Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Pravici hrozí prepad - chelemendik.sk

 

Pravici hrozí prepad

2020-05-28  (13:31)

 - Pravici hrozí prepad

Hlasy pravice sa delia stále viac. Hrozí ich prepad

Dvom pravicovým stranám hrozí prepad až takmer desiatich percent hlasov.

BRATISLAVA. Postup do parlamentu majú po voľbách istý zrejme len štyri strany - Smer, SDKÚ, KDH a SNS. Zvyšné štyri,  HZDS, SMK, Most­Híd a SaS, balansujú na hranici zvoliteľnosti. Ukázal to najnovší prieskum verejnej mienky agentúry MVK.

Sloboda a Solidarita (SaS) Richarda Sulíka dosiahla v prieskume rekordných 4,8 percenta. Potvrdil sa aj trend rozdelenia hlasov maďarských voličov medzi SMK a Most, aj keď Most má aj významnú časť slovenských voličov. Most a SaS berú hlasy hlavne SDKÚ, ktorej prieskum nameral len dvanásť percent.

Ak by sa hlasy pravice takto rozdrobili, hrozí, že ich veľká časť prepadne. Strany tak budú musieť pred voľbami uvažovať o predvolebných koalíciách. „Kontinuálne rastieme. Pred šiestimi mesiacmi sme boli pri nule," povedal Sulík. O predvolebných koalíciách budú uvažovať až tesnejšie pred voľbami -  v apríli, ak ďalej nestúpnu.

Riaditeľ MVK Pavel Haulik hovorí, že SaS otestuje svoju popularitu pri župných voľbách. Jej poslanci kandidujú samostatne bez koalícií.

Aj šéf Mostu­Hídu Béla Bugár hovorí, že dnes nie je možné vylúčiť nijakú predvolebnú koalíciu. Závisieť to bude od toho, ako sa budú čísla vyvíjať.

Podpredseda KDH Daniel Lipšic pred niekoľkými týždňami povedal, že pravica by sa mala pred voľbami zjednotiť, aby jej hlasy neprepadli. Zatiaľ to tak však nevyzerá. Lipšic však hovorí, že vnútri strán prebiehajú rôzne diskusie, nie sú však verejné.

Rozdelenie pravicových hlasov ohrozuje najviac SDKÚ. Haulik hovorí, že doteraz sa pri voľbách voliči rozhodujúci sa medzi SDKÚ a inou menšou pravicovou stranou rozhodli pre SDKÚ. Spoliehať sa na to je však podľa neho samovražedné.

„Hlavným naším cieľom je ponúknuť voličovi politickú alternatívu, ktorá zastaví ničenie Slovenska a prispeje k jeho obnove. Otázky, na ktoré sa pýtate, sú zatiaľ špekulatívne a predčasné," povedal hovorca SDKÚ Martin Maťko na to, ako chcú prepadu hlasov zabrániť.

Okrem pravice je na hranici ešte HZDS. Haulik si myslí, že strane neostáva nič iné, ako sa modliť. „Zdá sa, že už vyčerpali svoje možnosti. Okrem dohasínajúcej Mečiarovej charizmy už nemajú čo ponúknuť," dodal Haulik.

Zdroj: sme.sk


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |