Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Primátor Ríma je za zbúranie 200 ilegálnych rómskych osád - chelemendik.sk

 

Primátor Ríma je za zbúranie 200 ilegálnych rómskych osád

2020-07-05  (04:28)

 - Primátor Ríma je za zbúranie 200 ilegálnych rómskych osád

RÍM. Rímsky primátor Gianni Alemanno je za zbúranie 200 ilegálnych rómskych osád v okolí talianskej metropoly. K tomuto kroku sa rozhodol po tom, čo pri požiari v jednej z rómskych osád prišlo v uplynulom týždni o život trojročné dieťa.

"Ponúkneme všetkým rodinám, ktoré to potrebujú, strechu nad hlavou. Malé, bez povolenia postavené osady sú neprijateľné, sú bez akejkoľvek kontroly a nebezpečné," uviedol pravicovo orientovaný najvyšší predstaviteľ Ríma.

Alemanno, ktorý už vo februári rozhodol o likvidácii jednej z najväčších rómskych osád s viac ako 600 obyvateľmi, vyzval taliansku vládu, aby sa v Bruseli zasadila za celoeurópsku stratégiu prístupu k rómskej otázke.

Opozícia kritizuje Alemanna, že od nástupu do funkcie pred 2,5 rokmi nepodnikol žiadne konkrétne kroky na zlepšenie životnej situácie Rómov v Ríme, kde žije najpočetnejšia rómska komunita v Taliansku.

Z iniciatívy Berlusconiho vládneho kabinetu sa v Taliansku konalo v roku 2008 kontroverzne vnímané sčítanie Rómov, po ktorom došlo k búraniu desiatok osád na periférii Ríma, ale aj Milána či Neapola. Taliansky minister vnútra Roberto Maroni opakovane odmietol kritiku, že sčítanie Rómov malo rasistický charakter.

Vládne zdroje v Ríme odmietli v tejto súvislosti aj kritické hlasy spoza hraníc, zdôrazňujúc, že úsilie o vypátranie v Taliansku ilegálne sa zdržujúcich Rómov a ich deportácia z krajiny boli súčasťou úsilia o zlepšenie životných podmienok v rómskych osadách a boja proti pouličnej kriminalite.

Informovala agentúra APA.


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |