Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Pussy Riot: obviňujúci rozsudok - FEMINISTKI JE POLITKOREKTNY NAZOV JEDNEJ FORMY ZVRATENOSTI - chelemendik.sk

 

Pussy Riot: obviňujúci rozsudok - FEMINISTKI JE POLITKOREKTNY NAZOV JEDNEJ FORMY ZVRATENOSTI

2020-02-26  (23:53)

 - Pussy Riot: obviňujúci rozsudok - FEMINISTKI JE POLITKOREKTNY NAZOV  JEDNEJ FORMY ZVRATENOSTI
 
   
   

 

Foto: RIA Novosti

Uznané za vinné z chuligánstva na motívy náboženskej nenávisti a nevraživosti. Chamovnický súd Moskvy vyniesol obviňujúci rozsudok účastníčkam škandálnej skupiny Pussy Riot, ktoré uskutočnili takzvanú punkovú modlitbu v chráme Krista Spasiteľa. Nadežda Tolokonniková, Mária Aľochinová a Jekaterina Samusevičoví si odpykajú za mrežami od ich zadržania v marci tohto roka, dva roky.

Súd vzal do úvahy takú okolnosť, ako napríklad malé deti u dvoch odsúdených a taktiež aj to, že postihnutí v dôsledku konania chuligánok, netrvali na prísnom treste. A tak dostali 2 roky podľa článku o chuligánstve predpokladajúcom maximálny trest v podobe 7 rokov odňatia slobody. Súd sa domnieva, že účastníčky skupiny Pussy Riot hrubo narušili verejný poriadok a vyjadrili zjavnú neúctu voči verejnosti. Sudkyňa Marína Syrová vyhlásila, že dievčatá sa dopustili provokačného a urážlivého činu v náboženskej budove pri veľkom počte veriacich. Obsah piesne zaspievanej účastníčkami punkovej skupiny je z pohľau prvoslávnej cirkvi bohorúhanie, - povedala Syrová:

- Kultové verejné stavby, vrátane chrámu Krista Spasiteľa, v ktorých sa uskutočňujú bohoslužby, sú verejným miestom. Protiprávne konanie obvinených mali otvorený a verejný ráz so zapojením masmédií. Súd preto prišiel k záveru, že obžalované tam organizovali verejnú akciu a dopustili sa činu zameranom na hrubé narušenie verejného poriadku na motívy náboženskej nenávisti a nevraživosti.

Sudkyňa zdôraznila, že dievčatá demonštartívne znevážili všeobecne prijaté pravidlá správania sa v chráme, urazili náboženské city jeho návštevníkov a všetkých veriacich. Súd odmietol pritom dôvody Tolokonnikovej, Samusevičovej a Aľochinovej o tom, že ich akcia bola zameraná výlučne proti „prepojenia cirkvi a moci“.

V texte rozsudku sa vraví, že účastníčky skupiny si uvedomovali urážlivú podstatu svojho konania. Samotné odsúdené mimochodom neraz vyhlásili, že ich čin je iba „politické vyjadrenie v umeleckej podobe“. No súd rozhodol, že vokalistky Pussy Riot sa dopustili trestného činu a môžu sa napraviť iba v izolácii od spoločnosti. Rozsudok môže byť napadnutý do 10 dní.


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |