Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Putin pre Al-Ahram: Rusko znepokojuje militarizácia Ukrajiny - chelemendik.sk

 

Putin pre Al-Ahram: Rusko znepokojuje militarizácia Ukrajiny

2020-06-02  (20:34)

 - Putin pre Al-Ahram: Rusko znepokojuje militarizácia Ukrajiny

10.2.2015


Prezident Ruska Vladimír Putin porozprával v interview pre egyptský denník Al-Ahram pred svojou návštevou do Káhiry o kríze na Ukrajine, úlohe v nej Západu a mobilizácii krajiny, ako aj o vplyve cien ropy na ruskú ekonomiku a možnej veľkej korekcii cien.

Moskvu znepokojuje militarizácia Kyjeva nehladiac na to, že ekonomika Ukrajiny sa nachádza v smutnej situácii, vyhlásil ruský prezident Vladimír Putin.

„V krajine vyhlásili novú vlnu rozsiahlej mobilizácie, znejú výzvy „revanšovať sa“ za letné „vojenské neúspechy“, nútene „ukrajinizovať Donbas“, Ukrajina sa urýchlene militarizuje“, - povedal Putin.

Prezident uviedol štatistické údaje, v súlade s ktorými vzrástol vojenský rozpočet Ukrajiny v roku 2014 skoro o 41%.

„V tomto roku sa zvýšil podľa predbežných údajov viac ako trikrát a činil vyše 3 miliardy dolárov – zhruba 5% z HDP krajiny“, - dodal ruský líder.

Zdôraznil, že ekonomika Ukrajiny sa nachádza v mimoriadne smutnom stave a podporuje sa prevažne pomocou medzinárodných prostriedkov vrátane ruských. „Nesporne nás to znepokojuje. Dúfame, že zdravý rozum zvíťazí“, - povedal Putin.

„Ukrajinská kríza je následkom snáh USA nanútiť svoju vôľu“.

Ruský prezident podotkol, že ultranacionalisti postavili Ukrajinu na rozhranie rozkolu a „strana vojny“ v Kyjeve podporovaná zvonka, sa naďalej snaží sotiť krajinu do priepasti národnej katastrofy.

„Ukrajinská kríza nevznikla ruskou vinou. Je následkom snáh USA a ich západných spojencov, ktorí sa považujú za „víťazov“ studenej vojny – nanútiť všade svoju vôľu“, - povedal Putin v interview.

Prezident pripomenul, že sľuby Severoatlantickej aliancie /dané ešte sovietskemu vedeniu/ o nerozšírení na východ, boli iba prázdne slová.

„Videli sme, ako sa infraštruktúra NATO stále viac približuje k ruským hraniciam, ako sa ignorujú záujmy Ruska“, - podotkol Vladimír Putin.

V rámci programu EÚ Východné partnerstvo sa robili podľa jeho slov snahy odtrhnúť rad štátov bývalého Sovietskeho zväzu od Ruska a postaviť ich pred umelú voľbu „s Ruskom, alebo s Európou“.

„Kulmináciou týchto negatívnych tendencií bola ukrajinská kríza. Neraz sme vystríhali USA a ich západných partnerov pred ničivými následkami zasahovania do vnútorných vecí Ukrajiny. Avšak náš názor nechceli počuť“, - vyhlásil prezident RF.

Zdôraznil, že USA a rad štátov EÚ podporili vo februári minulého roka štátny prevrat v Kyjeve.

Ultranacionalisti uchopiaci moc ozbrojenou cestou priviedli krajinu na rozhranie rozkolu a rozpútali bratovražednú vojnu“, - podotkol ruský líder.

„RF chce pomôcť v stabilných kontaktoch Kyjeva a Donbasu“

Ruská strana vystupuje za naladenie stabilných priamych kontaktov Kyjeva s Doneckom a Luhanskom a za pokračovanie práce v rámci kontaktnej skupiny, vyhlásil Putin.

„Treba v súčasnosti urobiť všetko, aby si sadli strany konfliktu za rokovací stôl. Ruská strana vystupuje v tejto súvislosti za naladenie stabilných priamych kontaktov Kyjeva s Doneckom a Luhanskom, za pokračovanie práce v rámci kontaktnej skupiny“, - podotkol Putin.

„Chceme tomu zo svojej strany aktívne pomôcť“, - dodal prezident.

„Pád cien ropy sa odrazil na Rusku, ale akčný plán je“

Na Rusku sa nesporne odráža pád cien ropy, ale s takými problémami sa krajina nestretáva po prvýkrát a akčný plán máme, vyhlásil Vladimír Putin.

„Rusko je aktívny účastník svetových ekonomických vzťahov. A na ruskej ekonomike sa nesporne odráža prudké kolísanie globálnej infraštruktúry, obzvlášť také, ako je dvojnásobný pokles cien ropy. Pre Rusko ako jednu z najväčších krajín ťažiacich ropu sveta to znamená určité problémy súvisiace s naplnením rozpočtu, vložením štátnych výdavkov do hospodárskeho rastu a realizáciou investičných programov ropných spoločností“, - povedal Putin.

Podotkol spolu s tým, že Rusko sa s podobnými problémami nestretáva po prvýkrát.

„Máme skúsenosti z predchádzajúcej krízy v roku 2008-2009. Rusko si nakopilo ako aj vtedy značné rezervy dovoľujúce prekonať negatívne faktory“, - povedal prezident.

Predpokladá sa podľa neho podpora reálneho sektoru ekonomiky a systémovo významných úverových organizácií, pomoc v zamestnanosti, ako aj malému a strednému biznisu.

„Optimalizujeme rozpočtové výdavky a finančno-úverovú politiku“, - dodala hlava štátu.

„Veľká korekcia cien ropy môže byť šok“

Putin v interview podotkol, že v akýsi moment môže dôjsť k veľkej korekcii cien ropy, ktorá môže byť šokom.

„Také kolízie nepotrebujú výrobcovia ropy a ani spotrebné krajiny, či už ekonomika celkovo. Opäť zdôrazním, že predpovedateľný a stabilný trh energetických zdrojov zodpovedá záujmom všetkých štátov. V súčasných podmienkach je preto potrebné zjednotiť úsilie zodpovedných účastníkov svetového trhu ropy a vytvoriť podmienky na jeho presvedčivý dlhodobý rozvoj“, - domnieva sa prezident RF.

Zdroj: http://slovak.ruvr.ru/2015_02_09/Putin-pre-Al-Ahram-Rusko-znepokojuje-militarizacia-Ukrajiny-2687/


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |