Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Pravý sektor presunú na Balkán: USA majú v úmysle vytvoriť antiruský front od Albánska po Ukrajinu - preložila dobrovoľná pomocníčka hnutia Dobrá sila - chelemendik.sk

 

Pravý sektor presunú na Balkán: USA majú v úmysle vytvoriť antiruský front od Albánska po Ukrajinu - preložila dobrovoľná pomocníčka hnutia Dobrá sila

2020-02-09  (06:25)

 - Pravý sektor presunú na Balkán: USA majú v úmysle vytvoriť antiruský front od Albánska  po Ukrajinu - preložila dobrovoľná pomocníčka hnutia Dobrá sila

20.5.2015

Opäť Spojené štáty americké rozpútavajú „farebnú revolúciu“. Využívajúc „majdánové“ technológie sa pokúšajú destabilizovať Balkán a zablokovať tu plánovanú výstavbu plynovoprepravných ciest do Európskej Únie.


Práve tak oni dnes postupujú v Makedónsku, keď v jeho hlavnom meste Skopije 17.mája, po mnohotisícovom mítingu sa začala trvalá akcia opozičného Sociálno-Demokratického zväzu s cieľom zvrhnutia Washingtonu nevyhovujúceho predsedu vlády Nikolu Gruevskeho. „Vina“ šéfa makedónskej vlády je v tom, že on podporil ruský projekt Turecký potok i predlženie čínskej Hodvábnej cesty (financovaná Pekingom výstavba rýchlostnej železničnej dráhy od gréckeho prístavu Pirei do Budapešti). A tak teraz opozičníci, činnosť ktorých je koordinovaná veľvyslancom USA v Makedónsku Džessom Bejli a financovaná západnými fondmi, účinkujú podľa scenára kyjevského Euromajdánu (ktorý viedol americký veľvyslanec v Kyjeve Jeffi Payet). Ich akcie, začínajúce sa mierovými protestami, majú tendenciu k prerastaniu do násilného prevratu.


Ako provokujúca eskalácia sily vystupujú albánske teroristické zoskupenia. Ich oporné základne sú rozmiestnené v Albánsku – balkánska analógia ukrajinskej Galičiny. Lídri tejto krajiny blúznia ideami o vytvorení Veľkého Albánska presne tak, ako galickí politici snívajú o Veľkej Ukrajine. Vysoká nezamestnanosť ( vyše 18% oproti 10% v EÚ, v radoch mládeže je to vyše 34%) predstavuje živnú pôdu pre formovanie rôznych nezákonných zoskupení. Predtým albánski občania (ako aj galickí frajeri) pravidelne odchádzali za prácou do EÚ, ale dnes sa v podmienkach krízy tieto možností zúžili. Nájsť si prácu v samotnom Albánsku, finančne a ekonomicky plne závislú od západných veriteľov (štátny dlh predstavuje 62% vo vzťahu k hrubému domácemu produktu), je prakticky nemožné. A tak často, jediným zdrojom príjmu pre mladých ľudí, sa stáva účasť v teroristických skupinách. Vytvorenie týchto organizácií sa uskutočňuje za pomoci mafistických klanov a neofašistických skupín, pozostávajúcich z detí a vnukov tých, ktorí počas Druhej svetovej vojny boli účastníkmi takých jednotiek, ako 21-á albánska divízia SS Skanderbeg (analóg západoukrajinskej divízie SS Galičina )


Tieto jednotky, pripravené západnými inštruktormi, postupne k sebe naberajú (ako aj do Pravého sektoru) nájomnú zberbu zo všetkých krajín. Živnou pôdou pre regrutovanie nových bojovníkov do albánskych teroristických organizácií, predstavuje prúd utečencov, ktorý dnes smeruje zo zachvatených vojnou Sýrie a Lýbie. Len na územie Grécka v tomto roku, sa odhaduje príchod okolo 100.000 nezákonných migrantov ( oproti 34-om tisícom v r.2014). Mnohí z nich ešte nedávno sa zúčastňovali bojových akcií v zložení radikálnych islamských zoskupení a sú pripravení opäť zobrať zbraň do ruky.


Naberajúc k sebe všetky podobné elementy, albánske teroristické skupiny dnes aktivizovali svoju činnosť. A tak 9.mája bojovníci Národnej oslobodzovacej armády (makedónska filiálka Oslobodzovacej armády Kosovo) zaútočili na pohraničné mesto Makedónska Kumanovo (centrum albánskej enklávy).


Urobili to v tom čase, keď vláda začala rokovania s opozičnými lídrami a protestné akcie začali zhasínať. Presne takisto postupoval Pravý sektor v Kyjeve začiatkom roku 2014, keď organizoval provokácie a priviedol vec do krvi. Z druhej strany, lídri albánskej komunity, časť ktorých sú  spojení s bojovníkmi ONA, vyhrážajú sa zablokovaním práce štátnych orgánov Makedónska, opierajúc sa o Ochridské dohody z r. 2001. Tieto dohody zaviedli do systému riadenia krajiny princíp dvojitej väčšiny (alebo princíp Badintera). V dôsledku prijímania kľúčových rozhodnutí Národné zhromaždenie potrebuje nielen väčšinu hlasov tejto zostavy, ale aj spomedzi albánskych poslancov. A toto umožňuje Albáncom paralyzovať prácu štátnych úradov tak, ako to robil Pravý sektor (samozrejme nie právnou, ale násilnou cestou).


O využívaní „majdánových“ technológií, svedčí aj snaha o zmedzinárodnenie konfliktu. Tak, ako ukrajinský Pravý sektor plánoval začiatkom r. 2014 vpád do Ruskej Federácie a následne do krajín EÚ, tak aj ich albánski kolegovia sa zamerali na rozširovanie svojej činnosti na územia krajín, susediacich s Makedónskom – Srbska a Grécka. Armáda oslobodenia Preševo, Medvedži a Bujanovaca (jednotky Albánskej národnej armády) vyhlásila o možnosti obnovenia bojovej činnosti v južnosrbskom regióne Preševská dolina (vojna už tu prebiehala v rokoch 1999-2001).


Armáda oslobodenia Čamerina pohrozila Afinom vtrhnutím na grécky Severný Epir kvôli „ochrane albánskej komunity“. Majúc na zreteli tieto okolností a tiež to, že opozícia v Grécku a Srbsku je pripravená vyviesť ľudí do ulíc podľa makedónskeho scenára, jedným Makedónskom sa americké chuťky zjavne neohraničia.


Reč je o formovaní jednotného antiruského frontu od Tirany po Ukrajinu.

Koordináciou jeho vytvorenia  a tiež spoluprácou medzi ukrajinskou a albánskou vládou ešte pred niekoľkými mesiacmi sa zaoberal, spojený s britskými politickými a obchodnými kruhmi, gruzínsky biznismen, poradca premiéra Albánska a prezidenta Ukrajiny Kacha Benduchidze.

Po jeho neočakávanej smrti koncom roku 2014, spoluprácu medzi Kyjevom a Tiranou organizujú predstavitelia pod vedením exprezidenta Gruzínska, Michaila Saakašviliho, pracujúci na Ukrajine.

Medzi nimi  pripravenými plánmi – presun na Balkán časti bojovníkov ukrajinského Pravého sektoru, ktorí v súlade s Minskými dohovormi mali byť odzbrojené.


Ak sa to udeje, tak antiruský front na Balkáne sa ešte tesnejšie zomkne s ukrajinským. No výsledky jeho činnosti budú ďaleko od tých, s ktorými Washington počíta. Náhlenie, s ktorým konajú Spojené Štáty, vedie k tomu, že  jeden za druhým odkrývajú svoje agresívne plány.

Na rozdiel od Američanov, Moskva sa neponáhľa odhaliť svoje snahy.


Dokonca výstavba Tureckého potoku (ako aj predlženie Hodvábnej cesty) sa javí ako predbežný projekt.


Jeho realizáciu môže Moskva, ako aj Peking, v hociktorom momente zmeniť. A dostatok času na to, na rozdiel od Washingtonu, má. 


Zdroj: http://svpressa.ru/politic/article/122102/


Za preklad článku pekne ďakujeme našej dobrovoľnej pomocníčke Valentíne Hambalkovej


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |