Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Putin – Obama: predmetný rozhovor v rámci summitu G20 - chelemendik.sk

 

Putin – Obama: predmetný rozhovor v rámci summitu G20

2020-02-20  (10:30)

 - Putin – Obama: predmetný rozhovor v rámci summitu G20
 
 
     

Bilaterálne schôdzky lídrov krajín dvadsiatky sa stali svojráznym prelúdiom k summitu G20. Rusko na fóre, ktorý sa zahájil 18. júna v mexickom meste Los Cabos, zastupuje prezident Vladimír Putin. Na výsledky rokovaní ruského lídra s americkým kolegom Barackom Obamom politici ako aj novinári netrpezlivo čakali.

V Bielom dome rokovania dvoch prezidentov nazývali jedným z dôležitejších bodov návštevy amerického lídra do Mexika. A perspektívy dialógu medzi Vladimírom Putinom a Barackom Obamom posudzovala svetová tlač: veď lídri USA a Ruska sa zišli po prvýkrát po novom zvolení Putina za prezidenta Ruska.

Lídri sa zišli v hoteli Esperanse, ktorý počas summitu dvadsiatky je rezidenciou Baracka Obamu. Výsledkom schôdzky bolo spoločné vyhlásenie prezidentov Ruska a USA, ktoré vysvetlili na tlačovej konferencii. Podarilo sa nám posúdiť široké spektrum otázok od ekonomiky do globálnej bezpečnosti, vyhlásil Vladimír Putin:

- Dnes sme mali predmetový rozhovor. Porozprávali sme sa aj o otázkach bezpečnosti, posúdili sme otázky bilaterálnych ekonomických vzťahov. V tejto súvislosti by som chcel poďakovať Vám za podporu Ruska počas vstupu do WTO. Som presvedčený, že to pomôže rozvoju hospodárskych vzťahov medzi Ruskom a USA.

Prezident USA zo svojej strany podčiarkol, že úroveň obratu tovarov medzi oboma krajinami je dnes oveľa nižšia, ako by mohla byť. A preto za hlavnú úlohu svojej administrácie v ekonomických vzťahoch Barack Obama považuje zrušenie dodatku Jacksona-Vanika.

Otázkam bezpečnosti lídri oboch krajín museli venovať viac času: problémov je dosť. Ale nebolo to márne, vyhlásil Vladimír Putin:

- Rozprávali sme sa o medzinárodných problémoch, vrátane aj sýrskeho. Podľa mňa naše názory sa vo mnohom zhodujú. A budeme pokračovať v kontaktoch – ako v osobných, tak aj na úrovni našich expertov.

Čo sa týka Sýrie, prezidenti Ruska a USA podčiarkli nutnosť poskytnúť národu tejto krajiny možnosť si samostatne zvoliť smer svojho budúceho rozvoja. Vladimír Putin a Barack Obama vyzvali strany konfliktu ukončiť akékoľvek násilie a vyjadrili všestrannú podporu úsiliam špeciálneho poslanca OSN Kofi Annana.

Ešte jedným dôležitým problémom je iránsky jadrový program. Rusko a USA žiadajú Teherán dodržiavať záväzky, ktoré predpokladá rezolúcia BR OSN. Moskva a Washington uznávajú právo Iránu používať jadrovú energiu v mierových cieľoch.

Hlavnou témou na schôdzke oboch prezidentov boli plány americkej administrácie o PRO – kameň úrazu vo vzťahoch medzi Ruskom a USA. Ako vyhlásili Vladimír Putin a Barack Obama rozpory medzi Moskvou a Washingtonom o otázkach PRO ostávajú. Ale je želanie pokračovať v dialógu.


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |