Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Prečo sú utečenci výhodní pre európskych lídrov - chelemendik.sk

 

Prečo sú utečenci výhodní pre európskych lídrov

2020-08-01  (08:08)

 - Prečo sú utečenci výhodní pre európskych lídrov

2.2.2016

Rozumiete  tomu aspoň, čo ste vyviedli? - položil prezident Putin rétorickú otázku západnym lídrom. Mal na mysli chaos na Blízkom Východe a vlny migrantov a utečencov, ktoré zaplavili Európu. Súdiac podľa  ľudových reakcií, Rusi majú sklon považovať inváziu utečencov za pohromu pre Európu. Ale lídri Európy si to vôbec nemyslia. Chápu, čo vyviedli a sú s tým spokojní, nepochybujte o tom, Vladimir Vladimirovič. Pričom spokojní dvojnásobne. 

„Zelená“ pre utečencov o Sýrie zasadila úder sýrskej armáde Bašara Asada. Povstalci – ozbrojená opozícia – dostávajú kádre z celého islamského sveta.  Obete propagandy – mladí ľudia, nespokojní so životom, idú bojovať do Sýrie v radoch tej ktorej zakázanej v RF bojovej organizácie. Ale v sýrskej armáde bojujú iba Sýrčania; iba sýrska mládež povolávacieho veku napĺňa jej rady. Predtým mali na výber nasledovné možnosti  – buď ideš do armády brániť vlasť alebo sa stávaš utečencom v Turecku alebo v Libanone. Byť utečencom nie je práve úžasná perspektíva. Bieda, krivdy, život v stanoch, absencia práce. Už lepšie je odslúžiť svoje a vrátiť sa domov, ak mi bude priať šťastie. 

A teraz, vďaka pohostinnosti madam Merkelovej a jej stúpencov Sýrčania sa môžu vyhnúť armáde  – v Nemecku alebo vo Švédsku, vo Francúzsku či Španielsku. Tam človeka nenechajú ani zomrieť od hladu, aj pracovať sa tam dá, aj občianstvo získať časom  (v Libanone a Turecku sa nikdy nedá získať občianstvo a aj s prácou je to tam ťažké). Preto mladí ľudia v povolávacom veku vyrazili do Európy a Asadova armáda narazila na vážny problém. Chýbajú vojaci. To aj chceli lídri Západu, podporujúci USA vo vojne o Sýriu, tento základný kameň Blízkeho Východu. 

Ale utečenci majú aj druhú výhodu. Pomáhajú podkopať solidaritu európskej spoločnosti. Solidarita  - to je hlavný nepriateľ jedného percenta, ktorému patrí takmer všetko. Jedno percento pevne vládne USA, pretože tam solidarita neexistuje. Ani triedna – odbory  sú bezzubé, komunisti a socialisti prakticky neexistujú od čias McCarthyho. Ani etnická – funguje americký „melting pot“. Ani náboženská  – existujú stovky cirkví a siekt namiesto jednej cirkvi. Pre  1%  spoločnosti, majiteľov továrni a bankárov je to jednoducho raj.  

A v Európe sa zachovala solidarita. Ešte existujú odbory, celkom nevymizli socialisti  a tam kde vymizli, ako vo Francúzsku, ich miesto zaberajú nacionalisti. Nacionalisti boli kedysi konkurentmi  komunistov, ale teraz komunisti takmer nie sú. Vo vláde sú v Európe americkí chránenci, nie je dôležité či pravicoví alebo ľavicoví. Ich úlohou ej premeniť Európu  na zrkadlový obraz USA, kompletne antietnickú spoločnosť, pre ktorú nacionalizmus nie je možnosť. Melting pot bez jednotnej cirkvi -  to je to, čo potrebujú. Preto bojujú  s kresťanským náboženstvom a uprednostňujú doviezť nekresťanov. 

Európski vládcovia pozerajú na USA so zbožňovaním a chcú ich napodobovať. Prílev čerstvej krvi sa im hodí  – dá sa vytvoriť nezamestnanosť, znížiť platy. Aký je v tom rozdiel, kto maká – Ahmed Sýrčan alebo Hans Nemec? Hlavné je, aby sme im menej platili. 

Európski lídri pri moci sa len smejú popod fúzy, keď počujú úvahy  Rusov   – vraj, migranti obchytkávajú nemecké slečny na staniciach. Veď nech. Nech sa domáhajú, nech robia škandály -  čím viac je nezhôd v spoločnosti, tým lepšie pre vládnucu triedu. Polícia  (začína jej byť stále viac a jej ozbrojenosť stúpa)  si dokáže poradiť s akýmkoľvek neporiadkom. A ak nedokáže – to znamená, že nebol taký príkaz. 

Rozhovory  о pomoci nešťastným, fotky utrápených detí – to je spôsob minimalizácie odporu v spoločnosti. Je ťažké bojovať proti dobrej veci  a majstri novinári vždy vysvetlia, že bombardovať zloducha Asada je dobré a zachrániť nešťastné sýrske dieťa je tiež dobré. 

Takže nepochybujte, vedia čo vyviedli a sú celkom spokojní s výsledkami. A reči o dievčatách Lízach sú im  celkom ukradnuté  – ich dcéram  nič nehrozí.  

Zdroj:  http://www.kp.ru/daily/26486/3356260/


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |