Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Prognóza o krachu sa nenaplnila - chelemendik.sk

 

Prognóza o krachu sa nenaplnila

2020-06-05  (14:07)

 - Prognóza o krachu  sa nenaplnila

Prognóza o krachu Rakúska a krajín východnej Európy sa nenaplnila

22.10.2010

V porovnaní so západnou Európou sú východoeurópske štáty ešte stále zadlžené pomerne nízko. Téza, že Rakúsko a východná Európa skončia v platobnej neschopnosti, sa ukázali ako úplne neudržateľné. Uviedol to v piatok rakúsky denník Die Presse.

 

Maďarský štátny dlh dosiahne tento rok 80 % hrubého domáceho produktu (HDP). Zadlženie tejto problémami zmietanej krajiny je priemerom európskych krajín v tomto ukazovateli. Vo väčšine ostatných štátov vo východnej časti kontinentu je štátny dlh hlboko pod limitom 60 %, ktorý maastrichtské kritériá pokladajú pre členov eurozóny za prípustný. Avšak pokles dlhov nových a budúcich členov zóny bude podľa hlavného analytika Erste Group Fritza Mostböcka pozvoľný.

V uplynulých rokoch štátne dlhy krajín strednej, východnej a južnej Európy (KSVJE) sústavne rástli. V Rumunsku bol štátny dlh v roku 2005 iba 15,8 % HDP, v súčasnosti dosiahol 30,5 %. V Slovinsku vyskočil v rovnakom období zo 14,6 na 41,6 %. V Poľsku stúpol zo 47 na 54 %. Opačným smerom išlo Bulharsko. Štátny dlh mu klesol z 29 na 17,4 %.

Mostböck upozornil na to, že štátny dlh Maďarska, Česka, Slovenska, Rumunska a Chorvátska je spolu 220 miliárd eur, čo je stále o 80 miliárd eur menej než dlh Grécka.

Analytik verí, že údaje o výške dlhov v KSVJE nie sú sfalšované.

Ekonomiky v regióne už nebudú dosahovať také prírastky HDP ako v minulosti. Mali by im však zostať konkurenčné výhody, napríklad nízke mzdové náklady, ktoré počas krízy znovu klesli. Informovali o tom rakúsky denník Die Presse a agentúra APA.

Zdroj: TASR


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |