Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Prečo ženy milujú pupkáčov alebo päť faktorov na obhajobu nadváhy - chelemendik.sk

 

Prečo ženy milujú pupkáčov alebo päť faktorov na obhajobu nadváhy

2020-08-09  (07:13)

 - Prečo ženy milujú pupkáčov alebo päť faktorov na obhajobu nadváhy

21.10.2015

Lekári často strašia tým, že nadváha a obezita vedú k  zdravotným problémom, dokonca k predčasnej smrti. Nájdu sa však aj vedci, ktorí tvrdia, že ľudia „pri tele“ môžu byť vďaka svojej plnosti  v živote šťastní a spokojní.

Mnohí skeptici toto tvrdenie rázne poprú. Veď čo už môže byť dobré na pneumatikách okolo pása, na bruchu vyčnievajúcom do priestoru a nadbytočných kilogramoch. Dýchavičnosť, nijaká vyrysovaná postava, komplexy pre obezitu a ešte aj pôsobia staršie ako ich rovesníci.

Mimochodom, to všetko len do času. Všimli ste si, že s vekom práve naopak, tuční ľudia majú oveľa menej vrások a pôsobia mladšie než ich štíhli rovesníci? Ľudí s nadváhou u nás nežije až tak veľa (v Rusku, pozn. prekl.). Nadbytočné kilá má 60 percent žien a 54 percent mužov. Podľa údajov národného výskumného centra Zdravie, Rusku patrí 4. miesto medzi „najtučnejšími“ krajinami. Je možné, že kríza donúti niekoho prejsť na diétu a stať sa štíhlym. Ak sa tak ale nestane, nezúfajte. Najmä muži. Zástupcom  silnejšieho pohlavia vedci zaručujú šťastnejšie rodiny a kariéru. Neveríte?

Pozrime si teda všetky plusy, ktoré nám ukážu, že vaša nadbytočná hmotnosť vôbec nie je zbytočná.

1. Tuková rezerva chráni pred stresmi a následkami infarktu. Nemeckí vedci na univerzite v Lübecku napríklad zistili, že tuční ľudia ľahšie znášajú stresové situácie. Prišli k záveru, že tukové zásoby dokážu zásobovať mozgový kmeň energetickými rezervami a tým ho chrániť pred nervovým zaťažením. Ľudský mozog je ustrojený tak, že ak nastúpi stres, potrebuje  zvýšený prísun živín, najmä glukózy. Ak tieto komponenty nemáte vo vašej strave, u tučných ľudí sa táto potreba „hasí“  vďaka ich vlastným tukovým rezervám a u ľudí chudých – na úkor iných orgánov. Teda v našich ťažkých časoch vám okrúhle plné boky môžu slúžiť niečo ako „airbagy“. V priamom aj prenesenom význame.

Nemeckí výskumní pracovníci sú toho názoru, že stres vám pomôžu odstrániť aj niektoré druhy potravín. Stres najlepšie porazí horká čokoláda, losos obsahujúci užitočné kyseliny a nakoniec brokolica. S nemeckými vedcami súhlasia aj fínski. Tí zistili, že ľudia s nadváhou ľahšie znášajú infarkty. Je pravda, že tuční ľudia častejšie dostávajú infarkt, ale na druhej strane sa u týchto ľudí vyskytuje menej prípadov, ktorý sa končí smrťou v porovnaní so štíhlymi.  Vedci dospeli k záveru, že spolu s tukom organizmus vypracúva vlastné analgetiká, ktoré chránia orgány, vrátane srdca, pred predčasnou smrťou.

2.Obezita je užitočnejšia ako diéta. K tomuto záveru dospeli vedci z Kanady. Na základe  dlhoročného výskumu zistili, že lepši je zostať tučný a netrápiť sa diétami. Vedci prišli na to, že viac než tretina mužov a žien, ktorí majú nadváhu, nemajú o nič viac zdravotných problémov  ako ich štíhle proťajšky. V tomto výskume torontskí vedci pozorovali 6 000 mužov a žien v priebehu 16 rokov. Respondenti pravidelne absolvovali rôzne testy, odbery krvi a výsledky vedci porovnávali s výsledkami štíhlych ľudí. V závere sa dospelo k tomu, že tuční ľudia majú rovnaké zdravotné problémy ako ľudia, ktorých hmotnosť je v norme.

Podľa vedkyne Jennifer Cookovej z torontskej univerzity tak vznikla tak koncepcia „zdravej obezity“. Ukázalo sa, že nie všetci tuční ľudia by mali znižovať nadváhu. Ku každému človeku treba pristupovať individuálne. Spolu s kilogramami a nazhromaždeným „individuálnym kapitálom“.

3. Čím vyššia je hmotnosť, tým vyššie sú príjmy. Niečo k nahromadenému kapitálu. K nadváhe majú naozaj priamy vzťah. Nedávno to objasnili vedci z univerzity z Ohia na Novom Zélande. Počas svojho výskumu prišli na to, že muži s nadváhou zarábajú v priemere o 140 dolárov viac než ich chudšie proťajšky. Okrem toho zistili, že na rozdiel od žien, muži s nadváhou netrpia pre svoje nadbytočné kilá komplexmi a cítia sa celkom komfortne

4. Tučnejší sú vraj šťastnejší v manželstve. K tomuto záveru dospeli vedci z Veľkej Británie. Ukazuje sa, že čím ťažší je muž hmotnostne, tým viac je verný svojej manželke. Takmer päťtisíc mužov vo veku od 25 do 45 rokov sa zúčastnili na experimente a na základe ich skúseností vedci stanovili, že štíhli muži v dobrej fyzickej kondícii minimálne raz podviedli svoju manželku. Až 84% tučných mužov toto dobrodružstvo neláka. Možno vďaka komplexom, možno z lenivosti. 

5. Nadváha pomáha predĺžiť život. Americkí vedci zo štátu Virgínia sa snažili dokázať zlý vplyv nadváhy v pooperačnom období a dospeli k celkom opačnému záveru. Počas prvého mesiaca po vážnom chirurgickom zásahu viac šancí prežiť majú ľudia s nadváhou. Ukázalo sa, že štíhli pacienti mali slabší organizmus.

Z 3 200 pacientov v priebehu 30 dní po operácii medzi ľuďmi so zvýšeným indexom  hmotnosti zomrelo jedno percento a medzi pacientmi s normálnou a zníženou hmotnosťou úmrtnosť bola 2,8 percenta. Vedci prišli k záveru, že u chudých ľudí je riziko zomrieť po operácii o 40% vyššie než u tučných.

Japonskí vedci zase odhalili, že po dosiahnutí 80 roku je oveľa nebezpečnejšia nižšia hmotnosť než nadváha. Ľudia s nadváhou sž osemnásť ráz menej zomierajú na rakovinu než štíhli. Potvrdili to aj americké štúdie. Bolo stanovené, že najnižšia úroveň úmrtnosti medzi starými Američankami je s indexom hmotnosti  tela 29,6. Podľa noriem Svetovej zdravotnej organizácie (WHO)je táto hmotnosť považovaná už za nadváhu.

Izraelskí vedci tvrdia, že po 85 roku života tukové zásoby predlžujú život. Vedci z univerzity v Tel Avive v svojom výskume , ktorý trval vyše dvadsať rokov a na ktorom sa zúčastnilo 1349 ľudí vo veku od 74 do 94 rokov, dospeli k záveru, že u veľmi starých ľudí nadváha predstavuje ochranný faktor, ktorý pomáha predĺžiť život.


Zdroj: http://svpressa.ru/health/article/133589/


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |