Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
R. FICO: J. Figeľ sa nemôže vyhnúť zodpovednosti za privatizáciu pitnej vody - chelemendik.sk

 

R. FICO: J. Figeľ sa nemôže vyhnúť zodpovednosti za privatizáciu pitnej vody

2020-07-03  (04:16)

 - R. FICO: J. Figeľ sa nemôže vyhnúť zodpovednosti za privatizáciu pitnej vody

Bratislava 25. januára

Predseda KDH Ján Figeľ sa nemôže zbaviť zodpovednosti za "privatizáciu pitnej vody v Bratislave" tým, že exprimátor Bratislavy Andrej Ďurkovský vystúpi z KDH. V reakcii na pondelkové (24.1.) rozhodnutie Ďurkovského to povedal predseda Smeru-SD Robert Fico.

V dcérskej spoločnosti Bratislavskej vodárenskej spoločnosti (BVS) Infra Services došlo k navýšeniu základného imania a súkromný investor v nej získal 49 percent akcií, čo nový primátor Milan Ftáčnik považuje za "tichú privatizáciu".

Podľa Roberta Fica Figeľ o situácii v Bratislavskej vodárenskej spoločnosti musel vedieť vopred. Naznačovať to majú personálne prepojenia medzi osobami v orgánoch BVS a inštitúciách podriadených Figeľovi. Napríklad predseda Dozornej rady BVS Karol Kolada pôsobí aj v Dozornej rade Národnej diaľničnej spoločnosti.

Podpredseda Smeru-SD Robert Kaliňák upozornil, že zástupcovia KDH v BVS naďalej pôsobia, ale Predsedníctvo KDH, ktoré zasadalo 24. januára, svojich členov v týchto spoločnostiach nijako nevyzvalo, aby navýšenie základného imania Infra Services zvrátili.

"Zarevala hora a porodila myš" prirovnal Fico opatrenia KDH reagujúce na kauzy BVS a PKO k slovenskému prísloviu. Zároveň odhadol, že peniaze zarobené vďaka tichej privatizácii skončia asi v nejakých "figelitkách".

"KDH pred voľbami utekalo doslova s každou hlúposťou na Generálnu prokuratúru, podávalo na Smer-SD trestné oznámenia a tvárili sa, že sú tí najčistejší a najkrajší na svete," povedal Fico, podľa ktorého sa kontrola nad pitnou vodou v Bratislave dostala do rúk súkromného investora a politickú zodpovednosť za to nesie KDH.

Ďurkovského vzdanie sa členstva v KDH, ktoré navyše môže byť len dočasné, Fico nepovažuje za adekvátnu reakciu.

Dodal, že ho prekvapila zmierlivá rétorika Jána Figeľa voči Andrejovi Ďurkovskému. Predpokladá, že Figeľ je exprimátorovi zaviazaný za pridelenie bytu, ktorý si neskôr odkúpil do súkromného vlastníctva. Fico zároveň poznamenal, že neočakáva razantnú reakciu premiérky Ivety Radičovej na vývoj v BVS, lebo sa podľa neho bude báť riskovať kritikou KDH koaličné vzťahy.

UPOZORNENIE: TASR vydá k správe zvukový záznam.

Zdroj: TASR


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |