Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Radičová: So Smerom vylučujeme - chelemendik.sk

 

Radičová: So Smerom vylučujeme

2020-07-10  (07:19)

 - Radičová: So Smerom vylučujeme

Radičová z SDKÚ: Spoluprácu so Smerom vylučujeme

BRATISLAVA. Opozičná strana SDKÚ vylučuje povolebnú spoluprácu so súčasnou vládnou stranou Smer. Uviedla to dnes v diskusnej relácii Slovenskej televízie O 5 minút 12 podpredsedníčka SDKÚ Iveta Radičová, ktorá sa so stanoviskom strany stotožňuje.

"My sme vylúčili možnú povolebnú spoluprácu so stranou Smer," povedala Radičová, ktorá navrhovala po voľbách v roku 2006 pokúsiť sa o koalíciu medzi pravicovou SDKÚ a ľavicovým Smerom. "Čo sa týka budúcnosti, SDKÚ po už jasných výsledkoch a spôsoboch vlády sa vyjadrilo veľmi jednoznačne, že koalíciu so stranou Smer vylučuje," zopakovala Radičová a dodala, že jej strana chce spolupracovať s KDH pre jeho programovú blízkosť.

Novozvolený predseda kresťanských demokratov Ján Figeľ potvrdil v STV, že s SDKÚ budú spolupracovať a pôjdu spolu aj do blížiacich sa regionálnych volieb. "Nepôjdeme s tými, to platí aj teraz i do budúcnosti, ktorí korumpujú, alebo zakrývajú korupciu," povedal Figeľ.

HZDS bude tvoriť vládnu koalíciu, povedal o situácii po budúcich parlamentných voľbách podpredseda HZDS Peter Sika. "Nepozeráme výrazne ani doľava, ale ani extrémne doprava. Sme centristická strana, ktorá chce blaho pre všetkých občanov," povedal Sika v diskusnom dueli s Radičovou.

Ako ďalej Sika vyhlásil, HZDS nerobí populistické opatrenia, ale prospešné pre občanov. "My sme otvorená strana, dnes by som nepovedal s kým áno a s kým nie. Preferencie a výsledky volieb ukážu to zostavenie možnej koalície, s kým áno a s kým nie," povedal Sika o politickej spolupráci jeho strany po parlamentných voľbách v roku 2010.

Podľa neho však začínajú zvažovať ďalšiu spoluprácu so SNS hlavne pre "rozdúchavanie najmä maďarskej karty", ktoré nie je šťastné pre Slovensko. "Ale jednoznačne by sme si vedeli predstaviť koalíciu so Smerom," povedal Sika.


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |