Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Prezident Poľska: Obávam sa, že čas mieru vo Východnej Európe pominul - chelemendik.sk

 

Prezident Poľska: Obávam sa, že čas mieru vo Východnej Európe pominul

2020-02-23  (03:07)

 - Prezident Poľska: Obávam sa, že čas mieru vo Východnej Európe pominul

1.4.2016

Po tom, ako Krym bol pripojený k Rusku „s pomocou vojenskej sily“, čas mieru vo Východnej Európe, zdá sa, pominul, vyhlásil prezident Poľska Andrzej Duda počas svojej návštevy Washingtonu.

„Po prvýkrát od Druhej svetovej vojny v Európe boli zmenené hranice s pomocou sily,“ –  povedal Andrzej Duda. Dodal, že hovorí o tom v kontexte Krymu, ktorý bol obsadený Ruskom.  „V súvislosti s tým existujú vážne obavy, že čas mieru v našej časti Európy pominul,“ – odvysielalo jeho slová  Rádio Poľsko.

Hovoriac o situácii na Ukrajine, Andrzej Duda vyzval NATO aby konalo. Podľa mienky prezidenta Poľska, zväčšenie vojenskej prítomnosti v Centrálnej a Východnej Európe je nevyhnuté. 

„Chceme faktickú vojenskú prítomnosť NATO, aby vojaci aliancie sa neprestajne nachádzali v Centrálnej a Východnej Európe,“ – zdôraznil Andrzej Duda.

Podľa mienky poľského lídra, počínanie Ruska, ktoré „anektovalo“ Krym  a „naďalej podporuje separatistov na Ukrajine“, je bezprecedentné.

„Toto správanie Rusku nesmieme tolerovať. Európa si nemôže dovoliť oslabiť sankcie vo vzťahu k Rusku, pretože by to znamenalo prijatie jeho agresívnej politiky. Musíme žiadať návrat k takým geopolitickým vzťahom, aké boli pred anexiou Krymu. To znamená, že Rusko musí odísť z Krymu,“ -  vyhlásil Andrzej Duda. 

25. marca Duda tvrdil, že Moskva predstavuje hrozbu pre celý región. 

Predtým portál National Interest informoval, že Poľsko sa snaží umiestniť vojská NATO na svojom území a vyhlasuje „ruskú hrozbu“ aby získalo rozpočet Severoatlantickej aliancie, pričom ostatné  európske krajiny nevnímajú Rusko ako silu, ohrozujúcu ich existenciu. 

Z Varšavy často znejú vyhlásenia o akejsi „ruskej hrozbe“. Takto 2. januára poľský minister zahraničia Witold Waszczykowski, hodnotiac vzťahy medzi Poľskom a Ruskom, vyhlásil, že nejakí „zelení mužíci“ boli údajne „vyslaní do iných krajín“. 

Moskva neraz vyhlasovala, že nemá nič spoločné s udalosťami na juhovýchode Ukrajiny, nie je stranou vnútroukrajinského konfliktu  a nemá záujem na tom, aby Ukrajina prekonala politickú a ekonomickú krízu. V Moskve tvrdia, že všetky obvinenia na jej adresu  sa nedajú dokázať. 

Aj napriek tomu však Kyjev a krajiny Západu stále obviňujú Rusko z „vojenskej agresie“ a pravidelne „nachádzajú“ na východe Ukrajiny a v pohraničných oblastiach Ruska „nejaké jednotky“ ozbrojených síl Ruska, hoci medzinárodní pozorovatelia v priebehu pravidelných inšpekcií ani raz neobjavili nejakú neohlásenú vojenskú činnosť Ruska. 

V Kryme 16. marca  2014 sa konalo referendum o statuse autonómie, viac ako  96%  účastníkov ktorého sa vyjadrilo za to aby sa región stal súčasťou Ruska. 21. marca 2014 prezident Ruska Vladimir Putin podpísal zákon o ratifikácii dohody o tom, že sa Krym a Sevastopoľ stanú súčasťou Ruska a taktiež podpísal nariadenie o  vzniku Krymského  federálneho okruhu. 

Kyjev a krajiny Západu neraz vyhlasovali, že neuznávajú znovuzjednotenie Krymu s Ruskom. V Moskve zdôrazňujú, že uskutočnenie referenda a Kryme zodpovedalo normám medzinárodného práva a Ústave OSN. 


Zdroj: http://vz.ru/news/2016/3/30/802633.html


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |