Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Priateľstvo s USA ako spôsob samovraždy - chelemendik.sk

 

Priateľstvo s USA ako spôsob samovraždy

2020-02-23  (04:02)

 - Priateľstvo s USA ako spôsob samovraždy

3.5.2014

„Je nebezpečné byť nepriateľom Ameriky, byť jej priateľom je však fatálne.“

Ide o výrok Henryho Kissingera, ktorý sa spomína v časoch, keď USA v akejkoľvek krajine sveta, začínajú potápať svojich dovtedy lojálnych partnerov. Ďalšou obeťou amerických záujmov sa môže stať kosovský premier Hashim Thaci, jeden zo zakladateľov známej Armády Oslobodenia Kosova. USA teraz chcú rozpútať súd s jej členmi.

Americký prokurátor Clint Wiliamson už pripravil objemný spis o zločinoch členov AOK a je isté, že pri akomkoľvek vývoji súdneho procesu, dôjde aj na meno Thaci. Vtedy sa zrejme rozlúči s politickou kariérou a možno aj so slobodou.

Tragický výsledok „priateľstva“ s USA je zrejmý, myslia si ruskí experti. Názor politologičky Veroniky Krašeninnikovej:

Jedným z posledných príkladov toho, čo sa deje s lídrami, ktorí si myslia, že sa môžu priateliť s USA, je osud Viktora Janukovyča – ukrajinského prezidenta. Existuje veľa príkladov, keď si svetoví lídri mysleli, že sa dá s USA dohodnúť a získať pre seba výhody: napr. panamský diktátor Manuel Antonio Notiega, Sadám Hussain či Viktor Janukovyč. Vždy sa to skončilo zle.

Pripomenieme, že Noriegu odsúdili na 40 rokov. Hussaina obesili a o Janukovyčovi všetci vieme ... Mimochodom, legitímny ukrajinský prezident má zatiaľ šťastie, bol zatiaľ iba zvrhnutý.

Historik Alexej Piľko sa špecializuje na históriu medzinárodných vzťahov v druhej polovici 20. stor. a začiatku tretieho milénia. Jeho názor je taký:

S USA sa dá dohodnúť v rámci rovnováhy síl. Rusko a USA sú vďaka jadrovému potenciálu rovnocennými mocnosťami. Na druhej strane, Moskva nechcela vždy využiť tento svoj potenciál vo vzťahu k USA a uprednostňovala vyhýbanie sa konfrontačnej politike. Teraz, aj keď to asi nie je veľmi správne, ale čo sa dá robiť, vraciame sa o 25-30 rokov späť, do čias, keď sa vzťahy medzi ZSSR a USA označovali ako konfliktné, ale konštruktívne. Bez rovnováhy síl nie je možné sa s nimi dohodnúť.


Zdroj:  http://slovak.ruvr.ru/2014_05_02/Priatelstvo-s-USA-ako-sposob-samovrazdy-3759/


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |