Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Prezident EÚ a Bilderberg - chelemendik.sk

 

Prezident EÚ a Bilderberg

2021-11-30  (15:53)

 - Prezident EÚ a  Bilderberg

Herman Van Rompuy a Bilderberg

Irina Lebedeva

19. novembra o deviatej večer Európska únia oznámila, že zatvára voľné pozície. Ako sa aj očakávalo, prezidentom reformovanej EÚ sa stal belgický premiér Herman Van Rompuy, meno ktorého je natoľko neopočúvané u svetovej verejnosti, že dokonca európske rozhlasové stanice ho vyslovujú rôzne.

Jediné, o čom písali a rozprávali zhodne  rôzne západné médiá v súvislosti so zamestnaním „technického“ prezidenta  EÚ  s ročným príjmom 300 tisíc eur, boli vohľady kandidáta v Bilderbergskom klube. Vohľady  prebiehali neďaleko Bruselu,  v zámku Val Duchess, kde ešte v roku 1957 členovia Bilderbergu diskutovali o Rímskej zmluve, ktorá  sa stala nečistopisom pre vznik EÚ.

O výlete Hermana Van Rompuya na „pracovný pohovor“ do Bilderbergskej skupiny, uzavretého nadnárodného elitného  klubu  finančníkov a priemyselných magnátov, o ktorom sa ešte prednedávnom s pohoršením písalo ako o zločineckej tieňovej vláde, podkopávajúcej demokratické princípy alebo ako o sprisahaní svetového zákulisia, informovali popredné západné noviny – britský denník Guardian,  francúzska les Echos, belgická informačná agentúra Belga a desiatky iných médií.

Hlavným aktérom ceremónie bol 77-ročný vikomt Etienne Davignon, popredný nadnárodný podnikateľ,  spojenec technického zakladateľa NATO  a prvého prezidenta Valného zhromaždenia OSN Belgičana Paula-Henriho Spaaka. „Odporúčanie súčasnému predsedovi Rady riaditeľov Spaakovho fondu dal sám Henry Kissinger. Ako  sa ukázalo, pre Angelu Merkelovú a Nicolasa Sarkozyho, voľba belgického premiéra na post prezidenta EÚ už bola dávno rozhodnutá vec.

Svojho času v OSN, ešte pred založením NATO, Jean-Paul Henri Spaak, ktorý rovnako ako nový prezident EÚ písal básne, prečítal „občanom sveta“ nejednu svoju „báseň v próze“. Už keď sa chystal vyhlásiť založenie NATO, hovoril  z tribúny Generálneho zhromaždenia: „Nepotrebujeme inú  komisiu. Máme ich aj tak veľa. Všetko, čo potrebujeme,  je človek, ktorý je dosť silný na to, aby zachoval nám všetkým vernosť  a vytiahol nás z ekonomického močiara, v ktorom sme uviazli. Pošlite nám takého človeka,  a nech by to bol Boh alebo  diabol, prijmeme ho.“ 

V rámci hľadania verných ľudí  už bolo založených nemálo komisií a teraz sa znova zamiešala sada kariet pragmatikov pre reformovanú EÚ – nepovieme, že pozostáva z diablov, ale rozhodne z ľudí, ktorí bohumilých skutkov veľa nevykonali. Nový prezident Európskej únie sa už poponáhľal odprisahať vernosť topiacim sa v močiari krízy a podporil myšlienku globálnej „zelenej dane“, ktorú  sa chystajú presadiť na summite  v Kodani  na konci tohto roka jeho zamestnávatelia. Táto  jeho „prísaha vernosti“ vyznela natoľko priamočiaro,  že tlačové agentúry boli nútené nediplomatické vyhlásenia nového prezidenta EÚ preformulovať do eufemizmov.

Zložitý diplomatický rezort EÚ bol tiež zverený „vernej osobe“, ale nováčikovi v zahraničnej politike - 53-ročnej Britke Catherine Ashton. V Británii  jej menovanie na tento post vyvolalo začudovanie: tam ju prakticky nepoznajú, zato však je vrúcne odporúčaná z Bruselu. Medzi jej zásluhy vo funkcií komisárky európskej komisie pre obchod patrí vyriešenie konfliktov so Spojenými štátmi o hormónoch v hovädzine, dohoda o voľnom obchode s Južnou Kóreou a priblíženie sa  k vyriešeniu colného „banánového konfliktu“ s Latinskou Amerikou. Nie je to bohviečo na predstaviteľku vysokej diplomatickej misie.

Zato má Catherine Ashton úspešnú  skúsenosť práce v lobistických skupinách. Šesť rokov vo Veľkej Británii bola riaditeľkou „občinového biznisu“,   v praxi presadzujúc myšlienky, obzvlášť dôležité pre princa Charlesa. Ten pestuje vlastný program... mobilizácie podnikov na sociálne aktivity.  V roku 1999 Catherine Ashton bola vďaka prosbe Labouristickej strany získala titul barónka a stala sa členkou komory lordov s ich statusom, nevyžadujúcim účasť vo voľbách. Gordon Brown prakticky okamžite po príchode na Downing Street spravil z pani Ashton líderku  labouristov v komore lordov, aby uľahčil schvaľovanie vládnych rozhodnutí aj v najvyššej komore. Prednosťou Catherine Ashton ako verného „tímového hráča“ je aj užitočná  profesia jej manžela –  politického komentátora a prezidenta Inštitútu verejnej mienky YouGov.

Zdroj: fondsk.ru


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |