Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Radičová o pomoci Írsku: Blížime sa k pyramídovej hre, jedného dňa sa euroval zosype ako domček z karát - chelemendik.sk

 

Radičová o pomoci Írsku: Blížime sa k pyramídovej hre, jedného dňa sa euroval zosype ako domček z karát

2020-07-12  (16:08)

 - Radičová o pomoci Írsku: Blížime sa k pyramídovej hre, jedného dňa sa euroval zosype ako domček z karát

Bratislava - Slovensko topiacemu sa Írsku požičia, ak sa však bude pokračovať ďalej, blížime sa pyramídovej hre. Jedného dňa sa euroval zosype ako domček z karát.

Povedala to premiérka Iveta Radičová po rokovaní vlády.

Slovenská vláda nebude blokovať eurovalovú pomoc zelenému ostrovu, má však niekoľko podmienok.

"Trváme na stanovisku, že takto postupovať nie je dlhodobým riešením. Ak budeme takto postupovať, tak sa veľmi blížime typu pyramídovej hry a v jednom momente sa takýto systém zosype ako domček z karát, keď z pyramídy vytiahnete sú spodnú kartu," vyhlásila Radičová.

Sloven 

Premiérka okrem toho varuje, že eurozóna takýmto spôsobom len nabaľuje a kumuluje dlhy. Musia sa preto spraviť zmeny v zaobchádzaní s verejnými financiami. Radičovej sa nepáči, že na pomoci Írsku sa majú podieľať všetci daňoví poplatníci.

Banky by mali niesť spoluzodpovednosť

Ďalšou podmienkou je, aby pre súkromný sektor boli nastavené správne motivácie.

"Teda, aby banky neboli motivované bez zaváhania donekonečna požičiavať a v istom momente sa obrátiť na pomoc z existujúcich mechanizmov na sanovanie svojich vlastných problémov," povedala premiérka.

 

Podľa Radičovej je rozhodnutie Európskej únie začarovaným kruhom. Banky nebudú meniť svoje správanie, ak nebudú takisto niesť zodpovednosť, doplnila predsedníčka kabinetu.

Slovenská vláda okrem toho nechce, aby sme tlačili Írsko do zvyšovania daní. "Zvyšovanie daní je cesta, ktorá vedie k zníženiu životnej úrovne a kúpyschopnosti v každej krajine," povedala Radičová.

Írsko nie je Grécko

Predstavitelia slovenskej garnitúry pripomínajú, že Írsko je v úplne inej situácii ako Grécko.


"Írsko má v zásade konkurencieschopnú ekonomiku, nikdy neklamalo vo verejných financiách, vždy malo veľmi nízky verejný dlh," pripomenul minister financií Ivan Mikloš.

 

Minister vysvetlil, že hlavným problémom Írska sú banky. "Bublina, ktorá sa nafúkla, aj realitná aj finančná, bola príliš veľká. Vláda urobila chybu, že hneď na začiatku neobmedzene a stopercentne garantovala všetky vklady v bankách, čím vlastne prevzala na seba náklady prasknutia tejto bubliny," dodal Mikloš.

Radičová pripomenula, že už pred voľbami upozorňovala, že pôžička Grécku nie je pôžička, ale dar. "Faktom zostáva, že i to je jeden z vážnych dôvodov, prečo pokračujeme ďalej. Nezastavil sa pád, nestabilizovala sa eurozóna," dodala premiérka.

 

aktualne.sk


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...


Ján Molnár   |   2010-11-25  (09:39)
50%  
mínus plus
  dobre sa bavím na eurovale...krajiny ktoré žijú na extrémny dlh sa poskladajú na euroval tým, že sa ešte viac zadĺžia a hned sa ozve prvý dlžník, ktorý sa opet zadĺži a je jasné že sa len zvýši dlh

základný pilier kapitalizmu je dlh a korupcia

Irske banky zbankrotovali na hypotékach i napriek 50 miliardovej injekcii od štátu...Bankári, politici, boháči sa napakovali prachmi a majetkom...game over...EU im šupne 100 miliard a hra pokračuje, banky sa nabalia, irske podniky maju daň 12,5% aj nadalej...

za 100 miliárd euro sa dá postaviť 3 milióny 2izbových bytov, takže sa len hrajme ďalej na kapitalizmus


filip911   |   2010-11-25  (09:39)
50%  
mínus plus
  Na čo nás to tak opatrne pripravujú?


Mg   |   2010-11-25  (09:46)
55%  
mínus plus
  Slovenská vláda okrem toho nechce, aby sme tlačili Írsko do zvyšovania daní. "Zvyšovanie daní je cesta, ktorá vedie k zníženiu životnej úrovne a kúpyschopnosti v každej krajine," povedala Radičová - aká ohľadupulnosť k občanom Írska, škoda, že takú ohľaduplnosť neprechovávajú aj k občanom krajiny, ktorej vládnu... s nami toľko zľutovania namali, to len dokazuje, že v podstate je im ukradnutý celý slovenský národ...


strelec   |   2010-11-25  (13:16)
50%  
mínus plus
  Úvery, úvery, úvery, berte úvery. Lebo princíp je rovnaký pre štát aj fyzickú osobu. To vie každý cigáň, zverený do rúk úžerníka. Mikloš to vie tiež, preto na jednej strane vykrikovanie ako Fico zadlžil SR a hneď na druhej plnenie pokynu Šereša = nový úver. Aj stanoviská dvoch "géniov" slovenskej politiky písal Šoroš. Euro sa neudrží, šírte túto paniku lebo USA už nevydrží a naviac potrebujeme zbohatnúť na špekuláciách. To je ono, to je ono - onéé kapitalizmus.


bodliak   |   2010-11-27  (20:25)
50%  
mínus plus
  Tentoraz súhlasím s p. Radičovou. Len neviem, či je to jej presvedčenie. Alebo ?

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |