Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Prieskum sa konal 2.-8. septembra - chelemendik.sk

 

Prieskum sa konal 2.-8. septembra

2021-11-30  (05:15)

 - Prieskum sa konal 2.-8. septembra

Prieskum: Bugárov MOST začína atakovať Csákyho SMK

BRATISLAVA. Ak by sa voľby do Národnej rady SR konali v septembri, víťazne by z nich vyšla strana súčasného premiéra Roberta Fica Smer-SD. Poslanecké mandáty by si medzi sebou rozdelilo sedem politických subjektov. Ako vyplýva z prieskumu agentúry Focus, najsilnejšia vládna strana Smer-SD by získala podporu 35,3 percenta voličov, pre opozičného lídra SDKÚ-DS by sa rozhodlo 13,4 percenta opýtaných. Do parlamentu by sa dostala aj nová politická strana Most-Híd bývalého predsedu SMK Bélu Bugára, ktorej podporu vyjadrilo 5,8 percenta občanov.

Pre KDH by sa rozhodlo 11,2 percenta opýtaných. Člen vládnej koalície SNS by získala 8,6 percenta hlasov. Nasleduje opozičná SMK so 6,2-percentnou podporou voličov. Svojich zástupcov by v parlamentne mala aj ĽS-HZDS, ktorú by volilo 6,1 percenta respondentov. Ak by sa výsledky prieskumu potvrdili aj v skutočných voľbách, nárok na príspevok na činnosť zo štátneho rozpočtu by mala KSS (3,3 %) a SaS (3,2 %), ktorým by svoj hlas odovzdali viac ako tri percentá voličov. Podpora žiadnej ďalšej strany ani hnutia by nepresiahla dve percentá.

Oproti augustovému prieskumu zaznamenala najväčší prepad u voličov, a to o 3,2 percenta, strana Smer-SD. Nasleduje SDKÚ-DS so stratou 0,9 percenta. Pokles preferencií o 0,7 percenta pocítila aj ĽS-HZDS, ako aj SMK, ktorá si pohoršila o 0,1 percenta. Svoju pozíciu si o 1,3 percenta naopak posilnilo KDH, ako aj strana Most-Híd, ktorá si prilepšila o 0,6 percenta. Pre SNS by sa v septembri rozhodlo o 0,1 percenta viac voličov.

Prieskum sa konal 2.-8. septembra a zúčastnilo sa ho 1039 respondentov starších ako 18 rokov, ktorí reprezentujú populáciu SR. Na parlamentných voľbách by sa zúčastnilo 65,8 percenta opýtaných. K volebným urnám by nepristúpilo 16,3 percenta opýtaných a 17,9 percenta ľudí na otázku, ktorej strane by odovzdalo svoj hlas, odpovedalo neviem alebo nechcelo odpovedať.

TASR dnes informoval Martin Slosiarik z agentúry Focus.


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |