Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Priama linka s Vladimírom Putinom - chelemendik.sk

 

Priama linka s Vladimírom Putinom

2019-12-11  (02:41)

 - Priama linka s Vladimírom Putinom

17.4.2014

 

Záznam celého priameho prenosu nájdete TU:

http://russia.tv/video/show/brand_id/57809/episode_id/981778 

Dnes najväčšie ruské federálne televízne kanály a rozhlasové stanice vysielali každoročný program Priama linka s Vladimírom Putinom.

Takéto televízne „priame linky“ vznikli za čias prvého funkčného obdobia prezidenta Vladimíra Putina a už sú tradičné. Prvá sa konala 24. decembra 2001.

Priama linka prezidenta Ruska Vladimíra Putina trvala 3 hodiny 55 minút.

Hlava štátu stihla odpovedať za tento čas na 81 otázok, z ktorých sa 35 týkalo Krymu a Ukrajiny.

Počas priamej linky boli štyri spojenia s ruskými regiónmi a ešte jedno s Berlínom. Štyri otázky zadali obyvatelia Sevastopolu. Bývalý agent CIA Edward Snowden sa taktiež obrátil na prezidenta po video.

Od roka 2001 odpovedal Putin počas svojich Priamych liniek na vyše 800 otázok.

 

Prezident RF Vladimír Putin dnes v priebehu každoročnej tlačovej konferencie Priama linka vyzdvihol zvláštnu dôležitosť rokovaní o situácii na Ukrajine, ktoré sa začínajú 17. apríla v Ženeve.

Okrem toho Putin onačil za „zločin kyjevských úradov“ použitie tankov a letectva na východe Ukrajiny. Prezident vyzval ukrajinskú vládu, aby hovorila s ľudom.

 

„Rusko nikdy neplánovalo žiadne anexie, žiadne vojenské akcie na Kryme – nikdy. Ale vždy sme tiež mysleli a dúfali, že naši ľudia, Rusi, rusky hovoriaci občania Ukrajiny budú žiť v pohodlných pre nich podmienkach, v komfortnej situácii a nebudú ich utlačovať“, vyhlásil dnes prezident RF Vladimír Putin v priebehu Priamej linky.

Putin tiež označil za „nezmysel“ vyhlásenia o tom, že na východe krajiny vraj sú jednotky ruských vojakov a inštruktori z RF.

 

Referendum na Kryme sa vopred neplánoval, nekonali sa žiadne prípravy. Ale bolo urobené všetko pre zaručenie slobodnej voľby ľudu, vyhlásil dnes v priebehu Priamej linky prezident RF Vladimír Putin.

„Ľud Ukrajiny si musí vážiť voľbu Krymu“, zdôraznil prezident.

 

„Viktor Janukovyč nie raz uvažoval o použití sily počas protestov v Kyjeve, ale podľa jeho vlastných slov „nedokázal podpísať takýto výnos proti svojim občanom“, porozprával dnes prezident RF Vladimír Putin v priebehu tlačovej konferencie Priama linka.

Hovoriac o Viktorovi Janukovyčovi Putin vyhlásil, že plnil svoje povinnosti ako to považoval za možné a potrebné“.

“Ťažko je môžné povedať o osude Janukovyča. Myslím si, že politickú budúcnosť nemá“, povedal ruský prezident.

 

„Rusko-čínske vzťahy budú značným faktorom vo svetovej politike a budú významne ovplyvňovať modernú architektúru medzinárodných vzťahov“, vyhlásil prezident RF Vladimír Putin dnes v priebehu Priamej linky.

Súčasne prezident poznamenal, že sa Rusko nechystá vytvárať vojensko-politický zväz s Čínou. „Zdá sa mi, že blokový systém sveta už nie je aktuálny“, povedal Putin.

 

Moldavsko a Ukrajina by mali odvolať blokádu Podnesterska, negatívne následky ktorej pociťujú ľudia, vyhlásil dnes počas Priamej linky prezident RF Vladimír Putin.

„Ľuďom by mali nakoniec dovoliť samým rozhodnúť o ich osude. Budeme nad tým spoločne so všetkými partnermi pracovať v rámci rokovaní opierajúc sa predovšetkým na tých ľudí, ktorí žijú v Podnestersku. Nie je to nič iné, ako prejav demokracie“, - povedal Putin v odpovedi na otázku o perspektívach uznania Podnesterskej republiky.

 

Nová hlava Ukrajiny nemôže byť zvolená bezo zmien v ústave, pretože v súčasnej krajine je zákonitý a právne plnohodnotný prezident Viktor Janukovyč, vyhlásil dnes počas Priamej linky ruský líder Vladimír Putin.

Zdôraznil taktiež, že Moskva nemôže uznať výsledky nadchádzajúcich volieb, ak budú sprevádzať prezidentskú kampaň útoky na kandidátov, tak ako je tomu teraz.

 

Počas Priamej linky 17. apríla zadal otázku prezidentovi RF Vladimírovi Putinovi generálny riaditeľ informačnej agentúry Rossia Segodnya (Rusko Dnes) Dmitrij Kiseľov. Vyslovil obavy ohľadne činnosti NATO.

Putin vyhlásil, že sa nebojí.

„Mali by sme triezvo hodnotiť situáciu. Keď sa štruktúra vojenského bloku približuje k našim hraniciam, vyvoláva to otázky a núti nás na odvetné činy“, - vysvetlil prezident.

 

Prezident RF Vladimír Putin dnes na Priamej linke vyhlásil, že počíta s úspešným vyriešením všetkých otázok ohľadne tranzitu plynu cez Ukrajinu.

Ruská spoločnosť Gazprom je zodpovedná za dodávky plynu Európe a za tranzit plynu zodpovedá Kyjev, povedal prezident.

„Je tu iba jeden problém – tranzitné krajiny a najnebezpečnejší prvok – to je tranzit cez územie Ukrajiny. Dúfam, že všetko dovedieme, majúc na zreteli podpísaný a fungujúci kontrakt, do patričnej situácie “, - povedal Putin.

 

Dnes položil bývalý agent CIA Edward Snowden počas Priamej linky po video otázku prezidentovi RF Vladimírovi Putinovi o tom, či sa Rusko zaoberá sledovaním osobnej informácie občanov a či považuje za ospravedlniteľnú totálnu kontrolu zo strany tajných služieb.

„V Rusku sú špeciálne služby pod prísnou kontrolou štátu a spoločnosti. Ruské tajné služby využívajú prostriedky na odpočúvanie a sledovanie iba na základe sankcie súdu a prísne podľa zákonu, preto sa to vo veľkom nerobí“, - povedal Putin.

 

Rozdelená Európa nebude môcť mať žiadny vplyv na svetový rozvoj a nebude zaujímavým hráčom, vyhlásil prezident RF Vladimír Putin počas Priamej linky vo štvrtok.

„Osobitosti Ruska sa kardinálne a hlboko líšia od európskych hodnôt. Sme všetci ľuďmi jednej civilizácie. Áno, sme rôzni, máme svoje zvláštnosti, ale hlboké hodnoty sú rovnaké. Zdá sa mi, že je treba nesporne snažiť sa o to, aby sme budovali Európu od Lisabonu až po Vladivostok“, - povedal Putin.

 

Rusko nebude trvať na nachádzaní sa v rade medzinárodných štruktúr vrátane PZRE, ale zaoberať sa svojou izoláciou a robiť nejaký demarš nechce, zdôraznil dnes prezident RF Vladimír Putin počas Priamej linky.

„Svet sa intenzívne rozvíja a ak ho niekto chce urobiť jednopolárnym a vybudovať ho podľa svojho, asi ťažko sa mu to podarí“, - povedal Putin. Rusko sa často stretáva s nepochopením v medzinárodných organizáciách, ale izolovať sa nebude“, podčiarkol prezident.

 

Prezident RF Vladimír Putin dnes počas Priamej linky vysvetlil, prečo sa obrátil na Európanov a nie na vlády pred podpísaním zmluvy o pričlenení Krymu k zostave Ruska.

„Naša pozícia je absolútne otvorená a čestná, je prehľadná. Preto je informovať o tejto pozícii obyčajných občanov európskych krajín ľahšie, ako niektorých ich štátnych činiteľov“, - povedal Putin.

Vláda akejkoľvek krajiny, akou by nebola, by mala brať do úvahy národ, poukázal prezident. Dodal, že ľudia v niektorých krajinách sa kvôli obavám byť odpočúvanými tajnými službami, boja hovoriť na plné ústa.

Zdroj: http://slovak.ruvr.ru/news/2014_04_17/Priama-linka-s-Vladimirom-Putinom-6346/


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |