Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Putin nechce plynové šoky - chelemendik.sk

 

Putin nechce plynové šoky

2020-05-30  (08:17)

 - Putin nechce plynové šoky

Ukrajina: Ruský premiér Putin chce Nový rok bez plynových "šokov"

Jalta 20. novembra - Rusko a Ukrajina sa v dlhodobom spore okolo dodávok zemného plynu vo štvrtok priblížili k riešeniu. Energetické koncerny oboch krajín chcú ešte tento rok podpísať dohody o nových objemoch a podmienkach dodávok, povedal ruský premiér Vladimir po štvrtkovom stretnutí s ukrajinskou premiérkou Juliou Tymošenkovou v Jalte.

"Bolo by veľmi dobré privítať Nový rok bez šokov," vyhlásil Putin v súvislosti so snahami zabrániť zopakovaniu situácie z predošlej zimy, keď Rusko v rámci dlhodobého sporu s Kyjevom o ceny zemného plynu zastavilo jeho dodávky na Ukrajinu, čím došlo k výpadkom v 20 európskych krajinách. Dodávky z Ruska cez ukrajinské územie pokrývajú asi pätinu spotreby plynu v Európskej únii.

Putin sa po rozhovoroch s Tymošenkovou vyjadroval zmierlivo. Spoluprácu s jej vládou označil za "pohodlnú". Hoci Ukrajina podľa neho stále "niečo v poslednom momente odriekne", odkladá platby alebo žiada zvýhodňovanie, vzťahy oboch krajín sa stabilizovali, uviedol Putin.

Ruský premiér tiež ohlásil ústupky voči Kyjevu. Ruský plynárensky gigant Gazprom a ukrajinská spoločnosť Naftogaz by sa mali budúci rok dohodnúť na nových objemoch dovozu zemného plynu, ktoré by zohľadnili hospodársku krízu na Ukrajine. Prisľúbil tiež, že Rusko nebude požadovať pokuty za použitie menšieho množstva plynu než je stanovené v súčasných kontraktoch.

Zdroj: DPA, Reuters


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |