Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Pravdepodobnosť rozpadu eurozóny sa zvyšuje - chelemendik.sk

 

Pravdepodobnosť rozpadu eurozóny sa zvyšuje

2020-01-15  (14:33)

 - Pravdepodobnosť rozpadu eurozóny sa zvyšuje

New York - Analytici tvrdia, že pravdepodobnosť rozpadu eurozóny sa zvyšuje.

Obavy o budúcnosť eura sa však v posledných týždňoch oslabili. Prezident Európskej centrálnej banky (ECB) Jean-Claude Trichet vo štvrtok zaútočil na "europesimistov" a kurz spoločnej európskej meny sa pohybuje výrazne nad úrovňami zo začiatku júna.

Ekonómovia poradenskej firmy Capital Economics však tvrdia, že existuje väčšia pravdepodobnosť rozpadu eurozóny ako jej zachovania. "Prišli sme k záveru, že šance sa obrátili proti prežitiu eurozóny v jej dnešnej podobe," napísala Capital Economics v analýze svojim klientom.

Spoločnosť znepokojuje predovšetkým zadlženosť regiónu, nízka konkurencieschopnosť a štrukturálna slabosť ekonomiky rovnako ako obavy trhov z dlhovej krízy a pokračujúca krehkosť oživenia svetovej ekonomiky.

 "Výrazná zmena, ktorá postihne euro, môže mať formu vystúpenia jednej krajiny, s najväčšou pravdepodobnosťou Grécka, ktoré sa rozhodne alebo bude vyzvané, aby odišlo, alebo viacerých krajín, alebo vystúpenia Nemecka, alebo rozštiepenia na severné a južné euro," tvrdí hlavný ekonóm firmy Julian Jessop.

Dodal, že šance realizácie jedného z týchto scenárov vzrástli o 50 percent. "Načasovanie je neisté," uviedol Jessop. "Existujú dobré dôvody, prečo takáto drastická zmena nepríde hneď."

Podľa Jessopa tlak vzrastie v priebehu dvoch až troch rokov do takej miery, že eurozóna sa rozpadne. Nevylučuje však, že sa to stane skôr.

 

Zdroj: TASR


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |