Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Putin je najzdvorilejší človek - preložila dobrovoľná pomocníčka hnutia Dobrá sila - chelemendik.sk

 

Putin je najzdvorilejší človek - preložila dobrovoľná pomocníčka hnutia Dobrá sila

2019-12-05  (19:59)

 - Putin je najzdvorilejší človek - preložila dobrovoľná pomocníčka hnutia Dobrá sila

12.6.2015

Čo hovoria obyčajní Taliani o návšteve v Apeninách prezidenta RF.

Národný deň Ruska v Taliansku bol úspešný. Spoločná prehliadka talianskych a ruských pavilónov na Svetovej výstave Expo – 2015, stretnutie s novým talianskym prezidentom Matarellom v Ríme, rozhovor s pápežom Františkom – o týchto dôležitých a oficiálnych udalostiach sa veľa diskutovalo v rôznej tlači.  Médiá sú plné názorov, hodnotení rôznych expertov a politikov.

Stretnutia nazývali všelijako možne - aj  "politický špagát ",  majúc na mysli nedávnu účasť Renziho na stretnutí G7, aj "nečakaný geopoliticky pár"  stretnutie s Františkom.

Dáme slovo Talianom, ktorí majú ďaleko k nejakým politickým súbojom,  ktorí nejakým spôsobom poznajú našu krajinu, pretože ich rodinní príslušníci niekedy žili v bývalom  Sovietskom zväze.

Natália Citronová, jedna z nich, sa presťahovala do Talianska už veľmi dávno. V Taliansku žije s rodinou svojej dcéry a je majiteľkou malého ruského obchodu. Pýtala sa, čo si myslia jednoduchí obyvatelia Apeninskej „čižmy“ o Rusku a o Putinovi. Túto otázku Natália položila svojim talianskym priateľom a ich manželkám. A vypočula si toto.

Federico Santoro, technický riaditeľ malej firmy v Turíne: „ Čo ma prekvapuje o vašom národe, je jeho národná hrdosť a ochrana ideálov Ruska. Bolo mi ľúto, keď sa Rusko rozpadlo. Teraz chápem, že mnohé veci ste vtedy pokladali za chýbajúcu slobodu.  V tomto období, keď sa mnohí prikláňajú k Merkelovej a Obamovi, je len jeden politik, ktorý koná bez kompromisov. Je to Putin, všetci ostatní sú bábky. Na stretnutie Putina s pápežom sa pozerám pozitívne, vedú dialóg a dialóg pomáha prelomiť patovú situáciu, obohatiť a pomôcť Taliansku v terajšom ťažkom období. To je môj názor, názor jednoduchého pracovníka „ .

Galina Paluchina, Turín: „Viete, prečo sa môjmu Giannimu páči Putin ? Pretože sa pred nikým neponižuje a  nedovolí nikomu, aby Rusku rozkazoval. V tomto s mužom úplne súhlasím. No, a stretnutie s pápežom … Gianni hovorí, že je to stretnutie ľudí, ktorí rešpektujú jeden druhého“ .

Oľa Charitonkina : „ Môj muž Rozário pracuje ako elektrikár v závode FIAT. Ruštinu neovláda, ale keď sme spolu pozerali film „Krym- Cesta domov“ , videla som, že mal v očiach slzy. Po filme mi povedal, že teraz chápe moje pocity. Viete, je veľmi pyšný, že jeho žena, teda ja, je Krymčanka. Môj manžel veľmi dobre chápe situáciu a  je veľmi nešťastný, že „ hviezdy a pruhy“ ovládajú celú Európu, pchajú nos tam, kde ich nevolajú. Myslí si, že Putin je jediný, ktorý sa im dokáže otvorene postaviť na odpor.

Alla Mošuchina : „ Myslím, že obyčajným Talianom je to úplne jedno. Majú dosť vlastných problémov. Všetci si myslia, že je to len obyčajná formalita „ .  

Anna Boženko, Miláno : „ Kto je Putin ? Mala by som o ňom niečo vedieť „ ?

Antonio Tommasina, Lazio: „Výborne, Putin ! Robí všetko správne, je mi veľmi sympatický. Vlastne, mám rád Rusko aj Ukrajinu. Škoda, že je na Ukrajine teraz vojna“ .

Lana Žindajeva, režisér, Miláno: „Len čakám, kedy sa vám otvoria oči. Je to hrozné. Bude to zmena, ako u Nemcov po vojne“ .

Oľga Miglani, Lazio:  - do Talianska prišla z Kazachstanu. „ Vďaka Putinovi existuje aspoň nejaká opozícia Západu, lebo s týmto liberalizmom o chvíľu nastane hotová Sodoma-Gomora ako v Belgicku a Holandsku, kde je povolených 30 druhov manželstva. Keby sme tak rozmýšľali všetci, tak namiesto Putina by bola prezidentom nejaká bradatá žena“ .

Angela Bazoyan, Lazio : Taliani sú nespokojní s imigračnou politikou svojej vlády. V krajine je príval utečencov, ktorí diktujú svoje podmienky ( ubytovanie, stravovanie, zamestnanie ...) a zo strany Európskej únie nie je žiadna pomoc. Sem-tam je počuť – Putina na vás, skúsili by ste to urobiť v Rusku. Putin nemení zákony kvôli imigrantom. Pokladá za samozrejmé, že imigranti musia žiť podľa zákonov krajiny, do ktorej prišli. A ak sa im nepáči, okamžite sa môžu vrátiť. Dávajú ho za príklad „ .

Artem Patalach, Lazio: „ V skutočnosti, mnohí majú k nemu dobrý vzťah – sú rozčarovaní zo svojich politikov. Vlastne, Taliani sú hrozní euroskeptici. Čím skeptickejší pohľad na EU, tým radšej majú Rusko „ .

Olga Pankratova, Forli: „ Môj manžel hovorí, že Vladimír Putin je najmúdrejší a najprezieravejší politik. Taliansko by potrebovalo takého politika, ako majú v Rusku. Pápeža si manžel neváži, ale má na to svoje dôvody „ .

Lana Kochneva, Lazio: „ Môj takmer manžel je nihilista. Jeho vzťah k Putinovi je neutrálno-kladný. Hovorí, že „radšej Putin ako pápež“. Moja takmer svokra má k nemu negatívny vzťah, založený na hlúpych rečiach v talianskej televízii „ .

Natalia Kovalenko, predsedkyňa združenia Volto Santo, Pescara: „ Veľa závisí od stretnutia Putina s pápežom. Obidve cirkvi, katolícka a ortodoxná, ako dve sestry by mali ísť vedľa seba. Putin je rozumný a veriaci človek, je teda o čom hovoriť, diskutovať, riešiť „ .

Elena Oľšanska, Lazio: „ Môj manžel, Talian, naviac slúžiaci v NATO, sa dobre vyzná v politike, dôkladne analyzuje všetky činy súčasných politikov. Takže to nie sú moje slová, ale slová manžela: „Putin je patriot s veľkým P a veľmi múdry politik“. V jeho práci tiež nikto nepovie nič zlé o Rusku. V skutočnosti netreba veľa rozumu, aby sme pochopili : kto, čo a prečo „ .

Riccardo Reggio, ekonóm, Lazio: „ Bol som v Rusku mnohokrát ako turista. Mám tam veľa priateľov. Máme veľa spoločného, sme si duchom blízki, máme podobnú mentalitu a kultúru. Napriek tomu je mi ťažko pochopiť „záhadnú ruskú dušu“. Ale obdivujem vás. Ste hrdí na svoju krajinu, na svojho prezidenta. Jeden za všetkých, všetci za jedného – myslím, že toto je vaša národná múdrosť. Závidím vám“ .

Reggio študuje ruský jazyk ako samouk, na svojej staručkej „Nive“ s ruskou zástavou sa zúčastňuje súťaží exkluzívnych áut, skáče padákom a nosí tričká s nápisom „Putin- najzdvorilejší človek“.   

Zdroj: http://svpressa.ru/society/article/124813/

 

Za preklad článku pekne ďakujeme našej dobrovoľnej pomocníčke Kataríne Kardošovej 


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |