Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Priemerná mzda je 746 Eur., máte ju aj vy? - DOSTALI SME MAILOM - chelemendik.sk

 

Priemerná mzda je 746 Eur., máte ju aj vy? - DOSTALI SME MAILOM

2020-05-30  (10:09)

 - Priemerná mzda je 746 Eur., máte ju aj vy?  - DOSTALI SME MAILOM
 

platy rk slovenskoPodľa štatistikov nominálne zarábame viac, reálne platy poklesli. Ako je tomu v Ružomberku?

Priemerná nominálna mesačná mzda zamestnanca na Slovensku dosiahla v prvom štvrťroku tohto roka 746 eur. Medziročne pritom nominálne vzrástla o 2,9 %, teda zarábame viac. Avšak reálne z dôvodu nárastu spotrebiteľských cien, mzdy klesli a to o 0,4 % .

Podľa štatistického úradu

Najvyššiu priemernú nominálnu mesačnú mzdu mali zamestnanci vo finančných a poisťovacích činnostiach, a to 1 597 eur. V informačných a komunikačných činnostiach to bolo 1 582 eur a v dodávke elektriny a plynu 1 220 eur. Verejná správa má 924 Eur. Najnižšiu mzdu mali zamestnanci v ubytovacích a stravovacích službách 449 eur, v ostatných činnostiach 508 eur, ďalej v umení, zábave a rekreácii 547 eur a v stavebníctve 555 eur.

platy rk slovensko

Žilinský kraj

Podľa portálu platy.sk je priemerný plat v Žilinskom kraji u mužov 900 Eur. u žien 746 Eur.

Ako je to priamo v Ružomberku, koľko zarábate, opýtali sme sa niektorých z vás.

Peter, pomocný stavebný robotník.“ Zďaleka nedosahujem priemernú mzdu. Zarábam 3 Euro na hod. , robím na dohodu o vykonaní práce. Podľa počtu hodín dostanem na ruku peniaze. Je to veľmi málo. Uvažujem odísť preč“.

Janka, kuchárka „Ja mám za mesiac v čistom 336 Eur., v hrubom to je asi 400,keby som nemala po manželovi vdovské, nevyžila by som.“

"Robím v administratíve na živnosť, lebo nie je si teraz čo vyberať, zarábam veľmi málo istých mám okolo 440 Eur., to mám 3 Eur. na hod., z toho si musím platiť ešte odvody," povedala jedna VŠ vzdelaná žena.

„Som vodič a som cekom spokojný, mám tých 1300 Eur. mesačne, „ povedal Róbert.

„Rozvážal som pizzu a zarobil som tak 20 Eur. na deň, za mesiac pri každom dni by som mal asi 400 Eur, teraz robím inde, zarobím o čosi viac, ale nie som aj tak spokojný,“ povzdychol si mladý muž.

Vedúca kuchyne, Peťa zarába cca 800-900 eur. mesačne v jednom hotelovom regionálnom mimo ružomberskom zariadení. Podľa jej slov je „nadmieru spokojná“.

„Fakturujem si cca 600 Eur.“, povedala 25- ročná mladá žena, ktorá pracuje ako novinárka.

„Ja som taxikár a som platený od tržby, pracujem na dohodu, zarobím asi 15-25 Eur. na deň, podľa zákaziek,“ povedal muž v staršom veku.

„Dochádzam za prácou do Kubína, mám okolo 520 eur. mesačne v čistom, v hrubom to je okolo 600 Eur, mám dve deti, manželka je na materskej, ledva sa predierame, „ povzdychol si Braňo, 39-ročný robotník.

Miroslav 60-ročný predčasný dôchodca si privyrobí 330 Eur. v čisom na ranné smeny v jednom z ružomberských podnikov. „ Mám o polovicu nižší plat ako keď som pracoval normálne, robím pritom tú istú prácu a taký istý počet hodín. Nevyžil by som však z dôchodku, som rád, že ešte vládzem a mám robotu.“

„Mám cca 1400 Eur. v hrubom, pracujem na oddelení jedného z úradov, „ prezradil jeden z vedúcich pracovníkov ružomberského úradu. Podľa jeho slov je spokojný.

Čerstvá maturantka Katka si privirába v administratíve 500 Eur. mesačne v čistom (cca 660 Eur. v hrubom). „Len zaskakujem, ale rada by som získala prácu natrvalo. Nič však nie je isté, pozerám si aj ponuky v iných mestách či v zahraničí, rada by som sa osamostatnila od rodičov a šla bývať s priateľom.“

„Som zamestnaný v jednej z bánk, mám priemerne okolo 900-1000 v hrubom, nie je to podľa mojich predstáv, ale nie je to ani najhoršie,“ povedal mladý muž.

„Pracujem v oblasti medicíny, mám tých 2,500 Eur. v čistom,“ prezradil muž, ktorý nechcel byť menovaný.

„Pracujeme ako stavební robotníci, chodíme na týždňovky mimo Ružomberka, máme od 700-900 Eur. v čistom, podľa toho ako vyjde mesiac,“ prezradili otec so synom.

 


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...


anton47   |   2011-07-28  (12:53)
55%  
mínus plus
  Bývam v obci pri Ružomberku a tak ma tento príspevok zaujal.
Pred odchodom na dôchodok som robil ako živnostník ( z núdze cnosť ). Súhlasím s prispievateľom, že zverejnil asi dosť reálnu vzorku za Ružomberok.


ximo   |   2011-07-28  (20:54)
50%  
mínus plus
  no ja robym v zahranici konkretne v nemecku v bani a mesacne priemerne zarobym 2100 eur v hrubom v cistom to mam priemerne 1650 nakolko platim dane v nemecku a doma odvody s mojho pohladu je to svinske zdieranie robotnika ....


Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |