Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Ruský prezident Vladimír Putin o zostrelení nad Sýriou lietadla Su-24 ruských vojenských vzdušných síl - chelemendik.sk

 

Ruský prezident Vladimír Putin o zostrelení nad Sýriou lietadla Su-24 ruských vojenských vzdušných síl

2020-09-19  (00:34)

 - Ruský prezident Vladimír Putin o zostrelení nad Sýriou lietadla  Su-24 ruských vojenských vzdušných síl

25.11.2015

Bezpochyby príslušníci našej armády hrdinsky bojujú proti terorizmu nešetriac seba ani svoje životy. Ale dnešná strata je spôsobená úderom, ktorý nám vrazili do chrbta podporovatelia terorizmu. Nie som schopný inak kvalifikovať dnešnú udalosť.

Pozorne budeme analyzovať všetko, čo sa stalo, a dnešná tragická udalosť bude mať vážny dopad na rusko-turecké vzťahy.

Naše lietadlo bolo zostrelené nad územím Sýrie raketou „vzduch-vzduch“ z tureckého lietadla F-16 a spadlo na územie Sýrie vo vzdialenosti 4 km od hraníc s Tureckom, , a keď na neho zaútočili bolo vo vzduchu v nadmorskej výške 6000 metrov a jeden kilometer od tureckej hranice.

V žiadnom prípade naši piloti a naše lietadlo nijakým  spôsobom neohrozovali Tureckú republiku, to je nesporná vec. Vykonávali operáciu v boji proti ISIL v Severnej Latakie, je to hornaté prostredie, kde sa skrývajú ozbrojenci, väčšinou rodáci z Ruskej federácie. A v tomto zmysle letci spĺňali postavenú úlohu – preventívne zasahovať proti teroristom, ktorí v každom okamihu, kedykoľvek by sa mohli vrátiť do Ruska, a sú to osoby, ktoré nepochybne musíme zaradiť ku medzinárodným teroristom.

Už dávnejšie sme zistili skutočnosť, že na územie Turecka sa dopravujú veľké objemy ropy a ropných produktov z okupovaných území ISIL. Tieto sú zdrojom peňažnej podpory pre zločinecké gangy. A teraz, naviac, údery do chrbta, údery na naše lietadla, ktoré bojujú proti terorizmu. A to napriek skutočnosti, že sme s americkými partnermi podpísali dohodu o prevencii vzdušných incidentov a Turecko, ako vieme, patrí medzi tých, ktorí vyhlásili, že, údajné, bojujú proti terorizmu ako zložka koalície USA.

Ak ISIL má toľké peniaze (a počítajú sa na desiatky, stovky miliónov, možno aj na miliardy dolárov) z obchodu s ropou, a navyše má ochranu zo strany ozbrojených síl celého štátu, potom je pochopiteľné, prečo sa správajú tak drzo a vyzývavo, prečo usmrcujú obete beštiálnymi spôsobmi, prečo páchajú teroristické činy po celom svete, a to aj v srdci Európy.

Samozrejme, že budeme starostlivo analyzovať všetko, čo sa stalo, a dnešná tragická udalosť bude mať vážne dôsledky pre rusko-turecké vzťahy.

Vždy sme sa správali voči Turecku nielen ako k blízkemu susedovi, ale ako k spriatelenému štátu. Neviem, kto potreboval aby sa stalo to, čo sa stalo dnes – my, určite, nie. A miesto okamžitého nadviazania nutných kontaktov s nami, vieme, že turecká strana požiadala svojich partnerov v NATO diskutovať o probléme a incidente, ako by sme to my zostrelili turecké lietadlo a nie oni – naše.

Chcú snáď dať NATO do služieb ISIL? Chápem, že každý štát má svoje vlastné regionálne záujmy a my ich budeme vždy rešpektovať. Ale nikdy nebudeme tolerovať páchanie takých trestných činov, ako je dnešný.

Samozrejme očakávame, že medzinárodné spoločenstvo predsa len nájde sily na zjednotenie v boji proti spoločnému zlu.

V tejto súvislosti, samozrejme, veľmi počítame s aktívnou účasťou všetkých krajín regiónu v tomto boji.


Zdroj: Veľvyslanectvo RF v Slovenskej republike 


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |