Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Prezidentské voľby na Ukrajine a rozkol Európy - chelemendik.sk

 

Prezidentské voľby na Ukrajine a rozkol Európy

2020-06-01  (03:44)

 - Prezidentské voľby na Ukrajine a rozkol Európy

22.5.2014

Do prezidentských volieb v Kyjeve zostali dva dni. Na kartu je postavené veľmi veľa, vystríhal minister zahraničných vecí Nemecka Frank Walter Stainmaier v interview pre vydanie Thüringische Landeszeitung. Ak sa krízu nepodarí vyriešiť a ak uvaliť sankcie na Rusko, v Európe to vyvolá rozkol.

Súdiac podľa posledných udalostí to nebude dokonca ani trhlina vo vzťahoch medzi Ruskom a európskymi krajinami. Bude to rozdeľujúca čiara vnútri samotnej EÚ, kde sa už voliči začali zbavovať viery, že všetko na Majdane bolo čisté a demokratické. A to, čo robí teraz kyjevská junta, poskytuje Európanom opodstatnenie znepokojovať sa.

V Maďarsku už napríklad požiadali Kyjev prestať okliešťovať práva maďarského obyvateľstva na západe krajiny a zaistiť mu všetky práva. V parlamente to vyhlásil premiér Maďarska Viktor Orbán:

- 200 tisícová maďarská národnostná menšina na Ukrajine by mala získať dvojité občianstvo a získať všetky občianske práva, ako aj právo na samosprávu. Také sú naše očakávania od novej Ukrajiny.

Čo sa týka ekonomických sankcií voči Moskve, Viktor Orbán vyhlásil, že také sankcie sú absurdné. Prečo by mala Stredná Európa stratiť šancu na hospodársku spoluprácu s Ruskom? A prečo by malo ísť Maďarsko na sankcie, keď to nerobí dokonca ani Nemecko?

Bolo by divné, ak by Nemecko pristúpilo na blokovanie obchodno-ekonomických vzťahov s Ruskom, hovorí námestník riaditeľa londýnskeho Ústavu ekonomických vzťahov (Institute for Economic Affairs) profesor Richard Wellings:

- Podiel nemeckého exportu do Ruska činí približne 40 miliárd eur ročne, čo je približne štyrikrát viac, než u druhého najväčšieho exportéra EÚ – Talianska. Je pochopiteľné, že Nemecko a nemecké spoločnosti sú viac zainteresované na zachovaní dobrých obchodných stykov s Ruskom. Obchod s Ruskom je hlavným faktorom ekonomického rastu Nemecka vtedy, keď väčšina iných trhov prežíva stagnáciu.

Hra „veľkých“ krajín EÚ vôkol Ukrajiny a sankcií voči Rusku už vyvoláva zjavné urazenie zo strany „mladších partnerov“ v Európskej únii. „Hovoríme o solidárnosti, ale Francúzsko predáva Rusku vojenské lode“, - vyhlásil v Bratislave premiér Slovenska Robert Fico. Posúdenie toho, ako „pomôcť Ukrajine s energetickou bezpečnosťou“, sa podľa neho deje skoro paralelne s podpísaním dohody o Južnom prúde medzi Gazpromom a „nemeckými, francúzskymi a talianskymi spoločnosťami“. Môže sa kvôli tomu skutočne uraziť.

Čítať úplne: http://slovak.ruvr.ru/2014_05_22/Prezidentske-volby-na-Ukrajine-a-rozkol-Europy-2992/ 


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |