Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Prírodných katakliziem bude dvakrát viac - chelemendik.sk

 

Prírodných katakliziem bude dvakrát viac

2020-02-17  (14:56)

 - Prírodných katakliziem bude dvakrát viac


Tornáda a suchá sa budú diať dvakrát častejšie kvôli globálnemu  otepľovaniu

Vladimir Azin

Množstvo extrémnych prejavov počasia – období sucha, lesných požiarov a povodní, vyvolaných fenoménom El Nino sa môže zdvojnásobiť do konca storočia. S takýmto predpokladom vystúpila medzinárodná skupina vedcov, píše The Daily Mail.

Neobyčajne silné kataklizmy, vyvolané El Nino  - javom, ovplyvňujúcim teplotné výkyvy povrchovej vrstvy vody v rovníkovej časti Tichého oceánu  sa teraz stávajú približne raz za 20 rokov. Podľa nových prognóz, takéto výkyvy počasia sa budú diať raz za desať rokov.

Takýto záver spravili vedci z Centra popredných výskumov podnebia, Národného riaditeľstva oceánových a atmosferických výskumov USA a Štátnej únie pre vedecké a aplikované výskumy Austrálie, objaviac súvislosť medzi El Nino a globálnym otepľovaním.

Výskumníci preskúmali 20 klimatických modelov imitujúcich zrážky počas El Nino a zistili, že počet kataklizmov, spojených s ním „významne“ stúpne behom najbližších 100 rokov, keďže východná časť Tichého oceánu sa rýchlo zohrieva následkom globálneho oteplenia.

Zvýšenie teploty podľa slov vedcov vyvolá značné zmeny objemu padajúcich zrážok, čo privedie k povodniam a výdatnému dažďu  v jedných častiach Zeme a ničivým suchám a lesným požiarov v ďalších častiach Zeme.

„V súčasnosti čelíme neobyčajne silným kataklizmám, vyvolaným El Nino každých 20 rokov. Náš výskum ukazuje, že ich množstvo sa zdvojnásobí a budú sa diať raz za desať rokov“, - vyhlásil  jeden z autorov výskumu Agus Santoso.  El Nino je problém s mnohými aspektami a iba teraz začíname lepšie chápať ako naňho vplýva globálne otepľovanie“, dodal.

„Tento výskum je prvým komplexným výskumom problému, ktorý priniesol spoľahlivé a presvedčivé výsledky“, -  podotkol ďalší účastník výskumu, americký vedec Mike MacFaden.

Zdroj: utro.ru


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |