Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Predať cudzincom aj vlastnú mater - chelemendik.sk

 

Predať cudzincom aj vlastnú mater

2022-01-17  (00:45)

 - Predať cudzincom aj vlastnú mater

DISKUSIA O TOMTO TEXTE:

 

Rusofóbia je samovraždou. Bez Ruska sú malé národy odsúdené na likvidáciu

 

 

 

protopartorg   |   2011-03-04  (13:51)
50%  
mínus plus
X   Zaujímavý a pravdivý článok, aspoň čo sa týka rusofóbie, inak by sa dalo s niektorými vecami polemizovať.

Napr.: "nízkotechnologické spoločnosti plodia tyraniu a teror. Ľudí vyháňajú do sféry špinavej a odpornej, ale pre spoločnosť nevyhnutnej práce... bude roky chodiť na mítingy za svoje právo sedieť v čistej kancelárii a polia zostanú nezasiate a nastane hladomor..."

Tuná má autor veľmi podivný postoj voči práci robotníka a roľníka... Zdá sa, že iba "práca v čistej kancelárii" je prácou dôstojnou človeka, všetko ostatné, medzi tým i obrábanie polí, patrí "do sféry špinavej, odpornej, tupej otrockej práce". Pritom kedysi, nie tak dávno, bola najmä práca roľníka považovaná za jednu z najušľachtilejších a spoločensky najprospešnejších. A vôbec sa to netýka len socializmu, takýto postoj existoval už u starých Rimanov!!!

Čiže, zvláštny názor... Čo sa však týka deindustrializácie postsovietskeho priestoru a jej dôsledkov, plne súhlasím.

 

protopartorg   |   2011-03-04  (14:26)
50%  
mínus plus
X   Inak ale súhlas, čo sa týka osudu "odpadlíkov" bývalého Východu, ktorí sa vrhli do náručia "Veľkého Brata" - Západu. A nebudeme si nič navrávať o nejakej demokracii, slobode, ľudských právach, či podobných rozprávkach a bájkach. Autor pomenúva presne o čo vtedy išlo: o domnienku, "že aj iné veľké národy nás môžu voziť na chrbte". V slovenskom prostredí je táto motivácia obzvlášť zrejmá, hoci má málokto dostatok sebakritiky, aby si to otvorene priznal. Je to tá tradičná slovenská idea: ku komu sa pridať, kde nám "dajú viac".

Táto domnienka sa však ukázala byť falošnou. V prostredí kapitalizmu rozhoduje užitočnosť sluhu pre jeho pána - v tomto prípade pre bohatý kapitalistický Západ. Nikto nám nič nedá. Všetko si treba vybojovať, pričom v boji národov o miesto na slnku majú výhodu tie veľké a silné, a predovšetkým také, ktoré si pozície vybojovali 200-300 rokov dozadu, ešte za úsvitu kapitalizmu a počas prvotného prerozdeľovania sfér vplyvu v kapitalistickej Európe. Oneskorenci nemajú veľké šance.

Takisto je mi smiešne, a zároveň smutné, pozorovať slovenských priaznivcov nacizmu (a nie je ich málo!). Presne ako hovorí autor: KOMU VÁS TREBA??? Vzali vám už všetko, čo mohlo byť akýmkoľvek spôsobom užitočné, pre nových pánov ste teraz zaujímaví len ako OTROCI, aj tých však majú už PRIVEĽA! Ak dôjde k ustanoveniu akéhokoľvek druhu fašistického režimu, hoci aj navonok liberálneho, "demokratického", Slovania a vôbec malé národy Východu sú najlepšími kandidátmi na nových "podľudí" (Untermenschen)...

Áno, už teraz začína byť zrejmé, že rozpad Východného bloku má nedozerné následky na všetky jeho národy. Hoci škodí i samotným Rusom, a nie málo, pre malé národy môže znamenať ich SMRŤ, presne ako to opisuje autor článku.

Žiaľ, napriek tomu že to začína byť zrejmé a zjavné, si to ešte stále väčšina národov Východu odmieta priznať. Pýcha a vidina "sladkého života" pod novými pánmi, sa ešte stále ukazujú byť silnejšími. Aj mne to pripadá tak, akoby šlo o výber "žiť či nežiť". Akoby dnešný človek stratil samotnú motiváciu žiť ďalej. Chce sa ešte trochu pozabávať, trochu vypásť, no a potom DOBRÚ NOC, ŽIVOT! Nihilizmus, zdá sa, víťazí na celej čiare. Ľudia stratili vôľu prežiť.

"každý normálny Armén spolu s materským mliekom vstrebáva jednoduchú myšlienku: najprv myslí na Rusko a až potom na seba" - nie som si istý, do akej miery do zodpovedá skutočnosti, a do akej je to len zbožné želanie autora. Pokiaľ viem, ani Arménia nie je imúnna voči "liberastom", i tam existujú vplyvné sily sponzorované USA. Ale kiež by to tak bolo, kiež by sme sa už konečne zbadali, lebo ČAS SA KRÁTI! UŽ ZAJTRA MOŽE BYŤ NESKORO!!! VYBERAJME SPRÁVNE, A VYBERAJME RÝCHLO!


calimero   |   2011-03-05  (11:56)

50%  
mínus plus

X   To čo teraz napíšem s témou ani tak moc nesúvisí ale...

Napr.: "nízkotechnologické spoločnosti plodia tyraniu a teror. Ľudí vyháňajú do sféry špinavej a odpornej, ale pre spoločnosť nevyhnutnej práce... bude roky chodiť na mítingy za svoje právo sedieť v čistej kancelárii a polia zostanú nezasiate a nastane hladomor...

Pán protopartorg myslím že v týchto slovách je viac krutej pravdy než si Vy (a možno dokonca aj autor) uvedomujete. Človek je tvor od prírody lenivý a táto vlastnosť dá sa kruto zneužiť proti nemu. Krásne je to vidieť na súčasných trendoch vo vzdelávaní a vôbec postojoch mladej generácie. Dnes medzi ľuďmi vo veku 20-25 rokov nenájdeme takého, ktorý by sa aspoň nepokúsil o štúdium na vysokej škole. (Zatiaľ dobré nie?...) Nové a nové hlavne súkromné, ale aj štátne vysoké školy všade rastú, ako huby po daždi a zvyšovať percento vysokoškolsky vzdelaných ľudí je aj jedným zo základných zámerov EU a to doslova za každú cenu. A výsledok....?

Nejaký ten titul má dnes každý (doslova) kretén. (Stále dobre?) Ten titul nehovorí väčšinou nič o jeho schopnostiach. Jediné čo ten titul spoľahlivo zaručuje je, že takýto človek bude robiť všetko, len nie pracovať. Komunisti tvrdo udržiavali percento vysokoškolsky vzdelaných ľudí na (na dnešné pomery) nízkej úrovni, jednoducho tvrdili, že inžinierom nemôže byť každý.... A VEDELI PREČO. Niekto totiž musí aj pracovať (áno rukami). A najhoršie čo môžete mladému človeku urobiť, je dať mu pocit, že má na ničo, na čo v skutočnosti nemá. Aktuálne totiž míľovými krokmi smerujeme k tomu, že na jedného kopáča pripadnú piati, čo budú chcieť toho kopáča managovať, lenže jediný, kto bude skutočne vytvárať hodnoty bude stále ten kopáč. A potom sa nemôžeme diviť, že naraz bude hodnôt málo.

Naše školstvo produkuje dnes zástupy ľudí, ktorí nie sú k ničomu (doslova nie sú dobrí na nič) ale sú moc vzdelaní na to, aby pracovali. Taký človek vystrieda dve tri vysoké školy jednu na koniec nejako doštuduje, naraz zistí že má 30 rokov je inžinier alebo magister čohosi, ale vlastne nič poriadne robiť nevie a preto ochotne nastupuje na pozíciu s neurčitým anglickým názvom za 15-20 tisíc hrubého, reálne robí čosi medzi podrž-podajom a sekretárkou na čo by v normálnej spoločnosti stačila základka a mesiac praxe,... síce nič nezarobí, ale aspoň má (virtuálne) pocit, že ten post je hoden jeho vzdelania. Neožení-nevydá sa, lebo niečo také by drasticky znížilo jeho už tak nevalnú životnú úroveň a definitívne ho zaradilo medzi tzv. socky, ktorými on a jeho podobne postihnutí známi predsa z duše pohŕdajú. Aby sa na betón uistil, že on predsa žiadna socka nie je, bude vytrvalo a bezhlavo voliť pravicu nech sa bude diať čokoľvek.

Nakoniec budeme národom 35-40 ročných singles, ktorí nič nevedia, nemajú skoro žiadne prostriedky, radšej premýšľajú než pracujú, ľavičiarov neznášajú, ale to im nebráni vysávať do morku kosti po rodičoch zdedené síce ubúdajúce a ale predsa ešte existujúce bohatstvo z čias socializmu (nehnuteľnosti, infraštruktúra....). Takíto ľudia budú bezpodmienečne závislí na ľubovôli zahraničných korporácií a ich ochote zamestnať ich na zle platenej pozícii s čudným anglickým názvom. A za každú takúto možnosť budú nie len ruky, ale aj zadky bozkávať.

Ochota predať cudzincom aj vlastnú mater len aby som dosiahol v živote aspoň niečo, už potom prichádza sama od seba. 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...


anton47   |   2011-03-09  (10:27)
62%  
mínus plus
  calimero - s týmto príspevkom sa dá len plne súhlasiť. Aj ja zdieľam takéto názory.Napr. aj :
Naše školstvo produkuje dnes zástupy ľudí, ktorí nie sú k ničomu (doslova nie sú dobrí na nič) ale sú moc vzdelaní na to, aby pracovali.

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |