troškou nadsázky poviem, dobre že v parlamente sedí pochybných 8. Možno im raz poďakujeme za vyslovenie nedôvery vláde, ktorá pre občana neurobí nič dobré. Ale veď to práve hlása pravicová politika, sociálnosť je im vzdialená na míle. Zopakujem ešte raz, pripravte sa na najhoršie.

Zdroj: blog.pravda.sk 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...


danica   |   2010-06-16  (12:23)
65%  
mínus plus
  Velmi dobre napisany clanok!
Snad by som len dodala vlastny pocit z tychto volieb - videli sme, ako sa dá demokraticky" zvrhnut vlada a coskoro uvidime, kto ten puc platil. Spozname ich podla zadku, pred ktorym sa buduca premierka a minister zahranicnych veci budu klanat. Naposledy, ked bol Miki Dzurinda niekym, poskytol nas vzdusny priestor dobyvatelom v Juhoslavii. Co urobi teraz? Tipujem, ze zajde este dalej! Vysle snad nasich muzov - niekoho deti, niekoho manzelov, niekoho bratov a niekoho otcov - do Iranu? Pomoze tak najst uplatnenie zbrojnemu priemyslu zapadnych mocnosti, ktore ho za posledne roky niekolkokrat stedro navysovali?!


Ján Molnár   |   2010-06-16  (12:54)
60%  
mínus plus
  ďakujem za článok, prečítal som si ho, dobrý ako vždy


milan hraniciar   |   2010-06-16  (12:56)
60%  
mínus plus
  Sulík odkazuje homosexuálom: Iné hlásať, iné konať – jednoducho INAKOSŤ.
Alebo ako sa píše v Katolíckom Deštrukčnom Hnití: Podľa ovocia ich spoznáte.murderer666   |   2010-06-16  (14:38)
63%  
mínus plus
  Mladenci nezabudajte na to ako sa SDKU pchalo do riti USA. Dzurinda by sa mal utriet od analneho otvoru p. Busha a okamzite sa ist ospravedlnit Srbom za bombardovanie Juhoslavie, potom Afganistan a Irak. Hovorite o setreni penazi. Nebudte naivni jedina cesta vymanit sa z dlhou je vystupenie z menovej unie a zavedenie slovenskej koruny a prejst na bezurocnu a znalostnu ekonomiku. Pociatek neurobil pre SR nic ale vedel aspon pomenovat co sa deje ked hovoril ze pozicka Grecku zachranuje Euro a zRadicova do okola omielala ze chudobni slovaci zachranuju bohate Grecko, ale tu ma grekov kazdy u prdele tu sa zachranuje bankovy system a moja dochodkova spravcovska spolocnost ma investovane moje peniaze do greckych dlhopisov. Tak sa tu nehrajme na lavicu a pravicu. Dolezite je ze bankovy sektor je INSOLVENTNY a leb blbec moze mat v sucasnej dobe peniaze v banke a este aj v eurach. Ja len dufam aby tato vlada neposlala zase slovensku okupacnu armadu do iranu lebo uz teraz si zasluzime aby SR obsadili Srbske, afganske a iracke ozbrojene sili. Presne to si tato odporna slovenska spolocnost zasluzi za svoje ciny.


protopartorg   |   2010-06-16  (18:51)
59%  
mínus plus
  murderer: Máte pravdu. Účasť Slovenska v okupačných avantúrach USA a NATO je veľkou hanbou pre Slovensko, nehľadiac na to, že naša účasť je skôr symbolická. Jedinou alternatívou je podľa mňa ich okamžité stiahnutie, inak sa stávame minimálne MORÁLNE spoluzodpovednými za strašné škody, ktoré spôsobila natovská okupácia spomínaným krajinám.


Jandy   |   2010-06-16  (19:40)
59%  
mínus plus
  Už X krát na Slovensku boli na rýchlo vzniknuté strany ponúkajúce "modré z neba" a vždy sa ukázalo, že boli tak ako hovorí pán Chelemendík akurát tak na jedno použitie. Slovenský volič by už mal po toľkých skúsenostiach byť obozretný a jednoducho si danú stranu nechať preveriť časom. také jednoduché a predsa sa tak nedeje. Nuž čo, keď je sprostá hlava tak potom trpí aj cele telo...


Shaolin   |   2010-06-16  (20:01)
60%  
mínus plus
  Jandy tu stranu SaS na jedno pouzitie volilo 6%homosexuali- to je nazor psychiatrov, ze tolko ich maju podiel v spolocnosti a zvysok kombinacia travickarov a iniciativnych hlupakov liberalnych pudlikov.


Shaolin   |   2010-06-16  (20:04)
47%  
mínus plus
  Kazda politicka strana ktora sa opiera o USA, tak je skorumpovana fasistickym Usa, ktore zanedlho padne do zabudnutia a stane sa krajinou tretieho sveta, svetu bude vladnut Rusko-nemeckych fasistov zastavili a znova to budu Rusi, ktory urobia poriadok aj s Americanmi..


Chiko   |   2010-06-16  (21:28)
50%  
mínus plus
  No nedvoveru celej buducej stredopravej vlade na cele s vyafektovanou premierkou Radicovou moze parlament vyslovit hned pri schvalovani pomoci Grecu, ktoru si nechala minula vlada na nove volebne obdobie. Radicova ju jasne odmietla a bude ju musiet podat na schvalenie..
..a parlament ju schvali


vian   |   2010-06-17  (10:20)
60%  
mínus plus
  Ak sa stane ministrom zahr. veci Mikulas Dzurinda, stavkove kancelarie mozu vyhlasit tipovanie, kolko bude novej slovenskej vlade trvat uznanie Kosova. Tyzden alebo dva?


Milan Golian   |   2010-06-18  (09:10)
57%  
mínus plus
  Slováci, slováci zase sme si tymíto voľbami navarili poriadne horúcej kaše, nik iný ju nebude chlípať, len my.
Kedy už konečne dostaneme rozum, je načase sa prebudiť, lebo len teraz nám dochádza, čo všetko sa môže stať.


simonV   |   2010-06-18  (20:13)
53%  
mínus plus
  Začínam mat z tohoto zoskupenia strach a obavy.
A obávam sa,že nie som sám,ale som mnou aspon trištvrte občanov slovenska!


Ukázať príspevok od prispievateľa faronell


lubicava   |   2010-06-19  (11:13)
46%  
mínus plus
  k murderer666: absolútny súhlas s Vaším príspevkom, treba radikálnu zmenu a nie zlepence, čiže vlastnú menu, bezúročnú ekonomiku a nepodmienený príjem, inak dobrý článok.


Osakajohn   |   2010-06-19  (12:44)
46%  
mínus plus
  Na Slovensku je všetko možné.Záujmy iných mocností prevyšujú nad
záujmami slovenských politikov.Pravda je niekde inde.Slováci sa ju
nikdy nedozvedia aj keby chceli.Naši politici či už koaličný alebo
opozičný sú len pešiaci.To treba povedať slovenským voličom.
P.S.: Pán Chelemendík,ďakujem Vám za vašu snahu o priblížení pravdy
slovenským voličom.Prosím zajdite ešte viac za horizont a
povedzte viac o tých zakulisných ťahoch v našej politike.Máte na to. Ďakujem.Marina   |   2010-06-20  (18:43)
56%  
mínus plus
  Žijem v malom meste a pozerám sa na zdesené tváre ľudi , ktorí sú nešťastní z tejto povolebnej situácie. Udivuje ma ako tí na pravej strane sú z toho ešte vo vačšom zdesení - takí nepriatelia ako SDKU a KDH a este tí noví SAS , ktorí u nás boli "proti všem". V našom meste žije asi jeden maďar, ale má zastupenie aj strana MOST a sú v nej prevažne Slováci . Teraz toto spojenectvo besných psov bude spolupracovať . No , ale však zahulíme a uvidíme .


jardozhc   |   2010-06-22  (00:41)
50%  
mínus plus
  Vidím, že máte vážny problém s demokraciou iného typu ako ruská. Na Slovensku je podľa vás potreba vlády najlepšie jedného dominantného vodcu a servilné stádo voličov, no pretože tu máme aj mysliacich ľudí, nikdy sa to nestane. Chvalabohu malý slovenský Putin sa práve porúča do opozície a keď sa mu dokážu zlodejiny, dúfam, že zmizne aj odtiaľ, a toto platí aj o Slotovi. Na demokraciu ruského typu by tu bolo treba oveľa viac nemysliacich a prepitých hláv, ako je to napríklad v krajine, kde myslím máte korene aj vy pán Chelemendik. Nechajte dohodu stredopravých strán láskavo na tieto strany, veď keď sa dohodli Fico na jednej strane a Mečiar a Slota na strane druhej /to je dôkaz, že peniaze a moc je to najlepšie lepidlo na rôznorodé koalície/, tak títo sa dohodnú celkom určite. Bude prijatý vládny program a tento bude dúfam s rozvahou, zodpovednosťou a rozumom a pravdaže bez veľkých zlodejín aj zrealizovaný. Ak tam rozvaha, zodpovednosť a rozum budú chýbať a budú tam i zlodejiny, tak sa to rozpadne a ONI TO VEDIA. Cez plece im budú pozerať tí ôsmi prekrúžkovaní...
Na druhej strane tí čo /aj tu/ pľujú okolo seba jedovaté sliny, dúfajú že to nedokážu. ALE DOKÁŽU !!! V hre je totiž veľa.


Hondik   |   2010-06-22  (17:19)
60%  
mínus plus
  jardozhc

Skutocne dobry prispevok, ved oni to, co Slovensku este zostalo, rozumne a s rozvahou zapredaju, aby nas to zbytocne neobtazovalo. Vid Vseobecna zdravotna poistovna. Naco jedna, ked ich moze byt viac, najlepsie sukromnych. Viac postovni, viac riaditelov a dalsieho prepotrebneho managementu s nie malymi platmi, sluzobnymi vozidlami, telefonmi ....
Slovacik zo zakona im bude kazdy mesiac platit a platit a ked nahodou bude pre seba potrebovat Acylpirin, poslu ho do lekarne, nech si ho kupi za vlastne.


protopartorg   |   2010-06-22  (17:59)
63%  
mínus plus
  jardozhc: my tu vôbec nemáme "problém s demokraciou", naopak usilujeme sa presadiť SKUTOČNÚ DEMOKRACIU, kde bude vládnuť ĽUD vo svojom vlastnom záujme, nie nastrčené bábky zastupujúce záujmy finančného kapitálu a cudzích mocností.

"pravdaže bez veľkých zlodejín" - iste, ako všetci vieme, pravicové strany NEKRADNÚ. Oni iba PRIVATIZUJÚ :-))

Nebojte sa, nie ste s vašim presvedčením sám. Riadite sa obľúbeným heslom našej liberálnej pospolitosti:

« Najlepšou ochranou proti okradnutie je NIČ NEMAŤ »

Preto nesnívajte, vraj "v hre je totiž veľa". V hre sú už len odrobinky. Teda aspoň z pohľadu vašich "kozmopolitov". Okrem "pílenia rozpočtu" nám toho veľa nezostalo. Aj keď škody môžu vzniknúť aj tak enormné. Väčšina tu už bola spomínaná - pridám ešte jednu: ako sa bude vyvíjať slovenský program JADROVEJ ENERGETIKY? Rakúsko iste čoskoro začne svoje obvyklé hysterické bľačanie. Bude Radičová pevnejšia v obhajobe slovenských záujmov než bol Dzurinda, ktorý dal zavrieť časť Bohuníc???

Čo nazývate "rozvahou a zodpovednosťou"? Odoberanie dôchodkov baníkom? V tom má Radičová prax, ak v tom bude pokračovať (o čom nepochybujem), tí ľudia sa jej naozaj poďakujú. Veď šetriť treba, aby bolo na milardy pre "chudobných bankárov"...

Na záver: nezvyknem odpovedať TROLLOM. Vo vašom prípade som urobil výnimku - vážte si toho ;-))


Katarina Salasovicova   |   2010-06-23  (05:04)
50%  
mínus plus
  Vyborny clanok, uplne s vami suhlasim..


Lolek   |   2010-06-23  (14:43)
50%  
mínus plus
  pekný článok .. konečne som sa po dlhom čase dobre zasmial :-D


krusovce   |   2010-06-23  (19:39)
50%  
mínus plus
  Čo myslíte,kedy sprivatizujú letisko?


danica   |   2010-06-25  (09:50)
50%  
mínus plus
  pre krusovce
Asi dost rychlo! Mozno dokonca vytvoria rychlostny rekord!!! :O) "Pravicovi satanisti" maju malo casu a Soros uz straca trpezlivost... Maju teda max. 4 roky - aj to len za predpokladu, ze sa znutra nerozlozia ovela skor. Hnilobnych zarodkov je tam dost.


filip911   |   2010-06-25  (21:01)
50%  
mínus plus
  Tak už aj tu dorazili modrí SMEtiskoví demokrati šíriť tie správne názory. faronell -tak nejak náhodne a jardozhc - teba poslal Šebej? Mali by ste sa uspokojiť s tým,že všetky "naše" médiá sú plné len vašich "správnych" názorov a nešpiniť to tu s nimi. Nás do tých vašich nepustia,aj keď je už "demokracia."


oxigenia   |   2010-06-28  (13:42)
55%  
mínus plus
  protopartorg:okrem pana Chelemendika vdaka aj za Vas...taky inteligentny odpis ako dostal jardozhc som uz dlho necitala :)

pre krusovce a danicu: iste Vam neuniklo, ze uz nas na tu privatizaciu zacinaju pripravovat a este ani vo vlade poriadne nesedia...ja sa skor pytam, keby sprivatizuju Zitny ostrov a dalsie zdroje pitnej vody...cele zle!


johny_be   |   2010-06-30  (23:48)
50%  
mínus plus
  oxigenia: čítaj poriadne, prosím. protopartorg píše správne: "V hre sú už len odrobinky" . On to musí vedieť, je to človek priamo z minulého vládneho zlepenca (SMER, HZDS, SNS). A práve to podstatné rozpredal (rozkradol) Mečiar a spol. (1994-1998 - celkom k tomu sa ti hodi prečítať knihu Mafia na Slovensku). A to je tá vláda ľudu, čo tu hlása komunista protopartorg. A keď si pod vládou ľudu predstavuje verejné rozkrádanie spoločného majetku a bezbrehé zadlžovanie x generácii bez akéhokoľvek ostychu a z úsmevom na tvári (samozrejme bez akéhokoľvek potrestania) nech sa páči. Ale to môžte fakt spokojne ísť bývať k našim východným bratom, kde ako píše jardozhc vám bude vyhovovať také riadenie krajiny, aké tam majú.
P.S. Prečo po európe padajú ľavicové strany? Asi väčšina Európy sú "tupci" ako si myslíte o väčšine Slovákov.


janette   |   2010-07-01  (08:18)
50%  
mínus plus
  "Témy na ktorých ste si vytvorili voličskú základňu,"

chcela by som oponovať k tomuto vyjadreniuv článku. Aj ked mám určité obavy zo Sulíka a jeho razantných vyhlasení, ale nepoznám nikoho a ani si nemyslím , že práve na tieto temy voliči "skočili" a dali svoj hlas SaS. Myslím, že to bolo nizke percento. Sulikovi pomohli hlavne študenti a mladá generácia.


scalpel   |   2010-07-02  (15:05)
55%  
mínus plus
  janette tu to mozes napisat aj zrozumitelnejsie : Sulikovi
pomohli buzeranti a fetaci !!!

Inak pan Chelemendik, pekny clanok.


protopartorg   |   2010-07-06  (16:36)
55%  
mínus plus
  Vážený johny_be: Nechápem, prečo ste sa upriamili na moju osobu. Je tu veľa ľudí, ktorí píšu radikálnejšie, a aj lepšie než ja. Čím som si vyslúžil takú pozornosť ? :-)

Bohužiaľ, musím vás sklamať. Nie som členom ŽIADNEJ politickej strany, ani Smeru, HZDS či SNS. A už vôbec nie KSS. V komunistickej strane som nikdy nebol, už len vzhľadom k môjmu veku v r. 1989. Mohol a mal som byť členom SZM, čo som ale z vlastného rozhodnutia nebol, z čoho som mal svojho času na strednej škole taký menší „prúser“.

Nechcem tu z toho robiť diskusný klub na tému Starého režimu, to by iste ani p. Chelemendik nebol rád, ale nebojím sa vyjadriť svoj názor, aj keď nie je momentálne „politkorektný“.
Môj postoj voči nemu je kritický, ale nie bezdôvodne kritický. Veľmi rád si vypočujem INTELIGENTNÚ, vecnú, odôvodnenú kritiku na jeho adresu, ale treba vedieť UVIESŤ ASPOŇ NEJAKÉ ARGUMENTY. Vy ste ale po mne len hodili kosákom a kladivom, a zmizli. Skúste si najprv prečítať niečo z oblasti politológie, kým začnete vypisovať. Potom prídete napr. na to, že všetky spomínané strany (HZDS, SNS, SMER) jednoducho nemôžu byť stranami komunistickými, keďže sa vo väčšej či menšej miere spolupodielali na PRIVATIZÁCII národného majetku (ako sám správne píšete), kým skutoční komunisti VŽDY ZNÁRODŇUJÚ, a neprivatizujú. Odporovalo by to základom ich programu a presvedčenia. Úplne ELEMENTÁRNE znalosti. Čiže: “učiť sa, učiť sa, učiť sa…” :-)
Toľko k tomu.

“Bezbrehé zadlžovanie sa” ktoré spomínate, nám hneď po prevrate začali vnucovať MMF a Svetová banka. Vraj sa jedná o “rozvojové impulzy” :-))) Sám proti dnes bežnému “fungovaniu na dlh” od samého počiatku čo najrozhodnejšie vystupujem. Minulý rok mi v internetovej diskusii jeden z vašich „modrých“ kolegov vynadal, vraj “nechápem základné princípy fungovania trhového hospodárstva, keďže vraj tie dlhy údajne NEBUDE TREBA SPLÁCAŤ (!!!), sú vraj bežným javom fungovania ZDRAVÉHO hospodárstva štátu.” Dovolil som si mu totiž pripomenúť nárast zadĺženosti v porovnaní s r. 1989, a spýtať sa KEDY to akože hodlajú páni demokrati začať splácať.
Ako vyzerá to “zdravé zadlžovanie sa”, vidíme dnes na situácii Grécka.

“Prečo po európe padajú ľavicové strany?” – preto, že to žiadne ľavicové strany NIE SÚ, ako som už napísal inde. Budete ako človek s ľavicovým zmýšľaním voliť stranu s ľavicovým názvom a symbolikou, ktorá ale presadzuje privatizáciu všetkého, likvidáciu celého verejného sektoru a odbúravanie zvyškov sociálneho štátu??? Inými slovami, zakúpite si TELEVÍZOR, ktorý nebude v stave prijímať žiadne programy, zato ale bude fungovať ako práčka v kombinácii s mikrovlnkou??? Johny_be: skúste nad tým každý deň pred spaním chvíľku meditovať. Verím, že nakoniec pochopíte, o čo vlastne ide. Jedným zo základných princípov fungovania tzv. “demokracie” je NEEXISTENCIA ALTERNATÍVY, ktorá nie je a NESMIE byť k dispozícii.


Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |