Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Právo na smrť - chelemendik.sk

 

Právo na smrť

2020-06-05  (04:13)

 - Právo na smrť

  

„Ľahká smrť“, - zvyčajne vravia o ľuďoch, ktorí ľahko opustili náš svet počas spánku. No dobrovoľnú „ľahkú“ smrť nazývajú ako eutanázia. Toto slovo zaviedol pred vyše piatimi storočiami Francis Bacon, ale iba v naše dni sa začal problém eutanázie široko posudzovať. Prax dobrovoľného ukončenia života je dnes zaužívaná v Holandsku, Belgicku, Luxemburgu a Švédsku. Vo Francúzsku, Veľkej Británii a Nemecku dovolia smrteľne chorým odmietnuť liečbu. Boli snahy povoliť eutanáziu aj v Rusku: V Rade Federácie sa pripravoval návrh zákonu ohľadne tohto, ale iniciatívu mnohých parlamentárov nepodporili, vysvetľuje poslanec Štátnej Dumy, akademik RAMVSergej Kolesnikov:  

-Mnohí poslanci, s ktorými som sa rozprával, sa domnievajú, že pre našu krajinu, prinajmenej dnešnú, ak vziať do úvahy početné narušenia a slabosť nášho systému na ochranu práva, e to predčasné a eutanáziu netreba podporiť.

Hlavným dôvodom obhajcov eutanázie je to, že  ľudia majú právo na odchod zo života a netrpieť od nesmiernej bolesti, alebo nemohútnosti v prípade straty hlavných funkcií organizmu. Voči takým ľuďom treba prejaviť milosrdenstvo a poskytnúť im možnosť zomrieť dôstojne a zostať ľuďmi do posledného dychu.  Ale väčšina ruských lekárov sa medzitým domnieva, že s prijatím zákonu o eutanázii sa netreba náhliť. Tým viac, že medicína sa rozvíja. Choroby, ktoré sa prv považovali za nevyliečiteľné, sa dnes pomerne úspešne liečia. Treba aj naďalej napredovať týmto smerom, je presvedčený vedúci oddelenia somnológie /náuky o spánku/ Centra rehabilitácie Správy Prezidenta RF Dmitrij Kalistov:  

-Treba sa tým zaoberať a treba vkladať do toho zdroje a, zakladať inštitúcie, ktoré sa tým zaoberajú. Je efektívne potlačenie bolesti, je moderná technika dovoľujúca predĺžiť ľudský život, sú preparáty pomáhajúce zlepšiť jeho psychologický stav. Okrem toho nie veľmi chápem, kto z lekárov by prebral zodpovednosť za toto podujatie, veď málo kto na to pôjde.  

Doslovne pred niekoľkými dňami sa  Prieskumné centrum portálu Superjob opýtalo na to1600 respondentov práceschopného veku starších ako 18 rokov. Všetkým zadali otázku, či je treba v Rusku povoliť eutanáziu. Pozitívne na túto otázku odpovedalo 54% respondentov.   

 

ruvr

 


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |