Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Prehliadka Víťazstva. Pohreb jedného sna - preložil dobrovoľný pomocník hnutia Dobrá sila - chelemendik.sk

 

Prehliadka Víťazstva. Pohreb jedného sna - preložil dobrovoľný pomocník hnutia Dobrá sila

2020-09-19  (12:13)

 - Prehliadka Víťazstva. Pohreb jedného sna - preložil  dobrovoľný pomocník hnutia Dobrá sila

24.5.2015

Autor: Alexej Stepanov

V roku 1992 prebehlíkovi Viktorovi  Rezunovi, ktorý si svojimi spismi vydobyl vskutku herostratovskú slávu, vyšlo prvé ruské vydanie Ľadoborca. 

Zdá sa, že papier ešte nepokrývalo nič hnusnejšie ako autorov opovrhnutiahodný  úvod k tejto knihe: nie je to oslovenie čitateľov, ale názorná pomôcka pre psychiatrov zaoberajúcich sa sadomasochizmom. 

Ale napriek všetkému svojmu osobnému úpadku, v tom hlavnom sa Rezun prejavil ako veľmi úprimný: „...trúfol som si na jedinú svätyňu, ktorá národu ešte zostala – na pamäť o Vojne, o takzvanej „veľkej vlasteneckej vojne“ . Tento pojem ja dávam do úvodzoviek a píšem ho malými písmenami... Pamäť o spravodlivej vojne sa zachovala a ostala akoby jedinou oporou spoločnosti. Ja ju búram... Túto legendu ja vykopávam spod nôh podobne, ako kat odkopáva odsúdencovi stoličku“. 

V skutočnosti, ak národ stratí niečo zjednocujúco posvätné, tým postupne prestáva sám existovať. Ak Veľká vlastenecká vojna bude dávaná do úvodzoviek a písaná malými písmenami nielen obrazne, na papieri, ale aj vo vedomí miliónov ľudí – jednota národa zahynie.  Z týchto ľudských trosiek bude potom možné zlepovať nové národy, no tento sociálny piesok metla histórie ľahko pozametá. To je hlavný dôvod toho, prečo sa svätá pamäť o vojne stala hlavným cieľom zradcov národa. 

Útočili naraz v niekoľkých smeroch. Na základe iniciatívy Rezuna rozpracovávali tému: ZSSR – agresor. Druhým cieľom sa stalo skreslenie bojových strát. Požiadavka znela: dokázať, že straty Červenej armády predstavovali pomer osem až desať vojakov na jedného vojaka wehrmachtu. Na takýto „výskum“ sa nešetrilo zdrojmi zo zámorských grantov ani kapacitami internetu.

Do ruských hláv mala táto lživá a chybná aritmetika natlačiť nasledovné: „Vaši dedovia bojovali zle. Oni proste prikrývali nepriateľa svojimi telami, zadusili ho primitívnou biologickou masou. Reálny výsledok vojny: desať ku jednej v prospech Nemcov. Nemáte sa čím chváliť. Musíte sa hanbiť za túto vojnu  a jej výsledok nemôžete považovať za víťazstvo“. 

Séria útokov bola nasmerovaná smerom k našim národným hrdinom. Začali nám tvrdiť, že Alexander Matrosov bol trestancom na úteku, že Zoja Kosmodemjanská bola šialenou histeričkou, že naši letci idúc na taran, proste plytvali peniazmi vynaloženými na ich tréning a Panfilovci pri Dubosekove ani vôbec neexistovali.

Kto vlastne potom zadržal nápor a zastavil hitlerove tanky pod Moskvou? – takto otázka proste ani nebola položená. Propagandisti nedopustili, aby sa takýto stupeň hĺbky myslenia zrodil v ruských hlavách ani v informačných zdrojoch.

„Ženy rodia dostatok!“ -  túto vetu sa snažia napísať na štít odľuda, krvilačného mäsiara maršala Žukova, ktorý vraj posielal novobrancov na istú smrť do prvej línie. No nikto a nikde nebol schopný uviesť relevantný pôvodný zdroj, v ktorom by boli uvedené podobné slová Georgija Konstantinoviča. 

Je potrebné žiadať dôkazy. No liberáli ohľadom tohto sprostého ohovárania sa v citátoch odvolávajú len jeden na druhého a potom bľabotajú o tom, že táto fráza pochádza z ústneho podania, neskôr ju pripíšu nie Žukovovi, ale Vorošilovovi, či dokonca Apraksinovovi, aj to však nie je isté... No slovo  je ako vtáčik, už vyletelo, a nie raz, mnohokrát. Skús ho teraz chytiť naspäť!

Koľko takých slov pripomínajúcich vražedné šípy z luku nepriateľa bolo vystrelených do našej pamäte? Koľko kníh, článkov, blogov účinkovalo, aby „vykopli stoličku“ spod nôh národa? Nič sa im však nepodarilo... Milióny, desiatky miliónov Rusov, nevídané ľudské more pochodovalo v radoch „Nesmrteľného pluku“.

„Nesmrteľné divízie“, „Nesmrteľné armády“, celé „Nesmrteľné fronty“...   Povznesené nad politické sympatie, nad hranice, vystúpil jednotný ruský národ v Moskve aj vo Vladivostoku, v Rige aj v Sevastopole, v Donecku a dokonca v Kyjeve. A tým, ktorí dvadsať rokov dúfali, že sa im podarí dať Veľkú vlasteneckú vojnu do úvodzoviek a písať ju malými písmenami, ostali len úbohé údaje o počtoch účastníkov akcie s fotkami georgievských stužiek, ktoré sami poodhadzovali.

Po celé stáročia sa európsky svet pozeral na Rusov ako na ľudí druhej kategórie: ako na ľudí s nesprávnou vierou, s primitívnou kultúrou, hroznou spoločnosťou, otrasnou štátnosťou. Presne takto sa na nás pozerá Európa a je „piata kolóna“  aj dnes. No nech akokoľvek oni dvíhali hore svoje pyšné západné nosy, nám ostal jeden okamih pravdy: Veľká vlastenecká vojna. 

Keď došlo k súboju na život a smrť medzi Európskym a Ruským svetom, naši dedovia dokázali, že nie sú o nič horší ako ľudia zo Západu: ani fyzicky, ani technicky, ani po duchovnej stránke. O nič horší – po osadení vlajky nad Reichstagom to znie dokonca veľmi skromne. No my to vyjadríme práve takto, pretože sme sa nikdy nesnažili prevyšovať druhých, v tom je podstata  našej ruskej etiky, ale ich euronos je dokonca pri pokuse uznania rovnosti pri našom súperení červený od prekrvenia.

Dlho snívala „piata kolóna“ o tom, že nám ukradne hlavný dôkaz našej dôstojnosti, že nás donúti zabudnúť na víťazstvo Ruského sveta. Počítali s tým, že si my, zhanobiac pamäť predkov, prestaneme ctiť svoju vlasť a tak sa z nás stanú eurosluhovia a podeurópania.

Bezbrehé vlny „Nesmrteľného pluku“ pridusili ich sen. Chceli vykopnúť stoličku spod nôh odsúdeného, ale zmýlili sa. Zo stoličky sa stal pevný žulový podstavec. 


Za preklad článku pekne ďakujeme Tiborovi Korečkovi 


Zdroj: http://rusvesna.su/editorial_column/1432221190  


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |